Skocz do zawartości

Regeneracja lodówki.


Trafko

Rekomendowane odpowiedzi

Kian, masz rację z narzędziami, jak ktoś wie co,to nie popsuje. Może to zboczenie zawodowe,ale podchodzę do większości pytających jak do laików, trudno pamiętać jak ktoś jest technicznie ogarnięty i manualnie zaawansowany.

Jarosław, na serwis po drodze nie licz, raczej na swoje ręce. Weź narzędzia i na miejscu pokombinuj. Przez dolną kratkę dasz radę wyjąć palnik, lekko nie będzie ale jest to do zrobienia.

Odkręcasz osłonę blaszaną i palnik jest na wierzchu, potem odkręcasz palnik i ewentualnie mocowanie rurki z gazem i przewodu iskrownika. I wyjmujesz na zewnątrz, poza kratkę. Sprawdzasz jak się pali (masz palnik "w ręku" i ktoś odpala lodówkę). Potem już naprawa to pikuś, dysza jest między rurką a korpusem palnika. Rozbierasz, czyścisz, gazem przedmuchujesz rurkę i składasz, sprawdzasz i wiesz

 

 

Wysłane z Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Chris - dzięki. Najbardziej obawiam się rozbiórki bez wyciągania lodówki na zewnątrz. Ciasno tam jak cholera i niczego nie widać. Najgorszy pierwszy raz :wacko:

I kurde kompletnie czasu na to nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wracam do tematu po wakacjach.

Byłem tuż przed wyjazdem na urlop u jednego z dealerów pewnej poważnej marki ......

Tam szpec twierdził ,że wymiana palnika bo ma już 6 lat i na pewno jest bee.

Dałem się namówić bo czas gonił - skroili mnie na kilka stówek. Co tam ! Niech chłodzi.

Po wymianie ....w trasie ...zdechło całkiem. W zasadzie nie zdechło bo nie ożyło.

Nie chłodzi już na gazie nic a na 230 jako tako ale słabo.

Po kontakcie z tym dealerem dostałem propozycję ,że będą wymieniać kolejne elementy na chybił trafił a jak nie trafił to na końcu najlepiej żebym zakupił nowa lodówkę.

"RENCE MNIĘ ŁOPADŁY"

 

Reasumując - z tyłu wężownice na gaz ...... zimne całe (wcześniej tylko dół) , palnik jak pracował tak pracuje - gaz się pali.

Na 230 jako tako ale efekt jest teraz gdy jest na zewnątrz chłodniej ( podwórko +20 /wnętrze lodówki +2) .. jak było + 30 i więcej to w środku 15/18 stopni.

Skuteczność spadała systematycznie , powoli od 2-ch lat.

Zapytanie :

Zna ktoś szpeca z prawdziwego zdarzenia ,który zdiagnozuje ostatecznie czy zgon czy pacjenta da się uratować ??

Wykonam jeszcze test "tańca do góry nogami" ale wg mnie nadzieja to mierna....

 

Dometic RMS 8550....zaledwie 4/6 sezonów. Nowa a złom !:mlot:

4 - bo było dobrze

6 - czas całkowity życia złomu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja z sukcesem napełniłem lodówkę absorpcyjną amoniakiem ( lodówka działa schładza wnętrze do około 25 stopni poniżej temperatury otoczenia.). Jeśli ktoś ma starą nieszczelną lodówkę to mogę ją napełnić. 

Edytowane przez osakre2345
dodanie informacji (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, osakre2345 napisał:

Ja z sukcesem napełniłem lodówkę absorpcyjną amoniakiem ( lodówka działa schładza wnętrze do około 25 stopni poniżej temperatury otoczenia.). Jeśli ktoś ma starą nieszczelną lodówkę to mogę ją napełnić. 

Po co napełniać nieszczelną instalację???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2021 o 12:45, osakre2345 napisał:

Ja z sukcesem napełniłem lodówkę absorpcyjną amoniakiem ( lodówka działa schładza wnętrze do około 25 stopni poniżej temperatury otoczenia.). Jeśli ktoś ma starą nieszczelną lodówkę to mogę ją napełnić. 

Witam proszę o kontakt 505105185 mam problem z rml8330 nie chłodzi

goral69@poczta.onet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam właśnie z mojej lodóweczki we Włoszech uciekł amoniak wiem że temat już był i raczej lodówka do wymiany nikt już nie napełnia ale może jest jakaś szansa jest lodówka odkąd mam przyczepę to super chłodziła i jeszcze jedno czy ktoś wkładał lodówkę zwykłą w otwór starej nie mogę znaleźć tematu a gdzieś czytałem o tym chyba że jakiś inny pomysł ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie z mojej lodóweczki we Włoszech uciekł amoniak wiem że temat już był i raczej lodówka do wymiany nikt już nie napełnia ale może jest jakaś szansa jest lodówka odkąd mam przyczepę to super chłodziła i jeszcze jedno czy ktoś wkładał lodówkę zwykłą w otwór starej nie mogę znaleźć tematu a gdzieś czytałem o tym chyba że jakiś inny pomysł

Abem - firma robi lodówki na 12V


Wysłane z telefonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.