Skocz do zawartości

Trafka pomysł na butlę z gazem.


Trafko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Trafko, mam do Ciebie pytanie czy masz możliwość podłączenia butli 3, 5 czy 11 kg w razie gdy braknie gazu .

np jesteśmy na kempingu i brakło Ci gazu a powiedzmy zaplanowałeś pobyt jeszcze 7 dni , czy na te dni możesz zmienić zasilanie gazem w budce do standardowych butli?

Czy trzeba np zwijać przedsionek, łapy do góry i jechać na stacje paliw zatankować?

Wiem, że najlepiej po drodze jadąc na kemping można do pełna zatankować i mamy spokój, ale może się czasami zdarzyć , że nie zatankowaliśmy i nagle gaz się skończył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Nie bo wystarczy odkręcić Reduktor i podpiąć pod turystyczną butlę 5kg.

 

Napisał w pierwszym poście, że ma. Czepiacie się ... Trafko fajnie to sobie przemyślał.

Trafko nie masz więcej zdjęć, z czego składa się taka butla, jak wygląda zawór do tankowania czy go dokupiłeś czy wymontowali Ci na szrocie. Jak, gdzie i za ile zdobyć taką butlę ?

 

Czemu Niemcy mieliby robić problemy ? Jeździmy do Niemiec i chyba nikt specjalnie nie robi przeglądów instalacji gazowej. Chyba, że powinienem mieć taki przegląd. Jeśli tak to gdzie go zrobić i jak długo jest ważny (to jakaś naklejka na szybę ?). Czy nie jest tak, że jak w Polsce takich przeglądów nie robimy to Niemcy nie będą od nas ich wymagać ? Tak sobie gdybam bo rozwiązanie podoba mi się bardzo :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witus, nie czepiam się tylko zapytałem , fakt przeoczyłem , że napisał w pierwszym poście - dzięki za cytat :?

A pomysł mi coraz bardziej przypada do gustu , tylko nie jasna sprawa prawna.

Zatankujesz raz ponad 30 litrów gazu , a to wystarcza na spory okres czasu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witus, nie czepiam się tylko zapytałem , fakt przeoczyłem , że napisał w pierwszym poście - dzięki za cytat :?

A pomysł mi coraz bardziej przypada do gustu , tylko nie jasna sprawa prawna.

Zatankujesz raz ponad 30 litrów gazu , a to wystarcza na spory okres czasu .

 

Rysiu nie obraz sie ale moim zdaniem taki zbiornik w Twoim "pancerniku"to juz przesada :?

za malo masz jeszcze do ciagania? pomysl :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radwan, ile więcej to będzie ważyć ?? jaka różnica w wadze - przelicz mi dwie butle 11kg i 5 kg i jeden zbiornik , jak tak dbasz o moje kg w budce ? :?

A tak serio jak na razie nie mam zamiaru montować - teoretyczne rozważania, coś mnie powstrzymuje przed montażem tego cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatankujesz raz ponad 30 litrów gazu , a to wystarcza na spory okres czasu .

 

Generalnie ja używam gazu

-lodówka stale

-kuchenkę jak wszyscy

- bojler gazowy na wodę stale

-grill i piekarnik gazowy według potrzeb , a piekarnik ciągnie.

- ogrzewanie jak wszyscy

Sezon zacząłem od Warki , a planuję zakończyć w Ojcowie.

Do Warki pojechałem z pełną butlą i wykończyłem ją na urlopie 18 dni w przyczepie , ale z tego 10 dni gaz szedł na 2 ,a czasem 3 rodziny.

Dokładnie nie wiem (musiał bym dobrze pomyśleć) na ile mi starczyło gazu.

Jedno jest pewne ,że jak wskazówka zejdzie do 0 jeszcze 10 dni wystarczy bez ograniczeń.

Wiem bo osobiście testowałem , a mianowicie mając w zapasie 3 kilówkę wyczerpałem do końca butlę.

W tym sezonie wyjdzie mi gdzieś ok 1,5 butli.

Czyli dwa tankowania na sezon.

Czekam na gaz zimowy (podobno więcej propanu)i tanknę do pełna , zobaczę czy będzie jakaś różnica w gazie.

Sprawa awaryjnego zasilania z innej butli jest prosta.

Odkręcam reduktor i podpinam pod małą butlę (11kg nie wchodzi mi do bagażnika).

Wiem ,że na stacji płacę akcyzę , ale i tak mi się opłaca niż nabijanie 3 i 5 kg.

Za butlę dałem 100zł (kolega złomował eskorta ), a butla była trzy letnia .

Wielozawór wymieniłem na starej generacji , a chodzi o to , że zamykanie jest ręczne , a w nowych jest na elektromagnes i nie chciałem mieć niepotrzebnego odbiornika na prąd (nie używam 230V , całość zasilam na 12V).

3 kg butle zawsze mam ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, jeżeli generalnie korzysta się z gazu i 12V, omijając 230V to rozwiązanie kolegi Trafka jest po prostu zawodowstwem. Idealnie przemyślane i co najważniejsze profesjonalnie wykonane.

 

Pełen podziw :?

 

Na dzień dzisiejszy takie rozwiązanie jest dla mnie zbędne, albo nie dorosłem do tego jeszcze :? albo nastawiam się na inne źródła energii.

 

Trafko, ukłon :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z gazu i 12V

 

12V biorę z aku w przyczepie , ładuje go auto podczas jazdy i solar 40W.

Awaryjnie mam z auta.

Bez szaleństw wystarcza , oczywiście z zachowaniem rezerwy na pochmurne dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, jeżeli generalnie korzysta się z gazu i 12V, omijając 230V to rozwiązanie kolegi Trafka jest po prostu zawodowstwem. Idealnie przemyślane i co najważniejsze profesjonalnie wykonane.

 

Pełen podziw :?

 

 

 

Trafko, ukłon :?

 

dolaczam sie tylko ........

wlasnie to tylko mnie najbardziej niepokoi bo zalozmy (czego oczywiscie niezycze) stanie sie jakis pozar w jego budce spowodowany wyciekiem gazu to d..... mokra ,jest sie poprostu do czego przyczepic ,bo zbiornik i podlaczenie bez homologacji , wykonanie wlasne , w takich niestety przypadkach liczy sie przeciez papier a tego na ten wynalazek niestety nie ma :?

pomyslcie sami , jezeli w razie jakiejs tragedii (odpukac) tylko beda straty materialne to wiadomo pieniadze rzecz nabyta ale co bedzie jak komus obcemu cos sie stanie ? chlopie Ty poprostu za ten swoj patent bedziesz mial przes........

sam posiadam 2 butle 11kg i tez mi one za bardzo nie pasuja ale moim zdaniem maja one wiecej zalet jak wad bo mam w d.... czy maja wazna homologacje - poprostu musza miec bo bez niej nie beda dopuszczone do sprzedazy , sa wszedzie dostepne i nie musze ich chalupniczo napelniac ,maja najlepszy stosunek ceny do ilosci gazu

mam jeszcze wazny przez 2010 rok przeglad gazowy i juz sie martwie gdzie zrobic nastepny

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 11 i 2 kg,niema problemu z wymianą jak są legalne ,ale jeśli nie to w razie draki to problemy takie same jak z samochodową.Także i tak i tak :? blada.

 

skoro wymieniasz w legalnym punkcie muszą mieć ważna homologacje inaczej nie dopuszczono by do sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.