Skocz do zawartości

Przyczepa do 1200 dmc dla 5 osób


slimaqq

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

57 minut temu, slimaqq napisał(a):

Hej

Czy możliwy jest zakup przyczepy z łóżkiem piętrowym dla 5 osób w kwocie do 110-120k zł brutto? Są modele, które znacie i polecacie? Chodzi o nowy egzemplarz.

Dethleffs c'joy 480qlk. Jak ja kupowałem, miały masę 1200. Teraz mają 1360, ale na pewno da się zamówić z 1200kg. My jeździmy w szóstkę, da się zrobić nawet 3 piętra i 7- osobową . Ale jest to mocno budżetowa buda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, slimaqq napisał(a):

Hej

Czy możliwy jest zakup przyczepy z łóżkiem piętrowym dla 5 osób w kwocie do 110-120k zł brutto? Są modele, które znacie i polecacie? Chodzi o nowy egzemplarz.

Nawet jak się da i co dalej ; przy 5-ciu osobach trochę gratów się uzbiera i masz przeładowaną no i czym chcesz pociągnąć ??? :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem bliźniaczy model do wspomnianego wcześniej Dethleffsa - LMC Sassino 470 K.

DMC właśnie 1200kg i cały czas tak mają, Dethleffsy też. Trzeci bliźniak Burstner Premio Life 490 TK również. 

Owszem, budżetowa ale nic się nie działo. Z minusów, to kompletny brak blatu w kuchni (dobrze by było dorobić jakiś składany) i dość ciasny prysznic. Poza tym całkiem ciekawy układ dla 4 lub 5 osób (po zamówieniu łóżka 3 piętrowego), gdzie cały czas mamy dostępny stół i nie trzeba rano składać łóżka (a wieczorem go rozkładać). W przeciwieństwie do ww Adrii 360 i 400. Jednocześnie dorośli dzięki temu śpią na 1 wygodnym materacu, a nie na 4.

Jak robiłem rozeznanie, to te trojaczki są najlżejszą przyczepą dla 6 (7) osób lub 4 (5) - z zawsze dostępnym stołem. Tym samym przy DMC mają największą realną ładowność. Dodatkowo ma 2 szafy na ubrania!

Moja z markizą workową, kołem zapasowym, akumulatorem, pełną lodówką jedzenia (ale tak naprawdę pełną), pościelą, ubraniami dla 5 osób (ale wersja z łóżkiem 2 piętrowym), mnóstwem "suchego" jedzenia, pampersami, kosmetykami, chemią, garami, talerzami, sztućcami, przedłużaczem, adapterami, wężem do wody itp. - słowem ze wszystkim bez gazu dla 5 osób (w tym 2 niemowlaki), dodatkowo ze stolem kempingowym, krzesłami, podłogą, 2 szafkami kuchennymi kempingowymi, 2 płytami indukcyjnymi i niewielką ilością wody na przejazd ważyła (sprawdzałem na pszoku) 1220kg. Więc nie ma wg mnie tragedii. Da się zmieścić w 1200 ale zapomnij o klimatyzacji i moverze. Klimę można wziąć przenośną i wrzucić do auta, z moverem gorzej. Chyba żeby koło zapasowe przełożyć (dobre 20kg).

Ps. Możesz jeszcze zobaczyć Adrię Aviva 472 PK. W obu przypadkach spokojnie zmieścisz się we wspomnianej kwocie i jeszcze zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

IBardzo dziękuję za szczegółową odpowiedź. Ofertowo najlepiej wyszedł mi burstner 490tk i na niego się zdecydowałem. Lmc Sassino trafiłem z fajną większą lodówką, ale miała nadpeknietne okno i ciężko mi się rozmawiało ze sprzedającym. Bursner wyszedł jakieś 5k taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze:) Jak już pisałem przyczepa budżetowa, ale ja ją bardzo lubię. Co prawda za dużo nie jeździmy, ale 18tys km i 60 nocy w szóstkę za nami. Nie dzieje się z nią absolutnie nic, poza maniakalną potrzebą dokładania czegoś nowego po każdym wyjeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slimaq napisał(a):

IBardzo dziękuję za szczegółową odpowiedź. Ofertowo najlepiej wyszedł mi burstner 490tk i na niego się zdecydowałem. Lmc Sassino trafiłem z fajną większą lodówką, ale miała nadpeknietne okno i ciężko mi się rozmawiało ze sprzedającym. Bursner wyszedł jakieś 5k taniej

Tylko ta większa lodówka (model po lifcie) nie jest absorbcyjna, tylko kompresorowa. Lepiej działa na 12V i na 230V, za to nie działa w ogóle na gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2024 o 11:53, marian36 napisał(a):

Tylko ta większa lodówka (model po lifcie) nie jest absorbcyjna, tylko kompresorowa. Lepiej działa na 12V i na 230V, za to nie działa w ogóle na gazie.

Kiedy był robiony lift? jak zmieniła się pojemnośc lodówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lift był w roku 2023, część przyczep z tego rocznika jest jeszcze sprzed liftu, część już po (widać to po kratce od lodówki - albo jest w wariancie sprzed liftu, albo nie ma dla przyczep po lifcie).

Pojemność mocno się zmieniła, stara była podblatowa i miała pojemność 89L, nowa jest po drugiej stronie przyczepy i jest wysoka (nawiasem przesunęła się ta mniejsza szafa oraz łazienka, co spowodowało, żew przyczepie jest mniej miejsca) i ma pojemność 131,5L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, slimaq napisał(a):

Czy dethflles i burstner to jakościowo podobne marki? Chodzi mi o modele podane wyżej. Różnica cenową między nimi jest znacząca 

Grupa ta sama, najniższe modele to jest to samo w LMC/Dethlefsie/Burstnerze. Natomiast im wyżej tym różnice większe i tam Burstner jest pozycjonowany już niżej. 

49 minut temu, marian36 napisał(a):

Ale to są te same przyczepy (razem jeszcze z LMC). Nie ma między nimi żadnych różnic poza warunkami gwarancji. Różnią się tylko naklejkami i kolorystyką wnętrza (inne tapicerki, zasłonki i wykończenie ścian).

Nie. Te same są tylko w najniższych seriach - C-Joy / LMC Sasino / LMC Style / Burstner Premio LIfe itd. Ale wyższe serie u Detka i LMC się już znacznie różnią. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał(a):

Grupa ta sama, najniższe modele to jest to samo w LMC/Dethlefsie/Burstnerze. Natomiast im wyżej tym różnice większe i tam Burstner jest pozycjonowany już niżej. 

Nie. Te same są tylko w najniższych seriach - C-Joy / LMC Sasino / LMC Style / Burstner Premio LIfe itd. Ale wyższe serie u Detka i LMC się już znacznie różnią. 

Ale przecież właśnie o tych najniższych jest tu mowa.

Edytowane przez marian36 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.