Skocz do zawartości

MG HS jako holownik


Gizbern

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Hultaj i Szelma napisał(a):

Na początku maja będę miał MG HS z hakiem to potestuję z Deltą DMC 1200 i dam info jak ktoś będzie zainteresowany :-)

Ja dostałem informację że jeszcze nie mają homologacji czy tam certyfikacji na ten hak...oficjalnie nie ma go w cenniku...to jednak jest? Jaki koszt haka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, Hultaj i Szelma napisał(a):

Mi powiedziano, że zamontują w salonie hak przed odbiorem samochodu. Dopytam w takim razie co z tym hakiem. 

A budę i tak będę ciągał Mazdą CX-5.

Już wysłałem pytanie.

No CX - 5 ma 2t na haku. Także też dobry holownik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Mazda się sprawdziła nie raz...

Odnośnie HS, wrażenia z parokrotnych oględzin MG HS to wnętrze mega, miejsca z przodu ( miałem również ksywę pająk ( jeśli chodzi o długość odnóży ) z moich różnych ksyw ) mega fajnie, miejsce z tyłu bardzo mega fajnie... bagażnik duży, podwójny z miejscem na prawilny zapas/lub zimówkę w ramach zapasu...

Jazda również Okej... w porównaniu do innych oglądanych producentów i marek... PRZBIŁ w tej klasie wszystkich wnętrzem, miejscem w środku, wyglądem oraz co tu ukrywać ceną i gwarancją...

 

 

Wrzucę parę foto z telefonu

 

20240318_094629.thumb.jpg.79b7fcdda164cf65a18ccc1d8696e47e.jpg20240318_102642.thumb.jpg.408052f37c8a043483d10f20fb9672b0.jpg20240318_101643.thumb.jpg.32d2a2e0de51f5831271a163f7eb7f0a.jpg20240318_101532.thumb.jpg.fb8164a626760d85342bbeb1f825851c.jpg20240318_101035.thumb.jpg.db9ed7caae753a4439b3eb79ad7c438b.jpg20240318_100917.thumb.jpg.c41a36f58b487c66ee23ffe2d016e55e.jpg20240318_094823.thumb.jpg.8f888cdaefedc4cdfae68c15d936158d.jpg20240318_094729.thumb.jpg.b593817abaed1e19272f2c6e241d0ecd.jpg20240318_094714.thumb.jpg.6242ae6a0a90e59773f48755fd5e0b87.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jak wsiadłem to byłem pod wrażeniem. Wtedy się zastanowiłem jak nas w Europie kroją. W cenie Dustera masz wykończenie klasy Premium ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Hultaj i Szelma napisał(a):

A o cenie haka nie dopytałem poza dmc haka ( bywam taki roztargniony ), bo przy zamowieniu auta dookreslilem, ze hak bedzie montowany poza dogadaną umową sprzedazy, przy odbiorze auta. 

No to upewnij się lepiej czy w ogóle ten hak zamontują i czy wiązka 13 PIN będzie z modułem do przyczep. Znaczy ze stałym plusem. Na dwa auta jakie odbierałem w salonie (Dacia  i Toyota) , we obu było źle zrobione pomimo tego że zastrzegałem że sprawdzę przy odbiorze. Poprawiali....

17 godzin temu, Hultaj i Szelma napisał(a):

A o cenie haka nie dopytałem poza dmc haka ( bywam taki roztargniony ), bo przy zamowieniu auta dookreslilem, ze hak bedzie montowany poza dogadaną umową sprzedazy, przy odbiorze auta. 

Nie wiem co masz na myśli DMC haka ale trzeba się upewnić jakie maksymalne obciążenie może mieć hak. Zazwyczaj jest w zakresie 70kg - 100kg. To też dopytaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gizbern napisał(a):

Na dwa auta jakie odbierałem w salonie (Dacia  i Toyota) , we obu było źle zrobione pomimo tego że zastrzegałem że sprawdzę przy odbiorze. Poprawiali....

Hehe, też zakładałem hak do Toyota Proace City i Dacia Duster i też w obu przypadkach w ASO patrzli na mnie jak na debila jak wspominałem o pinach "przyczepowych". Finalnie Toyotę olałem, w Dusterze ciągnęło się ze 2-3 miesiące zanim rozkminili temat o co mi chodzi i zrobili to w miarę porządnie.

Dlatego po tych wszystkich przebojach szukałem teraz auta już z hakiem fabrycznym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, piorun napisał(a):

Hehe, też zakładałem hak do Toyota Proace City i Dacia Duster i też w obu przypadkach w ASO patrzli na mnie jak na debila jak wspominałem o pinach "przyczepowych". Finalnie Toyotę olałem, w Dusterze ciągnęło się ze 2-3 miesiące zanim rozkminili temat o co mi chodzi i zrobili to w miarę porządnie.

Dlatego po tych wszystkich przebojach szukałem teraz auta już z hakiem fabrycznym...

dodam jeszcze ( bo z tego co pamiętam z innego tematu to rozważasz auto z grupy VAG )  to przy fabrycznym haku pomijając to że auto może mieć inne wentylatory chłodnicy to np też jest funkcja alarmu że jak zazbroisz auto z fabrycznym alarmem i podpiętą wtyczką przyczepy to odpięcie wtyczki z gniazda skutkuje uruchomieniem alarmu w aucie . Jak dla mnie jest to też plus dodatni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Suzu4x4 napisał(a):

jak zazbroisz auto z fabrycznym alarmem i podpiętą wtyczką przyczepy to odpięcie wtyczki z gniazda skutkuje uruchomieniem alarmu w aucie . Jak dla mnie jest to też plus dodatni .

Tu trzeba pamiętać że działa to tylko przy starym typie lamp w przyczepie :]. W Fendcie ze zwykłymi żarówkami w lampach mi to w VW działało. W Knausie ze światłami ledowymi już nie działało. W instrukcji VW doczytałem się, że właśnie tak to jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomii napisał(a):

Tu trzeba pamiętać że działa to tylko przy starym typie lamp w przyczepie :]. W Fendcie ze zwykłymi żarówkami w lampach mi to w VW działało. W Knausie ze światłami ledowymi już nie działało. W instrukcji VW doczytałem się, że właśnie tak to jest. 

a widzisz. tego nie wiedziałem :niewiem:

ja miałem budę Knausa z 2015r ze zwykłymi lampami i wtedy działało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Suzu4x4 napisał(a):

dodam jeszcze ( bo z tego co pamiętam z innego tematu to rozważasz auto z grupy VAG )  to przy fabrycznym haku pomijając to że auto może mieć inne wentylatory chłodnicy to np też jest funkcja alarmu że jak zazbroisz auto z fabrycznym alarmem i podpiętą wtyczką przyczepy to odpięcie wtyczki z gniazda skutkuje uruchomieniem alarmu w aucie . Jak dla mnie jest to też plus dodatni .

Już po temacie, finalnie wziąłem Tiguana z placu. Wybór samochodów "od ręki" z fabrycznym hakiem niewielki, więc decyzja musiała być szybka.

Fabryczny hak to (podobno) również wydajniejszy układ chłodzenia silnika i skrzyni biegów ale najważniejsze, że nie będzie trzeba się jeszcze szarpać z jego montażem. Ostatnio wszelkie ASO ostro zalazło mi za skórę więc im mniej wizyt tym lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam odp.:

W przypadku montażu haka holowniczego do modelu MG HS przesyłam wycenę:

hak wypinany-1909 netto

wiązka 13p- 875,00 netto

montaż  720 netto

 

Suma 3504 netto

                4310 brutto

 

Czas oczekiwania na części około 2-3 dni robocze

 

Dopytuję dalej o producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Hultaj i Szelma napisał(a):

Wklejam odp.:

W przypadku montażu haka holowniczego do modelu MG HS przesyłam wycenę:

hak wypinany-1909 netto

wiązka 13p- 875,00 netto

montaż  720 netto

 

Suma 3504 netto

                4310 brutto

 

Czas oczekiwania na części około 2-3 dni robocze

 

Dopytuję dalej o producenta.

Czyli auto tanie dodatki już nie😁 W zeszłym roku hak wpinany do Forda Kugi w ASO 3900 zł brutto. I tylko jedna poprawka 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.