Skocz do zawartości

Promocje w sklepach - ciekawe oferty (bez dyskusji, suche oferty)


marek

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście można zabezpieczyć tym m.in rowery jak i łódź i wszystkie nasze rzeczy pozostawione przy kempingu smirk%281%29.gif Cena nie jest duża a jakość chyba też nie najgorsza. Większość rzeczy z Juli jest produkcji Szweckiej smirk%281%29.gif

 

┼╣le się wyraziłem, właściwie chodziło mi o to, czego spodziewamy się po takim zabezpieczeniu.

Np. dla mnie,nie jest ono niczym więcej, jak tylko gadżetem. Daje sygnał, że coś może się dziać z moim sprzętem turystycznym i to gdy jestem na miejscu, a na dodatek, że robi to jakiś marny amator / dzieciak :niewiem: Gdy jestem przy przyczepie, to nie muszę mieć zabezpieczeń dźwiękowych (widzę lub słyszę co się dzieje). Większość tych "gwizdałek" można unieszkodliwić czymś, co kosztuje kilka zł. (celowo nie piszę jak, aby zło, które jeszcze tego nie wie, nie mogło się podszkolić). Później wystarczy przeciąć mało skomplikowanym przyrządem (w omawianym przykładzie nie podają nawet grubości linki i klasy zabezpieczenia, czyli gadżet). Jak przyjdzie "fachowiec", to myślę, że max w 5 sekund nie będzie zabezpieczenia i np. zabezpieczonego roweru (bo zło już na nim dawno odjedzie).

Życie pokazuje, że tylko ja sam na sygnał zareaguję. Inni nie zwrócą uwagi, a dopiero po dość długim czasie zacznie im to przeszkadzać (wcześniej z pewnością zostanie unieszkodliwione). Na amatorów, wolę bardzo grubą, stalową linę (taką do zabezpieczania motocykli).

 

post-8228-0-01832300-1326072684_thumb.jpg

 

Proszę zwrócić uwagę na istniejącą ilość poziomów zabezpieczeń - opisy linek (czyli poziom trudności pokonania / przecięcia / zniszczenia):

 

http://sklep.scigacz...x-c-99_884.html

 

Trudniej ją przeciąć, a jeśli już, to przyrząd jakim można to zrobić jest ciężki i słusznych wymiarów, więc amatorzy z takim nie chodzą. Na prawdziwego "fachowca", który zrobił rozeznanie i upatrzył sobie naszą własność, nie ma zabezpieczenia, jest tylko ubezpieczenie :skromny:

W różnych miejscach kiedyś się o tym dyskutowało, np. :

http://forumrowerowe...opic.php?t=7191

 

Jeśli już komuś potrzebny jest taki gadżet, to mocniejsza wersja:

post-8228-0-02634800-1326072702_thumb.jpg

http://www.motocyklm...oria.php?id=198

 

Osobiście bym wybrał np. połączenie linki i blokady alarmowej np.

linka z adapterem do blokady alarmowej:

 

http://sklep.scigacz...ml?cPath=99_885

 

Blokady alarmowe (działają na ruch):

http://sklep.scigacz...ml?cPath=99_885

 

Może to, co napisałem, da Wam do myślenia, a pokazane linki, ułatwią podjęcie decyzji odpowiedniego zakupu.

 

:hej:

 

P.S.

Widywałem rowery przypięte mocną linką do uchwytów manewrowych przyczepy :lol:

Pomysłowość ludzi, nie zna granic :]

 

Z jednego z kempingów na których byłem w poprzednim sezonie, z zamkniętego, murowanego garażu, odjechał piękny, ciężki i profesjonalny ponton motorowy z ogromnym silnikiem (kilkadziesiąt koni, więc waga nie mała), dwa rowery przypięte przez Niemców do kampera (razem z bagażnikiem, na którym były), wypasiona deska z żaglem i coś tam jeszcze, o mniejszym sprzęcie nie wspominając. Jeszcze sezon wcześniej, w biały dzień z tego samego kempingu, odjechały dwie (chyba dwu / trzy letnie, dwu osiowe) przyczepy Hobby. Oczywiście nikt nic nie widział i nie słyszał, a wszystko zostało przeprowadzone w pełni profesjonalnie (jeśli można to tak określić). To wszystko wiem od jednego z ochroniarzy, a do dzisiaj odnalazła się podobno tylko jedna Hobby i to przez przypadek. Aby było ciekawiej, poszkodowany zdążył kupić sobie drugą (na biednego nie trafiło) i teraz ma ponoć dwie hehe%281%29.gif

O włamaniach do samych przyczep też nie wspominam, bo to już jest istna plaga. Powiem jeszcze tylko, że ostatnio zło ma nową i bezpieczną dla siebie metodę sprawdzania czy w przyczepie ktoś jest (po zmroku lub nocą) - osobiście tego doświadczyłem, kemping oświetlony i monitorowany. Na wielu kempingach mnóstwo przyczep zostawianych jest na kolejny sezon - te są łakomym kąskiem.

Proszę nie mówić, że kemping pechowy, tak jest wszędzie, mogą tylko się tym nie chwalić :hmm: .

:banan:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam napisałeś na "zło zawodowe" nie ma zabezpieczeń. Wszystko, co zabezpieczamy - robimy przed "złem amatorskim". Poziom zabezpieczenia, ja osobiście dostosowałbym do wartości zabezpieczanego produktu. Piszesz o tym, że widziałeś zabezpieczone rowery poprzez przypięcie do uchwytu manewrowego. A ja widziałem zabezpiecenie roweru poprzez proste przywiązanie sznurkiem do kółka manewrowego. I napiszę więcej - to wystarczy! Że bzdury piszę? Nie do końca. Jeśli "zło amatorskie" działa na zasadzie - przechodzę, jest okazja, to zabieram - dowolne utrudnienie jest skuteczne! Zabierający jest zatrzymny na chwilę i od razu zostawia rower, bo za dużo czasu mu zajmie odwiązywanie. Jeśli zaś mamy do czynienia z kimś, kto wcześniej się na nas nastawił - zabezpieczenia nie pomogą. Murowane garaże, zamykane na patentowe zamki, wzmacniane bramy, a złodziej wyjeżdża z wykorzystaniem oryginalnego klucza, bo i tak bywa. Myślę, że każde zabezpieczenie jest warte przemyślenia. Ten omawiany "piszczek" zwróci uwagę np. Twoją, kiedy odejdziesz od przyczepy np. do sąsiada. Kiedy sąsiad obok zobaczy, że ktoś obcy, a nie Ty grzebie przy Twojej przyczepie. Jest większa szansa, że ktoś zareaguje. Dostosujmy zabezpieczenia do wartości mienia. Nic bardziej frustrującego, jak kompletnie zniszczona przyczepa, bo złodziej nie mógł przejść przez nasze super zabezpieczenia, wybił okno, zniszczył drzwi, a wszystko po to, żeby się przekonać, że to, co najbradziej wartościowe miałeś ze sobą i z przyczepy niczego nie zabierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może nie allegro ale okazja biedronka.pl :DCena wyprzedażowa 10zł

 

Kuchenka ceramiczna fi 18cm

obudowa z metalowej stali nierdzewnej

zabezpieczenie przed przegrzaniem

moc 1200 W

zasilanie 220 - 240V ~ 50/60 Hz

wskaźnik świetlny

przewód zasilający długość 1m

 

płyta grzejna jest koloru czarnego - tu wygląda jakby była srebrna

post-7016-0-64313100-1326888867_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie w kazdej, w tych większych - biedronka robi wyprzedaże, dzis udalo mi sie wlasnie kupic 2 kuchenki po 10zł i parowar 3 pietrowy za 30zł, musicie patrzec w swoich miejscowościach, rozchodzą się jak ciepłe bułeczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też okazja 30zł

 

w sumie poręczny na wyjazdy, w pudełku zajmuje niewiele miejsca, po rozłożeniu również - pojemniczki wchodzą jeden w drugi

całe danie gotuje się jednoczesnie bez pilnowania w zasadzie - kurczak z ryżem i warzywami wyszedł pycha i szybko

post-7016-0-00749600-1326913482_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w Biedronie, zapodali całą paletę saperek składanych po 19.99zł. Biorąc pod uwagę popularny portal i dodając do cen koszt wysyłki to jakaś to okazja jednak jest a Biedronę każdy ma chyba pod ręką .

Porównanie: http://allegro.pl/listing.php/search?change_view=1&string=saperka+sk%C5%82adana&search_type=1&shop=0&exclude=&location_radio=1&selected_country=1&distance=1&postcode=&state=0&city=&prepareTime=0&price_from=&price_to=&category=0&order=p&view=gtext&buy=0&listing_sel=2&listing_interval=7&pay=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Klasyczny" juz (omawiany w tym wątku ) prostownik automatyczny w LIDLu od 23 stycznia w stałej cenie 69 zł.

Oferta wydrukowana w gazetce promocyjnej a nie zamieszczona w necie :niewiem:.

 

 

 

edit : jest : http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl/hs.xsl/index_24119.htm

Edytowane przez ADRIAn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.