Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, konradk napisał(a):

Tam się wjedzie 8 metrową przyczepą? W cenniku mają tylko ceny dla kamperów.

Byli tam większymi zestawami ale fakt z 8 metrówką może być problem. Kemping jest na wzgórzu i są bardzo strome podjazdy między kolejnymi poziomami i tam można zahaczyć tyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Trochę wstyd się przyznać ale jeszcze niegdy nie bylismy na kempingu w Chorwacji, zawsze tylko Austria i Włochy. W tym roku, oczywiście w drodze do Włoch, padł jednak pomysł aby na kilka dni zahaczyć o Chorwację, zapewne Istrię bo to najbliżej a i specjalnie nie trzeba nadrabiać drogi. Kempingowe polecane na forach "molochy" znam, pytanie czy coś bardziej kameralnego nawet w stylu powyższego Autocamp Sirena jest ktoś w stanie podrzucić (ruszamy od razu po zakończeniu roku szkolnego)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, piorun napisał(a):

Trochę wstyd się przyznać ale jeszcze niegdy nie bylismy na kempingu w Chorwacji,

Ja też nie byłem nigdy w Chorwacji... ale również we Włoszech czy Austri... to dopiero wstyd ?

Co gorsza, myślę że w 2024 też tam nie pojadę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Misio napisał(a):

Ja też nie byłem nigdy w Chorwacji... ale również we Włoszech czy Austri... to dopiero wstyd ?

Co gorsza, myślę że w 2024 też tam nie pojadę ?

Uprzedzam, Austria uzależnia !!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dostałem dzisiaj jakiś kod/voucher 50E na valamar.com (jakieś większe kempingi na Chorwacji) jakby ktoś chciał to zapraszam priv, ja i tak w tym roku do Włoch jadę :). Nie wiem czy to się przyda ale nie wiedziałem gdzie to wrzucić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2024 o 11:45, piorun napisał(a):

Trochę wstyd się przyznać ale jeszcze niegdy nie bylismy na kempingu w Chorwacji, zawsze tylko Austria i Włochy. W tym roku, oczywiście w drodze do Włoch, padł jednak pomysł aby na kilka dni zahaczyć o Chorwację, zapewne Istrię bo to najbliżej a i specjalnie nie trzeba nadrabiać drogi. Kempingowe polecane na forach "molochy" znam, pytanie czy coś bardziej kameralnego nawet w stylu powyższego Autocamp Sirena jest ktoś w stanie podrzucić (ruszamy od razu po zakończeniu roku szkolnego)?

tyle że Istria do dla nas nie "właściwa" Chorwacja  :rolleyes:

Jak nie chcesz jechać daleko na południe to pojedź choć na wyspę Pag, Krk czy Losinj ,  wtedy zaznasz trochę smaku Chorwacji :)

Kempingów do wyboru od kameralnych do molochów , szukaj w tym dziale relacji z lat poprzednich wszystko jest opisane.

Osobiście jakbym miał na pierwszy raz jechać do Chorwy w drodze do Włoch to polecam wycieczkę autostradą i mostem na Pag , tam na Pagu na kilka dni i powrót promem Pag- Prizna i dalej starą Jadranką w stronę Triestu do IT . Da wam to jakiś smaczek Chorwacji.

image.thumb.png.e0696ea56bbb5794638efd45e99d04a3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2024 o 22:30, Robi02 napisał(a):

Nie wiem jak jest obecnie z cenami w Grecji. 

Nic się nie zmienia od kilku lat, ceny za dobę zawierają się w sezonie w przedziale 25-37E za zestaw i 3 osoby (w moim przypadku)

 

Czego chcieć więcej?? Jak czytam o cenach na super kempingach w Chorwacji dochodzących do 100E za dobę, to lepiej nie będę kończył zdania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2024 o 09:28, FCBMiro napisał(a):

Mógłbyś kolego powiedzieć czemu ?, To będzie nasz pierwszy pobyt w Chorwacji.

Ja też to nie lubię :) kupa ludzi , okolica ładna ale bardzo zatrłoczona i płaskie plaże Ala piach - A fuj ?

W dniu 19.01.2024 o 11:09, konradk napisał(a):

Tam się wjedzie 8 metrową przyczepą? W cenniku mają tylko ceny dla kamperów.

Może być trochę ciasno z tego co pamiętam. Ogółem to niewielki camp. Ale fakt że bardzo fajny.

Minusem mogą być też wiatry. Z tego co pamiętam to przed zjazdem na camp. stoi znak ostrzegający o wietrze i jeśli już wieje to tam naprawdę wieje ?

W dniu 19.01.2024 o 11:09, konradk napisał(a):

Tam się wjedzie 8 metrową przyczepą? W cenniku mają tylko ceny dla kamperów.

Ja wjeżdżałem tam z Adrią która miała z 5,5 metra+dyszel bez trwogi ale nie wiem co masz na myśli pisząc "8 metrowa" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2024 o 11:00, Pierzasty napisał(a):

Ja też to nie lubię :) kupa ludzi , okolica ładna ale bardzo zatrłoczona i płaskie plaże Ala piach - A fuj ?

Może być trochę ciasno z tego co pamiętam. Ogółem to niewielki camp. Ale fakt że bardzo fajny.

Minusem mogą być też wiatry. Z tego co pamiętam to przed zjazdem na camp. stoi znak ostrzegający o wietrze i jeśli już wieje to tam naprawdę wieje ?

Ja wjeżdżałem tam z Adrią która miała z 5,5 metra+dyszel bez trwogi ale nie wiem co masz na myśli pisząc "8 metrowa" 

My wjeżdżaliśmy tam hobby 440 na sam dół i dało rady.

 

Fakt wiatr potrafi wiać porządnie i trząść całą budą. Niestety markiza albo na porządne śruby ale chowana codziennie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja w tym roku odwiedzę chyba wyspy Krk i Rab. Na Rab najpewniej kemping San Marino, ale co do Krk decyzja jeszcze nie zapadła. W grę wchodzi Krk Premium, Jezevac, albo Baska Beach. Baska wydaje się fajna przez plażę, ale sam kemping to chyba jedna wielka patelnia, przynajmniej tak wygląda na zdjęciach. Jeśli ktoś może coś zasugerować to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piorun napisał(a):

Osobiście jeszcze nie byłem ale wiele osób poleca Camping Omišalj.

Ja pierwszy tydzień lipca bedę na Baska Beach. 

Ten Omisalj, skreśliłem ze względu na panoramę rafinerii w tle. Osobiście nie byłem , tylko ze zdjęć oceniam..  więc może to nie uwiera tak bardzo..  

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2024 o 10:10, Ventyl napisał(a):

Jak preferujecie spokojne miejsca to polecam Autocamp Sirena za Omisiem. 

https://autocamp-sirena.com

Właściciel gawarisz po Polsku niema problemu z dogadaniem się. Do Omisia samochodem ok 20 minut. 

 

Wielkie dzięki za podesłanie tego Kempingu, właśnie z żoną oglądaliśmy filmy i spodobało nam się. Będziemy w 2 rodziny, z dziećmi 5, 6 i 9 lat. Możesz powiedzieć czy "zejścia" w morzę są delikatne? , zależy nam by nie było zaraz od brzeg głęboko. 

 

Pierwsze nasze "kempingowanie" mieliśmy w Grecji -> Stomio. Tam nam się podobało :) Plaże super ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.02.2024 o 11:04, FCBMiro napisał(a):

Wielkie dzięki za podesłanie tego Kempingu, właśnie z żoną oglądaliśmy filmy i spodobało nam się. Będziemy w 2 rodziny, z dziećmi 5, 6 i 9 lat. Możesz powiedzieć czy "zejścia" w morzę są delikatne? , zależy nam by nie było zaraz od brzeg głęboko. 

 

Pierwsze nasze "kempingowanie" mieliśmy w Grecji -> Stomio. Tam nam się podobało :) Plaże super ;) 

Co do Sireny to my byliśmy tam z 9 latkiem.

 

Wejść do wody jest kilka.

1. Plaża -  kamienie raczej większe, jak to w Chorwacji robi się szybko głęboko

2. Jest fajne zejście koło groty do której można wejść, wody na początku do pasa , super miejsce do nurkowania bo obecne w koło skały są "stołówką" dla rybek :)

3. Jest też mniej oblegana plaża ze żwirkiem ale jest na uboczu kempingu

4. Są też takie jakby mini zatoczki gdzie też idzie zejść do wody i pobawić się na brzegu.

 

Na kempingu jest restauracja. Restauracje prowadzą właściciele codziennie jest kolacja w formie tematycznego szwedzkiego stołu. Płaci się określoną kwotę od osoby i można jeść do woli , dodatkowo jest muzyka na żywo i domowej roboty rakija :D  którą gospodarz chętnie częstuje. 

 

Kemping ogólnie jest bardzo cichy i kameralny.

Ubikacje nie najnowsze ale czyste.

Jest na miejscu sklepik ze świeżym pieczywem, rogalikami, wodą mineralną. Pozostałe zakupy po za kempingiem

Jak wszędzie są też minusy

Kemping jest powiedzmy z dala od cywilizacji, brak większych sklepów w pobliżu. Najbliższe duże zakupy można zrobić w Omisiu lub po drodze są Konzumy ale wielkości naszej Żabki.

Trochę daleko jest do zlewni kasety chemicznej

Słupki z prądem są ale nie bezpośrednio przy parceli przydaje się długi przedłużacz. 

Wodę trzeba sobie dowozić do przyczepy brak na parcelach

Problemem jest wiatr, jeżeli będziecie mieli miejsce zaraz w pierwszej linii od klifu to potrafi porządnie wiać teren jest kamienisty ciężko przywiązać markizę czy przedsionek. Jedni zwijali na noc ale byli tacy co mieli duże przedsionki przed przyczepą i jakoś to zamocowali ale porządne pasy must have.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.