Jump to content
RadekP

Bagażnik na rowery

Recommended Posts

patriks

Dako, bagażnik fajny ale czy będzie pasował do pionowego tyłu? Chyba sobie taki sprawię...

A nie będzie kolidował na pionowej szybie z bagażnikiem na dyszel? Jak myślicie?

Dako

Nie nie będzie kolidował można go ustawiać w różnych płaszczyznach i autach dostosowuje się nawet pochyłość zamontowanych rowerów,tak więc nie musisz się obawiać ;) to był mój zestaw dwa lata temu,ale bagażnik został.

post-124709-imported-4acdbeba-f011-4ee9-a121-55a39f576be2_thumb.jpg

dynkaa

Mam bagażnik na klapę i bardzo sobie chwalę. Chyba jest najbardziej uniwersalny, bo można wozić rowery bez przyczepy (w przeciwieństwie do bagażników na przyczepach) i nie zajmuje haka. Nie trzeba więc wybierać pomiędzy rowerami a przyczepą. Nie mam też problemu z otwarciem tylnej klapy- moja otwiera się razem z rowerami. Przejechaliśmy z takim zestawem 4000km i nie było żadnych problemów.

post-125488-imported-c7e1e35a-723e-4b08-a3a4-c4a9a8ae854c_thumb.jpg

patriks

Zamówiłem ten bagażnik oraz bagażnik na dyszel ale patrząc na foto, obawiam się, że będzie kolizja rowerów na bagaszniku na szybie z bagażnikiem na dyszlu. Zobaczymy jak dotrą...

jacekwwa

Wirek, zachęcony zdjęciami i łatwością montażu bagażnika - nabyłem drogą kupna bagażnik na dyszel :D. Zdecydowałem się na używany. Dziś przyszła przesyłka.. Bagażnik jest w bardzo dobrym stanie !

Jak dobrze pójdzie (i nie będzie śnieżyło) to w weekend zamontuje i wrzucę fotki :hop1:

Jeszcze raz dzięki Koledzy za porady i pomoc :D:hop1::hop1:

gfizyk

Ja nie mam tego problemu. Spoko pomieszczę 6 rowerów :piwko:

patriks

jacekwwa nie sprzątnąłeś mi tego bagażnika sprzed nosa na allegro? :piwko:

Musiałem zakupić inny.

jacekwwa

patriks, od gościa z Bydgoszczy ?

patriks

O nie to Ty, płakałem cały wieczór (wisisz mi browara) i następnego dnia zakupiłem inny, już doszedł :piwko:

jacekwwa
wisisz mi browara

No problemo ;)

Mogę Ci nawet rower podwieźć ;) W tym roku będę miał na wakacjach tylko jeden :piwko:

timtim

też posiadam taki bagażnik ,i jestem zadowolony spokojnie 3 rowerki wchodzą i nic nie spada ,nic się nie luzuje ...

post-126144-imported-1334ab14-424e-48d0-8e7f-339d779dd6ec_thumb.jpg

jacekwwa

Znam 2 przypadki w ktorych taki bagaznik uszkodzil klapę bagażnika.

1. Wgniecenie od tej belki nad rejestracją (przejazd nad polskie morze po naszych równych drogach

2. Zmatowiały lakier pod paskami.

gfizyk

Wydaje mi się Timtim, że powinieneś troche inaczej zamontować ten bagaznik. Powinien być zamocowany wyżej, tak, żeby ten element gumowy, który masz na klapie - był umieszczony na szybie. Podpory dolne powinny nie działać jako "dystanse" od klapy, tylko jako podpory, więc powinny stać na bagażniku. Powinieneć skrócić górne paski, podnieść wszystko i zmienić trochę kąt tej najniższej częsci.

Wtedy probblem nr 1, który opisał Jacekwwa - nie będzie Cię dotyczył.

Jeżdziłem Zafirką z takim bagażnikiem.

Ważne - zwróćcie uwagę, na zakończenia dolnych podpór. Może warto kupić izolację do przewodów wodnych (pianka) i obwiązać elementy stykające się z nadwoziem. Oryginalne są ... mało delikatne w stosunku do lakieru.

Jak znajdę fotkę prawidłowo zamontowanego bagażnika to zamieszczę.

timtim

może masz troszkę racji z tymi dolnymi podporami ,ale z oparciem górnej się nie zgodzę po 1 cały espace łącznie z klapą jest plastikowy :piwko: i właśnie w tym miejscu jest najmocniejsze miejsce , po 2 opierając o szybę nie włączę wycieraczki ,a czasami się przydaję przy pionowo postawionej szybie !!