Skocz do zawartości

Przyczepa do 1200 dmc dla 5 osób


slimaqq

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, slimaq napisał(a):

Panowie jesteście super. Bardzo dziękuję za porady. Dziwi mnie tylko fakt że skoro te przyczepy są podbije w najniższej półce to czemu dethflles kosztuje 99000 a burstner ok 120 000

A gdzie takie oferty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, slimaq napisał(a):

Burstner u Hymer Poznań. Dethflles Silesia camp

Jakie dokładnie przyczepy porównujesz? Napisz na konkretnym przykładzie, czyli konkretne modele, konkretne wyposażenie. Wtedy będzie można dyskutować o cenach.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, slimaq napisał(a):

Wymienione w dyskusji 480qlk i 490tk

Piszesz  chaotycznie i zdawkowo, a oczekujesz konkretnej odpowiedzi. Ciężko Ci pomóc.

Premio Life 490TK bazowo wyceniany jest w DE na 20690 EUR (ok. 90k PLN), Dethlefs C'joy 480 QLK na 19899 EUR (ok 87k PLN) . Czyli ceny niemal identyczne.

Bez porównania KONKRETNEGO WYPOSAŻENIA obu oferowanych Tobie przyczep nie da się ustalić skąd takie różnice w cenie. Po prostu pokaż te konkretne oferty od tych dwóch dealerów. 

I czemu w ogóle te dwie przyczepy? IMO przez to, że mają one szerokość tylko 212 cm to są nieporozumieniem. Jak masz więcej niż 180 cm wzostu to ciężko Ci się tam będzie wyspać. O wiele sensowniej iść w Adrię Avivę 472 PK, która bije jakością i wyposażeniem standardowym te dwie przyczepy na głowę. Do tego jest szersza, czyli ma więcej miejsca. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, slimaq napisał(a):

No to jak nie masz dokładnych ofert to skąd masz ceny od tych dwóch dealerów? Nie przysłali Ci ofert?

12 minut temu, slimaq napisał(a):

Reszta jest tak sama

I rozważ tą przyczepę:
https://www.otomoto.pl/przyczepy/oferta/adria-aviva-472-pk-podgrzewana-podloga-zaczep-stabilizujacy-moskitiera-zaczep-al-ko-ID6G0cCM.html

Masz dodatkowo ogrzewanie podłogowe, ładowarkę do akumulatora, miejsce na akumulator, nagłośnienie Bluetooth. I to za 103k brutto. Buernster się może schować :) DMC możesz obniżyć do 1200 kg. Sama Aviva na pusto waży ok 1000 kg, więc zostaje Ci 200 kg ładowności jeszcze.

I jak pisałem zarówno Dethlefs jak i Burstnert przez szerokośc 212 cm są malutkie. Łóżko w poprzek jest niewygodne i przy wzroście pow. 180 cm ciężko się tam śpi. Poza tym jakość wykonania tych przyczep nie jest warta 120k zł! Aviva jest IMO lepiej wykonana i lepiej wyposażona. I ma IMO lepszy układ. Jak się wejście bezpośrednio do CJoya i do Avivy to ma się wrażenie, że CJoy to jest półka niżej niż Aviva. 
 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza Adria ma 209cm szerokości, ja mam 184cm i nie mam żadnych problemów z wyspaniem się, łóżko ma 197cm długości...
Z powyższych przyczep Adria 472PK deklasuje pozostałe, przytoczona oferta jest całkiem niezła jak na polski rynek, aczkolwiek szybki wypad do DE i 10k zostaje w kieszeni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piorun napisał(a):

Nasza Adria ma 209cm szerokości, ja mam 184cm i nie mam żadnych problemów z wyspaniem się, łóżko ma 197cm długości...

Łóżko 197 to praktycznie standardowa długość. Łóżko w tym CJOy i Bunsterze ma tylko 190 cm.

3 godziny temu, piorun napisał(a):


Z powyższych przyczep Adria 472PK deklasuje pozostałe, przytoczona oferta jest całkiem niezła jak na polski rynek, aczkolwiek szybki wypad do DE i 10k zostaje w kieszeni...

Spojrzałem na szybko na mobile.de i tam cenowo wychodzi niemal to samo. Ta Aviva z powyższego linka, z takim wyposażeniem wychodzi naprawdę całkiem sensownie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacek00 napisał(a):

Spojrzałem na szybko na mobile.de i tam cenowo wychodzi niemal to samo. Ta Aviva z powyższego linka, z takim wyposażeniem wychodzi naprawdę całkiem sensownie. 

Co prawda bez grzanej podłogi ale wychodzi około 90k pln, dealer pewny o tyle, że sam tam kupowałem :yes:

https://home.mobile.de/home/index.html?customerId=13151509#des_384300222

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, slimaq napisał(a):

To są ceny ofertowe (wyjściowe), a nie transakcyjne. Transakcyjne będą bardzo zbliżone.

Aviva 472 - kolega pytal o przyczepę dla 5 osob, a podstawową wadą tej Avivy wobec trojaczków jest brak możliwości zamówienia łóżka 3-piętrowego. Jeśli to nie jest problemem, to faktycznie Aviva wydaje się być lepsza (większa lodówka, szersza o 20cm przyczepa, bezkolizyjny stół - w trojaczkach przez stół dostajemy się do łóżka itp). Niemniej Aviva też ma wady, o których trzeba uczciwie wspomnieć - ma mniej szaf/przestrzeni do przechowywania, co przy 5 osobach może być kluczowe, jest krótsza, nie ma szuflad w kuchni (trojaczki mają 1 na sztućce), no i ten stół - długość 85cm wobec 120 w trojaczkach. Jeśli ktoś chce się stołować w środku, to różnica w wielkości stołu jest kolosalna (w dodadku w Avivie pod stołem zwyczajowo jest nadkole więc osoba siedząca pod oknem siedzi trochę po skosie, bo inaczej nie ma co zrobić z nogami). Łazienka też wg mnie jest w Avivie nieco kontrowersyjna - chodzi mi o zasłonkę, która nie idzie dookoła tylko 1 ściana jest odkryta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2024 o 22:36, slimaqq napisał(a):

Hej

Czy możliwy jest zakup przyczepy z łóżkiem piętrowym dla 5 osób w kwocie do 110-120k zł brutto? Są modele, które znacie i polecacie? Chodzi o nowy egzemplarz.

Adria Aviva 522 PT z trzema łóżkami piętrowymi + zmiana DMC na 1200 kg ale pewnie zostanie z 150-200 kg ładowności. A w budżecie się na pewno zmiescisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.