Skocz do zawartości

Przyczepa do 1200 dmc dla 5 osób


slimaqq

Rekomendowane odpowiedzi

Adria Aviva 522 PT z trzema łóżkami piętrowymi + zmiana DMC na 1200 kg ale pewnie zostanie z 150-200 kg ładowności. A w budżecie się na pewno zmiescisz
Dokładnie, to też jest dobry wybór. Spora łazienka, bardzo dobry rozkład, do tego zdecydowanie najwięcej szafek do przechowywania. Długość podobna do Cjoy 480.

Oczywiście przy stole nadal będzie ciasno dla 5 osób. Ale zawsze jest coś za coś

Co do DMC to już wiem, że u @slimaq może być większe bo zrobienie B+E nie stanowi problemu. Wg mnie wzięcie 1300 kg byłoby optymalne, także w kontekście ewentualnego wypożyczania na kat. B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, marian36 napisał(a):

Aviva 472 - kolega pytal o przyczepę dla 5 osob, a podstawową wadą tej Avivy wobec trojaczków jest brak możliwości zamówienia łóżka 3-piętrowego.

Racja. Jeśli wymogiem jest 3 piętrowe łóżko to Aviva 472 PK odpada. Ale jako alternatywa jest wspomniana już 522 PT, która występuje już z 3 łóżkami. Cenowo wypada dośc podobnie:

https://www.mobile.de/pl/Samochód-kempingowy/Adria-Aviva-522-PT-sofort-Winterpreis/vhc:motorhome,pgn:2,pgs:10,srt:price,sro:asc,mke:400,mld:aviva+522,vcg:caravan/pg:vipmotorhome/380000262.html

image.thumb.png.278187127681137950d72553f04dce7b.png

Tutaj wirtualna wycieczka:
https://my.matterport.com/show/?m=99FqUaAbmn5

2 godziny temu, marian36 napisał(a):

Niemniej Aviva też ma wady, o których trzeba uczciwie wspomnieć - ma mniej szaf/przestrzeni do przechowywania, co przy 5 osobach może być kluczowe,

Szaf jest więcej, mimo, że przyczepa jest krótsza. W Avivie 472 PK, mamy wysoką szafkę przy wejściu, trzy szafki nad stołem, dwie szafki nad kuchnią, dwie duże szafki z boksami pod kuchenką, dwie szafki pod siedziskami. dwie głębokie szafki nad łóżkiem, szafkę z energoblokiem za ścianką TV, no i dużą szafkę pomiędzy lodówką a łazienką. W Łazience też bardzo pojemna szafka za kibelkiem. W Cjoy 480 mamy wysoką na przeciwko wejścia i szafkę nad piecem, dwie szafki nad łóżkiem, szafkę nad kuchenką, szafki i szuflady pod kuchenką, w łazience w ogóle brak szafek tylko same półki, mamy jeszcze po dwie szafki nad siedziskami. Mimo, że przyczepa jest dłuższa, to szafek wydaje się, że mamy mniej w CJOY.

 

2 godziny temu, marian36 napisał(a):

jest krótsza, nie ma szuflad w kuchni (trojaczki mają 1 na sztućce),

Nie ma szuflad ale mamy pojemniki z IKEA, które wbrew pozorom są mega wygodne i pojemnie. Łatwo je przenosić.

image.thumb.png.5fbe3a28ddcdfddfee7caa18808a2617.png

 

Takie same szafki mamy pod siedziskami:

image.thumb.png.b6e43d0429719fc7b4224a078a0afd53.png

2 godziny temu, marian36 napisał(a):

Łazienka też wg mnie jest w Avivie nieco kontrowersyjna - chodzi mi o zasłonkę, która nie idzie dookoła tylko 1 ściana jest odkryta.

Są dwie zasłonki. Ta zasłaniająca półki z przodu i druga zasłaniająca drzwi i umywalkę. Reszta łazienki to wysoki brodzik. Tak czy inaczej ja bym się tam nie kąpał :) 

2 godziny temu, marian36 napisał(a):

w dodadku w Avivie pod stołem zwyczajowo jest nadkole więc osoba siedząca pod oknem siedzi trochę po skosie, bo inaczej nie ma co zrobić z nogami)

Nadkole jest pod środkowym siedziskiem. Pod stołem idą po prostu nadmuchy ciepłego powietrza oraz węże od zimnej wody. I jest to zabudowane. W wielu przyczepach przy tego typu układach tak to wygląda. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii Aviva 472 ma najmniej szafek. Ta przy wejściu jest bardzo wąska, przy łazience z kolei jest bardzo płytka, a i szeroka i głęboka (właściwie średnio głęboka) z kolei jest niska, bo wisi nad łóżkiem. Ale to moja opinia, każdy widzi po swojemu.

Co do szuflad, to chyba inaczej rozumiem pojęcie szuflady. Ja chcę ją wysunąć i tyle. W Avivie muszę najpierw otworzyć szafkę, później dopiero wysunąć plastikowy pojemnik będący namiastką szuflady. Z zasunięciem jeszcze gorzej, to w c'joy popchnę i sama się zamknie, tu trzeba wszystko zrobić ręcznie i na koniec zamknąć szafkę. Nie mówię, że to jakiś dramat, zwracam tylko uwagę na nietypowe rozwiązanie.

522 na pewno znacznie lepsza, ale z kolei będzie miała wyraźnie mniejszą ładowność od trojaczków. Generalna ta ładowność w trojaczkach jest ich sporą zaletą. Nawet przy DMC 1200 masz ponad 200kg ładowności względem fabrycznego golasa. Aviva 522 jest cięższa o jakieś 40 - 50kg.

A co do łazienki, to ja to widzę tak, że po to jest, żeby jej używać, w tym również do kąpania. Jak mam jej nie używać, to po co mi ona?

Ta niska szerokość trojaczków - tak krytykowana - też ma swoje zalety. Przyczepa mniej wystaje na boki, mniejszy opór powietrza robi podczas jazdy, mniejsze ryzyko skoszenia krawężnika na zakręcie, czy jazdy poboczem itp., łatwiejsza w manewrowaniu. Zawsze jest coś za coś. Analogicznie do dłuższej przyczepy zamontujesz dłuższą markizę.

Niemniej bezapelacyjnie Aviva sprawia wrażenie o pół klasy wyższej przyczepy, za to ma cieńsze ściany, dach i podłogę :)

Jest o czym myśleć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wam dziękuję za opinię. Jeszcze w sobotę udało mi się dodzwonić do dilera Adrii w Polsce. Niestety zmiana dmc nawet do 1300 podobno nie jest możliwa, a tyle maks mam na haku. W Niemczech w ogóle wychodzą najwcześniej z dmc 1500 i nie wiem jak można by było zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, slimaq napisał(a):

 Jeszcze w sobotę udało mi się dodzwonić do dilera Adrii w Polsce. Niestety zmiana dmc nawet do 1300 podobno nie jest możliwa,

Bzdury gadają... przecież miałem Avivę z obniżonym DMC z 1350 na 1300 kg i nie było najmniejszego problemu z obniżeniem.

Godzinę temu, slimaq napisał(a):

 W Niemczech w ogóle wychodzą najwcześniej z dmc 1500 i nie wiem jak można by było zmienić.

Aviva 522 PT? Pytaj u niemieckich dealerów. Oni będą wiedzieć czy się da. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slimaq napisał(a):

Kto to obniża? Ty z dokumentami od dilera czy sam diler?

Zamawałem obniżenie u dealera, zapłaciłem za to. Dostałem nową tabliczkę znamionową i w homologacji mialem wpisane obniżone DMC. Mówię, pytaj w DE, bo często jest tak, że w PL czegoś się oczywiście nie da, bo dealer nie ma o procedurze zielonego pojęcia. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.otomoto.pl/przyczepy/oferta/adria-altea-472-pk-klimatyzacja-podgrzewana-podloga-truma-ultraheat-ID6FIgbM.html tutaj jest z 1300, co jest dla mnie do zaakceptowaia tylko kosztuję już 125k, troche sporo. Wołałbym chyba 522pt z elcampu, która jest o 10k tańsza https://www.otomoto.pl/przyczepy/oferta/adria-aviva-522-pt-od-reki-rodzinna-przyczepa-kempingowa-ogrzewanie-lazienka-mikrofala-ID6FFYHK.html. Choć ta 472 pk to już seria altea. Nie wiem jaka jest różnia

Edytowane przez slimaq (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, marian36 napisał(a):

W opisie tej z Elcamp (472 PK) była jasna informacja, że jest możliwość zmniejszenia DMC do 1200kg. Tylko oferta wygasła, jak się pojawi, to możesz sprawdzić (ew. teraz w kopii strony). Więc da się.

W 522 też się dało, bo rozważałem ją równolegle z Avivą 472 :)

16 minut temu, slimaq napisał(a):

https://www.otomoto.pl/przyczepy/oferta/adria-altea-472-pk-klimatyzacja-podgrzewana-podloga-truma-ultraheat-ID6FIgbM.html tutaj jest z 1300, co jest dla mnie do zaakceptowaia tylko kosztuję już 125k, troche sporo.

To jest Altea. Model wyżej niż Aviva :)

18 minut temu, slimaq napisał(a):

No ale DMC 1350 kg, którego niby nie można zmniejszyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń jutro do Elcampu to Ci powiedzą w jakim zakresie można zmienić DMC w tej przyczepie. Sama zmiana DMC to w 2022 roku było 95 Euro brutto, producent przesyła nowa homologację i tabliczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.