Skocz do zawartości

Regeneracja lodówki.


Trafko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po ostatnim wypadzie w listopadzie , lodówka wyciągała amoniak do góry (zgon).

Tematu bym nie zakładał , ale patrząc na jej nie pordzewiałe spirale i to jak dzielnie mroziła i chłodziła to żal w oczku idzie.

Nikt nigdzie nie naprawia i ponoć nie da się naprawić.

Z racji ,że dziś idę na noc do pracy z nudów ją rozebrałem.

Pomijając wymontowanie , samo wyciągniecie spirali (agregatu ) ze środka to ok 5min dla ludzi powolnych.

Delikatność i trzy wkręty.

Dla mnie jet sprawa prosta.

Rozszczelnienie prawie nie widocznie na spawie mocowania do rurki.

Amoniak nie wylał się , więc zaspawać i gotowe.

Ale jest ale?

Czy jak spawnę to nie wybuchnie, na amoniaku nie znam się po za tym ,że jest łatwopalny.

Konstrukcja i działanie łopatologicznie proste. ;)

Naprawa od strony praktycznej również , ale od strony technicznej same nie wiadome.

Mogę wylać amoniak i zaspawać rozszczelnienie i potem z powrotem nalać.

Ale ile mam nalać?

Myślę ,że wspólnie damy radę , ale do tego tematu trzeba podejść poważnie i przez osoby które mają najwięcej do czynienia z tą dziedziną.

Zapraszam do dyskusji.

 


W miejscu zakreślonym jest niewielkie rozszczelnienie.

post-109574-imported-c2965c9f-ea10-4724-b314-fffbe95d42b2_thumb.jpg

 

Widać żółte kryształki amoniaku.

post-109574-imported-fe360730-5065-473a-8f13-3a9b62fe18fb_thumb.jpg

 

Naprawa urwanego kominka też była nie do przeskoczenia , ale poxilina załatwiła sprawę.

post-109574-imported-140a047e-357f-4b6a-baed-6418de4f9848_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Myśmy już chyba o tym rozmawiali w Ojcowie. Nie jest to takie proste bo ten "amoniak" to podobno nie do końca jest amoniak, tylko jakaś mieszanina i nikt tego nie chce naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usterka znaleziona.

Pękniecie spawu było przyczyną , powstała mikro szczelina .

Naprawa nie problem , teraz kwestia nabicia. ;)

 


Po oderwaniu wzmocnienia zaczął uciekać delikatnie gaz.

post-109583-imported-61e2b285-9e28-4cac-bbe6-e2b3f0ab56d6_thumb.jpg

 

Naprawa to pikuś , ale co z nabiciem .

post-109583-imported-a280e682-363e-441e-9dd9-046ff1f11889_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Yabulon nie jest to sam amoniak a jego roztwór z wodą w przeciwnym razie nie miało by co odparowywać w warniku.

Ja wiedzę mam tylko teoretyczną więc nic nie jestem w stanie pomóc. Myślę że może spróbować pójść po najmniejszej linii oporu i zamiast spawania zastosować poksylinę. Tylko oczywiście taka prowizorka może zawieść w najmniej oczekiwanym momencie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za swoją nową 20 letnią dałem 500 zł i cieszyłem się, że tak tanio ;)

 

Ja miałem ideał , zero rdzy , poczyściłem , pomalowałem minią na wszelki wypadek ,a tu na spawie ciach. ;) .

Gdybym wiedział , to wyciągną bym agregat i tak powzmacniał ,że prawnuki by ją jeszcze sprzedali jako sprawną. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,

Moze kup nowy agregat - od lodowki Polara TA60 ( czy TD 60) koszt ok 350 zl.

 

Z tym ze,... polecalbym nie wywalania paragonu. Ja kupilem takie cudo zadzialalo raz i przestalo, wymienilem, drugi zadzialal raz i przestal - proby stukania obracania itd dawaly poprawe na chwile albo i nie. Juz mi nie chcieli wymieniac i mowili ze ja je psuje ( tylko na pytanie jak nikt nie potrafil odpowiedziec bo sprzedawca nie wiedzial jak toto dziala ;))

Jak dostalem trzeci... pochodzil.

Z tym ze do tego pewnie bedziesz musial dokupic grzalki chyba ze srednica bedzie odpowiadala lub uzywasz wylacznie na gazie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,

Moze kup nowy agregat - od lodowki Polara TA60 ( czy TD 60) koszt ok 350 zl.

No właśnie - agregat - a lodówka w przyczepie jest absorpcyjna, czyli nie ma agregatu, a nawet jak uda się dopasować to już tylko na 230 V będzie działała, a na gaz nie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spytaj w COCH (centralny ośrodek chłodnictwa) na ul. Lea w Krakowie. jesli nie masz daleko oczywiście.widziałem u nich kiedyś taką pokazową instalację na amoniaku, maja tam dobrych fachowców, starych wyjadaczy, może na fuszkę cos wymyslą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją lodówkę reanimowali w Elcampie w Krakowie (ul. Zawiła) - nie działa idealnie, ale znacznie lepiej. Można tam zapytać.
Też byłem ale w tym przypadku, czyli ulotnienie się czynnika chłodzącego proponowali całe nowe "plecy" za kwotę która była niewiele mniejsza od wartości całej przyczepy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozszczelnienie znalezione i uszczelnione (twardym lutem) .

Spawanie nie miało sensu , bo z mikro szczeliny jednak coś dmuchało.

Próba nie dała jednak efektu. :-]

Dalej w środku bulgocze , wszystko jest ok , nie ma nieszczelności i czynnik w środku jest.

Myślę ,że poza amoniaku i wody w środku jeszcze coś jest i to właśnie uciekło. :)

post-110378-imported-3632d42d-80a0-46d7-9ec2-9a1bded1a7ba_thumb.jpg

post-110378-imported-6d787334-859a-4f8c-a2a1-77b80df32c7e_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.