Skocz do zawartości

MG HS jako holownik


Gizbern

Rekomendowane odpowiedzi

Wklejam odp.:
W przypadku montażu haka holowniczego do modelu MG HS przesyłam wycenę:
hak wypinany-1909 netto
wiązka 13p- 875,00 netto
montaż  720 netto
 
Suma 3504 netto
                4310 brutto
 
Czas oczekiwania na części około 2-3 dni robocze
 
Dopytuję dalej o producenta.
Ciekawe czy w tej cenie podepną piny "przyczepowe"? Uzgadniałeś może to z nimi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie, jeszcze nie. Odbiór auta mam na drugi tydzień maja. Doprecyzuję jeszcze co tam bym chciał o dołożenie i na co trzeba zwrócić uwagę.

Producent haka Brink... cokolwiek to znaczy...

 

Bo ja pracuję w innej branży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, piorun napisał(a):
52 minuty temu, Hultaj i Szelma napisał(a):
Wklejam odp.:
W przypadku montażu haka holowniczego do modelu MG HS przesyłam wycenę:
hak wypinany-1909 netto
wiązka 13p- 875,00 netto
montaż  720 netto
 
Suma 3504 netto
                4310 brutto
 
Czas oczekiwania na części około 2-3 dni robocze
 
Dopytuję dalej o producenta.

Ciekawe czy w tej cenie podepną piny "przyczepowe"? Uzgadniałeś może to z nimi?

U mnie w fordzie była właśnie o to spina. Podłączyli bez tych pinów. Zrobiłem im wykład o co chodziło i założyli w ramach reklamacji. Człowiek uczy się całe życie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

4 godziny temu, piorun napisał(a):

Już po temacie, finalnie wziąłem Tiguana z placu. Wybór samochodów "od ręki" z fabrycznym hakiem niewielki, więc decyzja musiała być szybka.

Fabryczny hak to (podobno) również wydajniejszy układ chłodzenia silnika i skrzyni biegów ale najważniejsze, że nie będzie trzeba się jeszcze szarpać z jego montażem. Ostatnio wszelkie ASO ostro zalazło mi za skórę więc im mniej wizyt tym lepiej...

  Nie u wszystkich producentow da sie zamowic hak z fabryki, np. Toyota/Mazda zawsze dokladaja w salonie.

 

2 godziny temu, Hultaj i Szelma napisał(a):

Nie, jeszcze nie. Odbiór auta mam na drugi tydzień maja. Doprecyzuję jeszcze co tam bym chciał o dołożenie i na co trzeba zwrócić uwagę.

Producent haka Brink... cokolwiek to znaczy...

 

Bo ja pracuję w innej branży.

Wiadomo jakie to auto ma max DMC przyczepy i nacisk na hak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, bl13 napisał(a):

  

  Nie u wszystkich producentow da sie zamowic hak z fabryki, np. Toyota/Mazda zawsze dokladaja w salonie.

 

Wiadomo jakie to auto ma max DMC przyczepy i nacisk na hak ?

Japończyki  nie mają w konfiguracji haka więc tak jak napisałeś w salonie dokładają. Korenskie  podobnie prezynajmniej tak było Niemieckie wszystkie można z fabryki zamówić.

Nie wiem jak jest z francuskimi citroen  peugeot ,dacia ,renault 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japończyki  nie mają w konfiguracji haka więc tak jak napisałeś w salonie dokładają. Korenskie  podobnie prezynajmniej tak było Niemieckie wszystkie można z fabryki zamówić.
Nie wiem jak jest z francuskimi citroen  peugeot ,dacia ,renault 

Jak chciałem kiedyś CX-5 to też była opcja tylko dołożenia w serwisie. Teraz w CX-60 jest dostępny jak fabryczny o ile kojarzę. Ale czy ma to jakieś dodatkowe zmiany w aucie jak w grupie VAG to nie wiem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Eastnomad napisał(a):

Nie jest. Też dokładają go w aso. 

No to się pomyliłem. Słabo że producent tak do tego podchodzi i nie oferuje fabrycznego haka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, borek6 napisał(a):

Słabo że producent tak do tego podchodzi i nie oferuje fabrycznego haka.

ale to wcale nie jest takie byle jakie założenie bo dostajesz hak samoopuszczający się (wyzwalany przyciskiem w bagażniku) i do tego dodatkowy tryb jazdy "towing".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie tak sobie wymyślił producent. Co za różnica czy hak montowany jest w fabryce czy dokładany w ASO, jesli auto jest dostosowane do montażu tego haka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jacek00 napisał(a):

Widocznie tak sobie wymyślił producent. Co za różnica czy hak montowany jest w fabryce czy dokładany w ASO, jesli auto jest dostosowane do montażu tego haka?

Lepiej że w ASO :) Możesz kupić używany samochód i dołożyć w każdej chwili. W niemieckich autach nie jest to już takie oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, piorun napisał(a):

Już po temacie, finalnie wziąłem Tiguana z placu. Wybór samochodów "od ręki" z fabrycznym hakiem niewielki, więc decyzja musiała być szybka.

Fabryczny hak to (podobno) również wydajniejszy układ chłodzenia silnika i skrzyni biegów ale najważniejsze, że nie będzie trzeba się jeszcze szarpać z jego montażem. Ostatnio wszelkie ASO ostro zalazło mi za skórę więc im mniej wizyt tym lepiej...

to przed zakupem sugerowałbym sprawdzenie tego Tiguana po nr VIN czy ma możliwość montażu haka. Miałem skodę Superb w której pomimo że miała ponad 200 koni nie było możliwości montażu haka ponieważ na etapie produkcji nie była doposażona w " przygotowanie do montażu haka" .

18 godzin temu, Hultaj i Szelma napisał(a):

Wklejam odp.:

W przypadku montażu haka holowniczego do modelu MG HS przesyłam wycenę:

hak wypinany-1909 netto

wiązka 13p- 875,00 netto

montaż  720 netto

 

Suma 3504 netto

                4310 brutto

 

Czas oczekiwania na części około 2-3 dni robocze

 

Dopytuję dalej o producenta.

srogo sobie liczą. Nie mniej jednak w nowoczesnych autach taka cena to już standard .

W wielu markach taniej wychodzi dopłata w konfiguratorze przed produkcją niż późniejsze dołożenie. kiedyś było odwrotnie  :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.