Skocz do zawartości

Bagażnik na rowery


RadekP

Rekomendowane odpowiedzi

Z wycieraczką - masz rację. Ale w takim razie możesz trochę inaczej ustawić dół i środek, tak, aby podpory stały na zderzaku, element środkowy ustaw w tym samym miejscu. Jest to możliwe. Wtedy odciążysz klapę. :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak jak na zdjęciu. Środek podparty na szybie tuż pod wycieraczką i dół ma podparcie na zderzaku. Wycieraczka działa. Pod paski i wszystkie elementy mające styczność z karoserią podkładamy piankę, między rowery także, żeby nie obtarły się od bagażnika ani od siebie nawzajem. :piwko:

post-126239-imported-1bcbf6cc-e6a3-4222-9f99-8be6f6ccd039_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj przymierzyłem swoje nowe bagażniki.

 

Wycięcie, o którym mówi jacekwwa mam fabryczne ale kurczę przednia klapa jest u mnie do samego dyszla i przy maksymalnym odsunięciu bagażnika, klapa otwierając się, trze o bagażnik ( foto poniżej ).

Zastanawiam się, czy nie naciąć pierwszej rynny rowerowej tak aby bagażnik przesunąć jeszcze o 5 cm.

 

Sprawdzałem również drugi bagażnik - na tył auta.

 

I jak bagażnik ( dolną podstawę ) montuję na szybie nad wycieraczką to ledwie mi starczają paski, musiałbym je trochę przedłużyć, jak zamontuję pod szybą na klapie to pracuje blacha, chyba najlepiej będzie jak bagażnik zamontuję na szybie pod wycieraczką? Mam nadzieję, że szyba mi nie strzeli podczas jazdy...

post-126633-imported-885491bc-c09f-445d-ad9f-ccd44d776a00_thumb.jpg

post-126633-imported-5d49ec07-2103-40fc-b1f5-5817f3cca644_thumb.jpg

post-126633-imported-26f20fcd-dc3c-4d80-8068-2cd45743b068_thumb.jpg

post-126633-imported-341be0ee-e910-4561-9aff-cf17c526db6e_thumb.jpg

post-126633-imported-f520e1e5-4e6e-4fd8-a6c8-23425653d032_thumb.jpg

post-126633-imported-1451f5f1-8bdc-48ad-86fa-9d35d9369b69_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba strzelić nie powinna. Takiego bagażnika nie mam. Mam z podstawami dolnymi. Dobrze zabezpiecz górę, żebyś rantu klapy nie poobcierał.

 

[ Dodano: Nie 14 Mar, 2010 18:22 ]

Patriks - 5 cm może być mało. Ale jakby w przedniej rynnie zrobić przerwę na szerokość wystającego elementu zaczepu? Wtedy mógłbyś swobodnie poruszać bagażnikiem, atak aby luk się elegancko otwierał. Być może trzeba byłoby rynnę dodatkowo przykręcić do zaczepu dwoma wkrętami (samowiercącymi). Problem rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nabyłem podobny wynalazek ale ten stawiany na zderzak (bo w moim kosmicznym autku przewidziano łażenie po zderzaku). Kosztował całe 220PLN wraz z przesyłką kurierską (w tym 2zł napiwku dla kuriera). po założeniu wygląda tak:

 

P1130517.JPG

P1130519.JPG

 

Po powieszeniu 2 rowerów tak:

P1130522.JPG

 

 

jakoś nie jestem sobie w stanie wyobrazić na nim 3 rowerów chyba że trzeci to dziecinny :-)

 

Sprawa zaczyna się troszkę komplikować po podjechaniu pod przyczepę.

P1130525.JPG

P1130533.JPG

P1130535.JPG

 

Za kilka dni podepnę cycepkę i się kawałek przejadę z rowerami na zderzaku i cycepką na haku .... mam nadzieję że nie będzie problemu z manewrami. :ok:

 

Mam niejasne przeczucie że paski i zaczepy będą masakrować lakier na klapie ale mnie osobiście nie szczególnie to stresuje bo też niezbyt wpłynie na wartość mojego holownika :-) Jednak w nowym aucie może być to problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra dla rowerów wieźć je z 1kkm w deszczu bez osłony.

Pokrowiec tańszy, niż przegląd i czyszczenie z syfu po takiej wycieczce...

Rozważcie moją radę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macieku, dla kierowcy z tyłu słabo będą widoczne światła Twojego auta - oczywiście jak będziesz jechał bez przyczepy.

 

wogole to wyglada na jakis taki nie ład artystyczny :) jak by zaraz mialo pospadac :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej, a jak zamontujesz bagażnik wyżej, na szybie to raczej nie powinien kolidować z zaczepem, zobacz. Nie wiem jak z szybą podczas jazdy, jeszcze swojego nie testowałem...

W moim nie ma takiej opcji ....... ma stać na zderzaku, i tak chciałem bo jakoś nie przemawia do mnie wożenie 40 kilo które się kołysze na boki i żeby to wszystko było oparte o szybę za kilka stówek (bo mało że gięta to jeszcze koreańska). Jak będzie problem to coś dołożę na zderzaku w celu podniesienia ustrojstwa.

wogole to wyglada na jakis taki nie ład artystyczny jak by zaraz mialo pospadac

Ty nie bądź taki cwaniak :ok: zobaczyłbyś instrukcję od tego ustrojstwa (zawsze miałem bagażnik na hak a tam jest prosto). Wyszedł troszkę nieład ale daleko nie jechałem i jakoś nei chciało mi się przekładać rowerków w celu znalezienia optymalnego ułożenia. Na zdjęciach i w instrukcji zawsze pokazują jeden rower ........... ciekawe dlaczego ? :-)

Pokrowiec tańszy, niż przegląd i czyszczenie z syfu po takiej wycieczce...

Rozważcie moją radę...

A to zobaczymy bo właśnie zawiozłem na przegląd z czyszczeniem :-)

Ile taki pokrowiec i gdzie to cudo nabyć ?

 

[ Dodano: Pon 22 Mar, 2010 22:36 ]

macieku, dla kierowcy z tyłu słabo będą widoczne światła Twojego auta - oczywiście jak będziesz jechał bez przyczepy.

jak będę jechał bez przyczepy to wezmę humanitarny bagażnik zakładany na hak raz że prościej a dwa świateł nie zasłania , a tak na marginesie to kierunki są bardzo jasne a stop jest duży 3-ci w klapie. Ale fakt psiarnia może mieć pretensje :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.