Skocz do zawartości

Zimowa Austria narty 2023


mona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 miesiące temu...

Nie wiem czy nie dostanę "zrypki" za spam ale podsumuje zimowy wyjazd do Austrii: 

Skończyło się na Włoskiej folgaridzie - camping (a właściwie kamper park)w mieście Dimaro. Skibuss spod kempingu, do miasta 10 min spacerem, restauracja 150m od Kampa, ciepłe oraz bardzo czyste łazienki i toalety, osobna dużą suszarnia z kabinami . Cena tygodniowego pobytu 320e wraz z pradem( niskie zabezpieczenie nie wytrzymywało klimy do grzania) . W czasie naszego pobytu było kilka składów, miejsce spokojne i nie inwazyjne( przez tydzień nie potrzebowaliśmy pomocy obsługi a oni byli zupełnie nie widoczni , nikt się nie narzucał ani nie nagabywal). Generalnie polecam i powiem jak moje dzieci " najlepsze ferie ever!"

 

20240126_074552.jpg

20240125_200818.jpg

20240125_200940.jpg

20240125_200824.jpg

20240126_081253.jpg

20240126_081304.jpg

20240126_081328.jpg

20240126_081240.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extra, uwielbiam ferie w Marillevie! Stales na dwoch miejscach? Po mapce widze ze tam sa wydzielone miejsca. Orientujesz sie jak to wyglada jak kamper park jest pelny i gdzie wtedy mozna zostawic auto? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bl13 napisał(a):

Extra, uwielbiam ferie w Marillevie! Stales na dwoch miejscach? Po mapce widze ze tam sa wydzielone miejsca. Orientujesz sie jak to wyglada jak kamper park jest pelny i gdzie wtedy mozna zostawic auto? 

Miejsce jest duże zmieściliśmy się z autem ale wiadomo przyczepa stała już blisko lini granicy parceli. Parking dla aut jest również poniżej Lini parceli i podejrzewam za tam by nas postawiono gdyby było pełno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stojac plecami do centrum Dimaro, to park znajduje sie po prawej czy po lewej stronie. Kilka lat temu był tam świetny kemping, ale zniszczyła go lawina. Widziałem ze odbudowali tylko wybrukowany parking po prawej stronie drogi (blizej rzeki), czy dobudowali jeszcze cos po lewej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, w79 napisał(a):

Stojac plecami do centrum Dimaro, to park znajduje sie po prawej czy po lewej stronie. Kilka lat temu był tam świetny kemping, ale zniszczyła go lawina. Widziałem ze odbudowali tylko wybrukowany parking po prawej stronie drogi (blizej rzeki), czy dobudowali jeszcze cos po lewej? 

To podobno ten camp. Przy rzecze w tej chwili jest parking dla osobówek, mini golf i jakieś letnie atrakcje.  Powyzej widac na foto  są 3 poziomy parcelek ale na za dużo prywatności nie ma co liczyć. Tzn zimą to nie przeszkadza gorzej było by latem jak rozstawisz markize/przedsionek i cały szpej. Generalnie spoko nie mam zastrzeżeń ale na drugi raz spróbuję zobaczyć coś innego w okolicy (a jest tam kilka miejsc wygladajaych ciekawie)bo i tak nie byliśmy w stanie wyrobić się na skibuss i jeździliśmy autem więc chyba parametr bliskości przystanku możemy sobie darować ?

 

20240126_074539.jpg

Edytowane przez mona (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowie pytanie, które zadałem już przy okazji innego tematu dotyczącego wyjazdu na narty. Jak suszycie ubrania? Czy na kempingach są jakieś miejsca, gdzie można rozwiesić kurtki, spodnie, rękawice etc.? Z całego wyjazdu to mnie przeraża, w przyczepie jednak brakuje miejsca na rozwieszenie tego majdanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bluedragon napisał(a):

Ponowie pytanie, które zadałem już przy okazji innego tematu dotyczącego wyjazdu na narty. Jak suszycie ubrania? Czy na kempingach są jakieś miejsca, gdzie można rozwiesić kurtki, spodnie, rękawice etc.? Z całego wyjazdu to mnie przeraża, w przyczepie jednak brakuje miejsca na rozwieszenie tego majdanu.

Większość kempingów zimowych ma specjalne pomieszczenia, gdzie można suszyć ubrania, buty itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, bluedragon napisał(a):

Ponowie pytanie, które zadałem już przy okazji innego tematu dotyczącego wyjazdu na narty. Jak suszycie ubrania? Czy na kempingach są jakieś miejsca, gdzie można rozwiesić kurtki, spodnie, rękawice etc.? Z całego wyjazdu to mnie przeraża, w przyczepie jednak brakuje miejsca na rozwieszenie tego majdanu.

Kolego masz u mnie na zdjęciach suszarnie.  Osobne pomieszczenie z kabinami do przebierania i pozostawienia ciuchów, uchwyty na sprzęt i buty. Wygoda na 102!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mona napisał(a):

Kolego masz u mnie na zdjęciach suszarnie.  Osobne pomieszczenie z kabinami do przebierania i pozostawienia ciuchów, uchwyty na sprzęt i buty. Wygoda na 102!

Z ciekawości napisz jeszcze jak u Was było z gazem? Mieliście możliwość wymiany butli na miejscu/podpięcia gazu z campingu? Jeśli tylko gaz z PL to zdradź ile wam ubyło? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tomii napisał(a):

Z ciekawości napisz jeszcze jak u Was było z gazem? Mieliście możliwość wymiany butli na miejscu/podpięcia gazu z campingu? Jeśli tylko gaz z PL to zdradź ile wam ubyło? 

Podpięcia nie ma. Podobno wymiana butli gdzieś w odległości 500m od kempingu ale myzabralismy 4 butle propanu z Polski. Pierwsza zużyliśmy dość szybko bo starczyła nam do nagrzania przyczepy przed wyjazdem, na całą drogę wraz z noclegiem i pierwsza nockę na miejscu. Druga dopalila się do 1/3 i przymarzla(chyba słaba jakość gazu) ale starczyła na 2 doby ciągłego grzania na poziomie 20 stopni wewnątrz. Trzecia butla używana już dużo oszczędniej bo gasilismy wychodząc na narty została dowieziona do domu i pod samym domem podczas porządków skończył się gaz( nie używaliśmy w czasie jazdy w drodze powrotnej tylko odplalilismy przed spaniem). Tak więc łącznie zużyliśmy 2 pelne butle i 2/3 kolejnej na 6 dni pobytu na miejscu i dojazdy. Ale będę szczera trochę nie komfortowo przy podłączaniu tej ostatniej się czuliśmy ? następny razem chyba będziemy celować w kampingi z podłączeniem a na pewno inaczej gospodarować paliwem(oszczędniej ?).

Edytowane przez mona (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.