Skocz do zawartości

Zimowa Austria narty 2023


mona

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Bercik77 napisał(a):

Jak dla mnie to podłączenie do gazu musi być. Zużycie gazu w zimie jest bardzo duże. Butla u mnie to ok. 1,5 dnia rozsądnego grzania. Płacąc ryczałt 9 eur za dobę nie trzeba być rozsądnym. Można robić saunę w przyczepie ?

Czy da się podłączyć gaz na campingu, jeśli w kamperze są zainstalowane gasbanki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 4.10.2023 o 07:44, Bercik77 napisał(a):

Podłączają się pod przewód od butli. Przyłącze jest w słupku przy parceli. Ciśnienie gazu jest jednak dużo niższe niż w butli. Jest na tyle duże, że zawór SBS działa, z drugiej strony dużo niższe bo wskaźnik na Duocontrol pokazuje, że "butla" jest pusta.

Tzn. jak? Wężem z z męskim G.12 podłączają gaz o wstępnie zredukowanym ciśnieniu do węża wysokociśnieniowego zamiast butli, i przed reduktorem? Reduktory do prawidłowego działania potrzebują ciśnienia wejściowego 0,5-0,8 bara, a to już sporo (ale jednocześnie - dla trumy duocontrol, 0,4bara to już ciśnieie całkowicie pustej butli, uzasadniające zaangażowanie drugiej).  

Widziałem już "wpinki" od razu na 30mbar, w odkręcony od reduktora wąż elastyczny bezpośrednio po stronie "niskiej". 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda na campingu w Zillertal Aufendeld , wypozycza sie reduktor z wezem w recepcji i podłacza w miejscu butli. Nie jest to tanie rozwiazanie ale wygodne.Normalnie w zuzywam 2 butle 11 kg  propanu na tydzien na nartach

2016-02-26 09.36.08.jpg

2016-02-26 09.36.04.jpg

2016-02-26 09.35.28.jpg

2016-02-26 09.35.23.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czyś napisał(a):

Tzn. jak? Wężem z z męskim G.12 podłączają gaz o wstępnie zredukowanym ciśnieniu do węża wysokociśnieniowego zamiast butli,

Dokładnie tak. Nie mam niestety zdjęć. Ciśnienie musi być niższe biorąc pod uwagę, jakim wężem podłączają. Wygląda jak zwykły waz reduktor-kuchenka. Ciśnienie to też nie jest w stanie "zazielenić" wskaźnika na Duocontrol. Ale wszystko działa bez problemu. 

Podłączenie na 100% jest po stronie wysokiego ciśnienia. 

Aby Duocontrol się przełączył to musiałby być podłączony do pełnej butli. To wyższe ciśnienie powoduje przełączenie, a spadek tego ciśnienia po stronie pustej butli wywołuje impuls do przełączenia. Drugą butle na kempingu się zakręca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Krzysztof75 napisał(a):

Czy da się podłączyć gaz na campingu, jeśli w kamperze są zainstalowane gasbanki?

Tak, to nie ma żadnego znaczenia czy butla jest i jaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2023 o 20:16, w79 napisał(a):

Nie musisz kupować karnetu na całą dolinę. Możesz kupić sobie sam, a pozostałym członkom rodziny na mniejsze ośrodki. 

Ale to wcale nie wychodzi taniej.
Bilet na samo Mayerhofen dla dziecka 33 euro/doba, na samą Arenę 32,6 euro, Hoch Zillertal również 33 euro . Licząc 5 dni jazdy - będzie 165 euro i dzień zaczynasz od stania do kasy...
Niestety za dobry ośrodek trzeba więcej zapłacić, a w przypadku małych dzieci nie bardzo to wykorzystamy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tomii napisał(a):

Ale to wcale nie wychodzi taniej

Możliwe, nie liczyłem bo zawsze kupuje skipass na całą dolinę i myślalem że pojedyńcze ośrodki wyjdą taniej. W każdym razie uważam, że trasy są warte tego. Jedynym problemem staje sie śnieg. Od lat zaczynamy tam sezon 1 listopada. W zeszłym roku po raz pierwszy w życiu zabraliśmy rowery i ppd tym względem było świetnie ( 20 stopni), niestety na nartach byliśmy tylko jeden dzień.W tym roku również nie zapowiada sie na szybkie opady śniegu...:(. Z resztą widać to po otwartych obecnie trasach na Tuxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w praktyce wygląda to przyłącze do przyczepy czy kampera ? w podłodze w schowku na butle mam metalowe moskitiery, rozumiem, więc, że muszę mieć cały czas otwarte drzwiczki z przyciętym wężem ? w sumie szpara nie za duża, ale na -20C będzie słabo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie wiem jak masz ten schowek zrobiony.

Przez ścianę można dać jakąś obudowę przyłącza itp. 

Można zrobić -jeśli się da - otwór fi 30-35 mm w podłodze schowka z jakąś przelotką i korkiem (wciskaną od góry zaślepką) i masz dodatkową opcję - przystosowanie do zasilania gazem z zewnętrznego przyłącza.

Celowo piszę nawet 35mm, bo starczy że końcówka węża będzie zamocowana na cybanty i bez rozkręcania przez mniejszy otwór nie przejdzie, z kolei mufka węża do reduktora  i SBS na wężu też nie. 

np. hasło „przelotka na biurko 35mm” w dowolnym meblowym/necie. Przy grubszej podłodze  (izolacja) dać dodatkowo kawałek plastikowej rurki. Dobrze uszczelnić całość, np. osadzić w otworze na Sikaflex i będzie Kanada, jak fabryka, tyle że „za piątaka”, a nie za parę setek.

Mieć taką „dziurę” nie zawadzi.

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90 procen ma uchylona przedni schowek i przełozony wąż . Ci bardziej stacjonarni maja w podłodze schowka otwór. Weżcie pod uwage że ryczałtu na gaz na campingu już chyba nie ma,  jest wg wskazania gazometru na parceli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pomysłów, można "pożyczyć" coś od żeglarzy:

Wentylacja - auramarine.pl

jako przelotkę np. w ścianie do schowka, czy podłodze, z otworem zaślepianym od środka.

43 minuty temu, marmatjul napisał(a):

90 procen ma uchylona przedni schowek i przełozony wąż . Ci bardziej stacjonarni maja w podłodze schowka otwór. Weżcie pod uwage że ryczałtu na gaz na campingu już chyba nie ma,  jest wg wskazania gazometru na parceli.

Ten komfort po prostu jest warty paru euro, tym bardziej, gdyby stacjonować dłużej niż 2-3 dni w niskich temperaturach. Wtedy butla tylko na przejazdy. 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maarec napisał(a):

jak w praktyce wygląda to przyłącze do przyczepy czy kampera ? w podłodze w schowku na butle mam metalowe moskitiery, rozumiem, więc, że muszę mieć cały czas otwarte drzwiczki z przyciętym wężem ? w sumie szpara nie za duża, ale na -20C będzie słabo.

 

jak nie wywiercisz otworu w podłodze  to  przewód zasilania gazem przechodzi przez uchylone drzwiczki .

U mnie przy zmianie kampera warunkiem koniecznym było ogrzewanie zasilane dieslem.  Przestałem się martwić butlami a  przy wyborze miejsca na narty kieruję się tym żeby było narciarsko atrakcyjne a nie tym czy jest gaz w słupku :D

165727.thumb.jpg.e5feb1a7f09dca0ed81cba6545dd6892.jpg

165743.thumb.jpg.08522b4c26df5cfc875a82e7aae138d9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.