Skocz do zawartości

ADRIA Adora 613 pk i problem z opadającym kołem podporowym


daniel789

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

witam ponownie.

Byłem wczoraj w serwisie gdzie kupowałem przyczepę i panowie stwierdzili wadę fabryczna. prawdopodobnie jest źle przyspawany cały mechanizm z kołem podporowym i dlatego nie trzyma pionu u mnie i opada. maja napisać do Adrii co dalej, ale wstępnie myślimy że zostanie wymienione na nowy zaczep-hamulec najazdowy-koło podporowe ponieważ jest to w całości i nie występuje w katalogu jako osobne elementy. czas pokaże jak wyjdzie. podczas rocznego przeglądu serwisowego stwierdzono także ze nie działa lodówka na 12V. do lodówki dochodzi 8.56-8.66V - co to może być???

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marecky napisał(a):

witam ponownie.

Byłem wczoraj w serwisie gdzie kupowałem przyczepę i panowie stwierdzili wadę fabryczna. prawdopodobnie jest źle przyspawany cały mechanizm z kołem podporowym i dlatego nie trzyma pionu u mnie i opada. maja napisać do Adrii co dalej, ale wstępnie myślimy że zostanie wymienione na nowy zaczep-hamulec najazdowy-koło podporowe ponieważ jest to w całości i nie występuje w katalogu jako osobne elementy. czas pokaże jak wyjdzie. podczas rocznego przeglądu serwisowego stwierdzono także ze nie działa lodówka na 12V. do lodówki dochodzi 8.56-8.66V - co to może być???

 

 

Współczesne samochody i ich inteligentne ładowanie, ewentualnie zbyt małe przekroje kabla idącego od alternatora.

Tak na marginesie, u mnie też lodówka słabo działała na 12V, wypiąłem wtyczkę z akumulatora od systemu Start&Stop i teraz idzie pełne ładowanie, w lodówce 0*C podczas jazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marecky napisał(a):

witam ponownie.

Byłem wczoraj w serwisie gdzie kupowałem przyczepę i panowie stwierdzili wadę fabryczna. prawdopodobnie jest źle przyspawany cały mechanizm z kołem podporowym i dlatego nie trzyma pionu u mnie i opada. maja napisać do Adrii co dalej, ale wstępnie myślimy że zostanie wymienione na nowy zaczep-hamulec najazdowy-koło podporowe ponieważ jest to w całości i nie występuje w katalogu jako osobne elementy. czas pokaże jak wyjdzie. podczas rocznego przeglądu serwisowego stwierdzono także ze nie działa lodówka na 12V. do lodówki dochodzi 8.56-8.66V - co to może być???

 

 

U kogo byłeś na serwisie? Może to też jest przyczyna że u mnie spadło. Jak patrzę od góry na otwór gdzie wchodzi koło podporowe, to widzę że nie przylega idealnie całym obwodem do otworu. I też mam wrażenienie że nie jest idealnie w pionie. Ale chyba nie jest aż tak źle jak u ciebie. 

IMG_20230915_181712.jpg

IMG_20230915_181459.jpg

IMG_20230915_181604.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

odebrałem przyczepe taka sama jak zawiozłem. Dealer CarGo Pomorze nie wykonał nic z moim kołem podporowym poza nasmarowaniem i wyprostowaniem gwintu od rączki przykręcającej koło podporowe. napisali do Adrii ale Pani uprzedziła ze nie bedzie szybko odpowiedzi. nawet nie zostało wymienione połamane kolo podporowe tylko oddano z moim dotychczasowym jakie miałem. na kanale "Na Biwaku.eu" - youTube, podczas prezentacji okna w Hobby w 18.21 min, w tle stoi moja Adria- jak widac wystawiona juz z hali i proszę zwróćcie uwagę jak mocno jest skrzywione koło podporowe. ogólnie jestem po raz kolejny zawiedziony serwisem.

 

18min. 20 sek.

 

Edytowane przez Marecky
brak link (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak, to reklamacja z tytułu rękojmi do sprzedawcy i ma 14 dni na ustosunkowanie się do reklamacji. Albo uznaje albo nie. Możliwości są dwie, albo koło podporowe/mocowanie jest krzywe na skutek wady wykonania - reklamacja zasadna i sprzedawca musi na swój koszt usunąć wadę, lub też użytkownik je skrzywił na skutek niewłaściwej obsługi - reklamacja niezasadna - odmowę musi umotywować. Jak sądzę w tej sytuacji serwis nie twierdzi, że użytkownik uszkodził koło. Jeśli nie ustosunkuje się w 14 dni to także reklamację uznaje się za zasadną bez względu czy tak rzeczywiście jest. Czekanie tu na wypowiedzenie się producenta nie ma znaczenia. Profesjonalista ma wiedzę aby ocenić zasadność reklamacji. To dość częsta praktyka w serwisach "kempingowych", że czekają na odpowiedź producenta tygodniami zostawiając klienta z problemem.

Każdy sprzedawca nowego towaru odpowiada za niego - producent daje tylko gwarancję, z której można ale nie trzeba korzystać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zostaje prawnik... Jeśli diler uznał ze koło spadło z winy producenta to powinni wymienić. Chyba że da się naprawić, ale chyba się nie da. I chyba mają na to 2 tygodnie. A poza tym co cię interesuje Pani z adrii. Dla Ciebie stroną jest diler. Ja w swojej przyczepie posmarowałem gwint i teraz śruba która dokręca koło chodzi bardzo dobrze, a koło wymieniłem na oryginalne. U mnie jest o tyle dziwnie że w momencie pierwszego oporu mogę jeszcze mocniej dokręcać, w zasadzie ile masz siły tyle do kręcisz. Jak porównywałem u @Tomii to tam był pierwszy mocny opór i nic nie trzeba było dokręcać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, daniel789 napisał(a):

I chyba mają na to 2 tygodnie.

Dwa tygodnie sprzedawca ma na zajęcie stanowiska w sprawie reklamacji. Wadę ma natomiast usunąć niezwłocznie czyli bez zbędniej zwłoki (czas potrzebny na sprowadzenie części + jej wymianę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, daniel789 napisał(a):

U mnie jest o tyle dziwnie że w momencie pierwszego oporu mogę jeszcze mocniej dokręcać, w zasadzie ile masz siły tyle do kręcisz. Jak porównywałem u @Tomii to tam był pierwszy mocny opór i nic nie trzeba było dokręcać. 

B. prawdopodobnie, skrzywiona rączka na gwincie. Wstępnie łapie lekko, a potem jeszcze można dokrecać, ale z dużym oporem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czyś tak to u mnie wygląda. Patrząc jak ten system działa to zawsze idzie śruba poniżej i muszę dokrecic. Fakt jak posmarowałem to idzie to dużo lżej. Więc chyba tak to musi być... A te koło podporowe chyba też będzie zawsze pod kątem... 

IMG_20230929_180640.jpg

IMG_20230929_181324.jpg

IMG_20230929_182638.jpg

IMG_20230929_182821.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.