Skocz do zawartości

Trafka pomysł na butlę z gazem.


Trafko

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli instalacje elektryczne wolno przerabiać bo pełno opisów jest na forum

 

zamieszczenie opisu a przerobka to przeciez dwie oddzielne sprawy , projektow przerobek instalacji elektrycznych masz w necie wiele co wcale nie znaczy ze masz i mozesz je robic bez uprawnien :?

schemat budowy bomby atomowej tez znajdziesz w necie i co tez sobie taka w domu zrobisz? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bicie piany i tyle.

1. Butla ma ważną homologację. Może być zatem użytkowana, to że odkręcono rurkę to nic nie zmienia w konstrukcji, jedynie wprowadza pobór frakcji gazowej zamiast ciekłej.

2. Dopuszczenie samochodu z LPG do ruchu następuje przez diagnostyka, a nie mechannika z warsztatu który zakłada instalację.

3. Przegląd gazowy przyczepy nie jest wymagany. I po co ferment o przeglądach gazowych.

4. Homologacja jest na butlę a nie na butlę do pojazdu do danego pojazdu samochodowego, albo jeszcze śmieszniej na "sposób zamontowania do danego typu..."

5. Nie jest prawdą że wszystko co z gazem mogą robić osoby przeszkolone (sam podłączam butle butle w domu i przyczepie, sam wymieniałem reduktor oraz lodówkę na gaz i przyłączałem je do instalacji i co? jestem przestępcą)

6. Trafko - szacun. Mam sprzeciw jeżeli za robienie czegoś co może narazić życie ludzkie bierze się osoba nie mająca o tym bladego pojęcia (a narazić można wszystkim - montażem gniazdka prądu, gorącym żelazkiem, dziurą w jezdni, poruszaniem się po oblodzonym chodniku, montażem butli, jazdą samochodem, wyprodukowaniem noża - można nim kroić chleb ale i poderżnąć gardło) ale wystarczy się nauczyć, popytać, przeczytać I MYŚLEĆ CO SIĘ ROBI i rzecz przestaje być straszna.

7. Każde działanie, każdy wynalazek jest obarczony błędem wykonania lub błędem użytkowania. Gdyby patrzeć z pozycji "co może się stać jeżeli" to tylko położyć się i czekać, bo coś się stanie.

8. Jeżeli na wszystko mają być papiery i dopuszczenie to proponuję "świadectwo dopuszczenia do ruchu na podeszwy do butów, wraz z normami zużycia i użytkowania" :?

Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamieszczenie opisu a przerobka to przeciez dwie oddzielne sprawy , projektow przerobek instalacji elektrycznych masz w necie wiele co wcale nie znaczy ze masz i mozesz je robic bez uprawnien

schemat budowy bomby atomowej tez znajdziesz w necie i co tez sobie taka w domu zrobisz?

Przepis o odpowiedzialności karnej za posiadanie ładunków wybuchowych i ich wytwarzanie jest a proszę pokaż mi przepis że nie można zrobić instalacji w przyczepie. Nie dywagacje i wydaje mi się tylko konkretny przepis że jak coś sam przerobie w instalacji to jest niezgodne z prawem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dywagacje i wydaje mi się tylko konkretny przepis że jak coś sam przerobie w instalacji to jest niezgodne z prawem

 

wiesz az sie dziwie po co sa wymyslone takie zawody jak np. elektryk ?po co sa uprawnienia SEP ?w koncu przewody polozyc,zamontowac gniazdko wiekszosc z nas przeciez potrafi :? schody sie zaczynaja w momencie jak cos pojdzie nie tak i wtedy dopiero rozumiemy ze ludzie ksztalcacy sie w tym kierunku nie tracili czasu na marne ,podobnie jest z innymi instalacjami wodnymi , gazowymi ,niby kazdy z nas daje sobie z tym rade tylko ze trzeba wiedziec na ile sobie mozna pozwolic i co sie z tym wiaze , w razie awarii bierzesz odpowiedzialnosc na siebie i sam za swoje czyny odpowiadasz , teraz bijemy niby niepotrzebnie piane ,chcesz przepisow ? nie chce mi sie tego szukac za to badz pewny ze w razie jak sobie sam zrobisz zmiany w instalacjach nie posiadajac odpowiednich uprawnien i jezeli to bedzie przyczyna wypadku ,zasypia Cie odpowiednimi przepisami i na koniec poinformuja ze "nieznajomosc przepisow nie zwalnia Cie od ich przestrzegania"

oby do tego nie doszlo

pozdrawiam

 

P.S. butle trurystyczne sa na wyposazeniu przyczep kempingowych dlatego zeby w razie pozaru mozna bylo te bulte wywalic jak najdalej od ognia , zrobisz to w ciagu kilku sekund przecinajac gietki przewod + ewentualnie tasme parciana ktora te butle podtrzymuje , zrob to samo z jego zbiornikiem - watpie czy Ci sie uda, po za tym butle maja mniejsza pojemnosc ,wiec i efekt wybuchu jest mniejszy . po za tym podaj mi konkretny przepis ktory Cie uprawnia do robienia zmian w instalacjach bez odpowiedniego przeszkolenia :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy bijemy pianę - chyba nie - dyskutujemy o innowacyjnym wynalazku kolegi, bo może ktoś też będzie chciał coś takiego zrobić i po tej dyskusji będzie znał wszystkie problemy z tym związane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niektórymi ludźmi nie zrozumiem się chyba nigdy. Trzeba podać przepis który mi zabrania coś robić a nie ja mam podawać przepisy że mi wolno. Tu nawet nie chodzi o instalacje o gaz tylko o podejście do życia .Jedni potrzebują przepisów na całe życie na każdą pierdołę .Bez nich nie potrafią żyć ,jeżeli na coś nie mają to starają się za wszelką cenę je wymyślić .Nerwa ich bierze że ktoś coś robi ,bierze za to odpowiedzialność a oni nie mogą bo trzyma ich w tym bariera wymyślona przez ich umysły .Tak przez ich umysły, bo w niektórych dziedzinach nie ma przepisów zabraniających ,jest tylko tak jak wszędzie odpowiedzialność w razie wypadku Ale to już jest strach i bariera dla niektórych nie do przejścia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tylko tak jak wszędzie odpowiedzialność w razie wypadku Ale to już jest strach i bariera dla niektórych nie do przejścia .

 

 

Tak Leszku, bo w razie nieszczęśliwego wypadku z poważnymi skutkami konsekwencje można ponieś ogromne i o tym dyskutujemy czy warto tą ciekawą i pożyteczną innowacje kolego powielać .

Czy konsekwencje te będą małe czy mogą być duże?

Ryzykować można , ale w granicach rozsądku, ja nie wyciągam wniosków tylko pytam jakie mogą być konsekwencje w razie nieszczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem cała ta dyskusja jest bez sensu dopuki ktoś nie poda konkretnego przepisu który tego zabroni.

A na chwile obecną zdaje się takigo nie ma.

Więc nie szukajmy dziury w całym bo faktycznie jakiś mądry wumyśli przeis który nam uprzykrzy życie i pociągie po kieszeniach.

A instalacja moim skromym zdaiem jest całkiem sesowna.

myśle że najwyższy czas zakończyć te rozważania które nie prowadzą do żadnych wniosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest w przypadku przyczepy i instalacji w niej butli luka w przepisach. Taka sytuacja i pomysłowość Polaków nie została przewidziana. Taka instalacja jest też średnio opłacalna ekonomicznie bo gdyby zakupić nową instalacje osprzęt byłby znacznie droższy.

 

Martwi mnie ta sytuacja pozyskiwania zbiorników ze złomów. Jeśli trafiły na złom, zostały zezłomowane razem z pojazdem to czy powinny ponownie trafiać do sprzedaży ?

 

Pomysł jest super ale chyba będzie z nim więcej kłopotów. Interesuję się nim bo u mnie też tylko 5kg wchodzi, a napełnić ją jest kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niektórymi ludźmi nie zrozumiem się chyba nigdy. Trzeba podać przepis który mi zabrania coś robić a nie ja mam podawać przepisy że mi wolno. Tu nawet nie chodzi o instalacje o gaz tylko o podejście do życia .Jedni potrzebują przepisów na całe życie na każdą pierdołę .Bez nich nie potrafią żyć ,jeżeli na coś nie mają to starają się za wszelką cenę je wymyślić .Nerwa ich bierze że ktoś coś robi ,bierze za to odpowiedzialność a oni nie mogą bo trzyma ich w tym bariera wymyślona przez ich umysły .Tak przez ich umysły, bo w niektórych dziedzinach nie ma przepisów zabraniających ,jest tylko tak jak wszędzie odpowiedzialność w razie wypadku Ale to już jest strach i bariera dla niektórych nie do przejścia .

 

dobra koncze te dyskusje bo mnie caly czas nierozumiesz , piszesz o odpowiedzialnosci a ja o braku wyobrazni , ten co niechcacy papierosem podpali las tez wie o odpowiedzialnosci , tyle ze jak tego papierosa rzucal braklo mu wyobrazni - zgodzisz sie ze mna? sa przepisy PPOŻ ,BHP ,resortowe ,prawne jest tez logiczne myslenie , smiejecie sie na forum z Egebere co sobie na dachu taczke zalozyl zas innego co sam sobie bez odpowiednich uprawnien instalacje gazowa przerabia pochwalacie - dla mnie to troche dyskusyjne stanowisko , ale na polu kempingowym wole jednak miec za siasiada tego z taczka na dachu zamiast tego bez sprawnej instalacji gazowej ( prosze tego nie traktowac personalnie) sam pomysl Trafko mi sie podoba mam tylko zastrzezenia do fachowosci wykonania tego pomyslu

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra koncze te dyskusje bo mnie caly czas nierozumiesz

Radwan twierdzisz że ja ciebie nie rozumiem ,ja twierdzę że Ty mnie ,czyli kompromis wypracowany :? , obaj mamy wspólne zdanie :?

.Ja tez kończę dyskusję swoje zdanie przedstawiłem co nie znaczy że ktoś musi się z tym zgadzać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radwan, aleś się uparł. Wyjaśnij mi sprawę odcięcia butli gazowych.

Wychodzi że najważnieją rzeczą jest tu nóż. Wobec tego powinien być pod ręką i to jeszcze taki którym da rady wąż przeciąć. Idąc dalej czy nie należałoby wprowadzić przepisu o obowiązku posiadania noża przez każdego w pobliżu przyczepy ( nikt przecież nie zna czasu kiedy pojawi się pożar) lub też przepis gdzie taki nóż się znajduje przy przyczepie (może za szkiełkiem - stłuc w razie pożaru :? . Dochodzimy do paranoi, prawie jak w sejmie. Więcej luzu. Kręcimy stryczek na własną szyję. Uważajcie bo jakiś idiota wprowadzi obowiązkowy przegląd kuchenek nakręcanych na butlę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może off topic ale widzę, że forum normalnieje cyt.: "debile", "barany", "idiota", wszystko z tegoż wątku :?

Racja!

Aż łza się w oku kręci jak biednego Egebere za nazwanie "idiotami" producentów zbanowano i co mniej rozgarnięci moderatorzy, tropią go zawzięcie nadal :?)) :ok:

Przypomniał mi się wątek:"Kuchnia poza przyczepą", kiedy podniósł się kwik i zbanowaliście kolegę, już nie pamiętam pod jakim nickiem ale wiadomo, że Egebere, za zastosowanie sprężystej rurki do kuchenki na wynos.

Teraz objawem normalnienia jest, że Trafko nie ma czerwonej chorągiewki i nawija swobodnie :]

Co do pomysłu ze sprężystym wężem od kompresora i szybkozłączkami od powietrza, a zastosowanymi za reduktorem i rozwierconymi "na oko" dyszami kuchenki, to działało wszystko przez całe wakacje :?) :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamkwiatek, Egebere jest zasadnicza różnica kolega Trafko opisał , zapadła fotki jak to wykonał , nie obrażał producentów , adminów forum , ale konsekwentnie bronił swojej racji przedstawiając swój punkt widzenia - i tu możesz się tego nauczyć od niego.

Nikt nie nazwał kolegi Trafko

debile", "barany", "idiota
, sam pomysł wielu z nas się podoba w tym mi też i bez obrażania dyskutujemy o nim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.