Skocz do zawartości

ADRIA Adora 613 pk i problem z opadającym kołem podporowym


daniel789

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Koło podporowe Alko. Mechanizm dokręcania koła podporowego chodzi bardzo ciężko. Tzn. od początku kręcenia wajchą czuję spory opór (i nie tylko ja), finalnie dokręciłem koło, miałem wrażenie, że dosyć mocno a w trakcie jazdy koło mi spadło. Słyszałem również o Niewadówce (nowej), w której ten mechanizm chodził ciężko a i tak koło spadło. A było dokręcane dosłownie nogą. Więc nie chodzi tutaj o brak siły dokręcającego a raczej o dość duży opór, który stawia wajcha a koło i tak nie jest dokręcone. Pytanie czy ktoś ma taki problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

witam.

Mam chyba ten sam problem.

w zeszłym tygodniu jechałem z Adria Adrora 573pt trasę z Gdańska do Gorącego Potoku i podczas podróży 2 razy opadło mi koło podporowe- gdzie finalnie została połamana plastikowa felga koła podporowego.  dokręcałem ze wszystkich sił i mocy jaka miałem a i tak opadło dwa razy. będę jechał w ciągu dwóch tygodni na serwis gwarancyjny to zgłoszę to jako usterkę- zobaczymy jak ustosunkuje się do tego sprzedawca 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Marecky napisał(a):

witam.

Mam chyba ten sam problem.

w zeszłym tygodniu jechałem z Adria Adrora 573pt trasę z Gdańska do Gorącego Potoku i podczas podróży 2 razy opadło mi koło podporowe- gdzie finalnie została połamana plastikowa felga koła podporowego.  dokręcałem ze wszystkich sił i mocy jaka miałem a i tak opadło dwa razy. będę jechał w ciągu dwóch tygodni na serwis gwarancyjny to zgłoszę to jako usterkę- zobaczymy jak ustosunkuje się do tego sprzedawca 

 

 

Z ciekawości to macie w Adrii już te nowe ramy Alko? Może to one mają jakiś feler?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marecky napisał(a):

witam.

Mam chyba ten sam problem.

w zeszłym tygodniu jechałem z Adria Adrora 573pt trasę z Gdańska do Gorącego Potoku i podczas podróży 2 razy opadło mi koło podporowe- gdzie finalnie została połamana plastikowa felga koła podporowego.  dokręcałem ze wszystkich sił i mocy jaka miałem a i tak opadło dwa razy. będę jechał w ciągu dwóch tygodni na serwis gwarancyjny to zgłoszę to jako usterkę- zobaczymy jak ustosunkuje się do tego sprzedawca 

 

 

To czekam z informacją co ci powiedzą. Do którego serwisu jedziesz? Moja Adria jest z 2022r. I też nie wiem czy ma starą ramę czy nową. 

Btw. też masz wrażenie jak by koło podporowe stało pod kątem?  

Sam system dzisiaj wyczyściłem środkiem do mycia hamulców i teraz chodzi wajcha bardzo gładko. Tylko nie wiem jak to się zachowa na drodze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2023 o 17:03, daniel789 napisał(a):

Cześć, 

Koło podporowe Alko. Mechanizm dokręcania koła podporowego chodzi bardzo ciężko. Tzn od początku kręcenia wajchą czuje spory opór (i nie tylko ja) finalnie dokręciłem koło, miałem wrazenie że dosyć mocno a w trakcie jazdy koło mi spadło. Słyszałem również o Niewadowce (nowej) w której ten mechanizm chodził ciężko a i tak koło spadło. A było dokrecane dosłownie nogą. Więc nie chodzi tutaj o brak siły dokrecajacego, a raczej o dość duży opór który stawia wajcha a koło i tak nie jest dokręcone. Pytanie czy ktoś ma taki problem? 

Na pierwszym naszym wyjeździe, po przejechaniu kilkudziesięciu km, koło nam się zsunęło i rozwaliło o asfalt autostrady A1. Przed wyjazdem dokręciłem na maxa a jednak spadło. Dziwne bo po zakupie w Niemczech przejechałem 1000km i nic się nie stało ale tam panowie z serwisu podpięli budkę i wszystko przygotowali. Po wymianie na nowe plastikowe koło, przed kolejną podróżą ta sama sytuacja co opisałeś powyżej więc schyliłem się pod ramę i przypomniałem sobie o wycięciu na koło gdzie ono idealnie powinno leżeć (panowie w DE zwracali mi uwagę na ten temat podczas wydawania przyczepy z salonu). Poruszałem, ustawiłem idealnie w tym wycięciu, zakręciłem i za nami ponad 18 tyś. km bez problemu. Nic nie smarowałem a jednak byliśmy cepą w Hiszpanii, Grecji i zimą w Finlandii i za każdym razem starałem się usadowić koło w tej wnęce i od ponad 3 lat spokój. Może wydawać się to banalne ale u mnie zadziałało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Mandrol napisał(a):

Na pierwszym naszym wyjeździe, po przejechaniu kilkudziesięciu km, koło nam się zsunęło i rozwaliło o asfalt autostrady A1. Przed wyjazdem dokręciłem na maxa a jednak spadło. Dziwne bo po zakupie w Niemczech przejechałem 1000km i nic się nie stało ale tam panowie z serwisu podpięli budkę i wszystko przygotowali. Po wymianie na nowe plastikowe koło, przed kolejną podróżą ta sama sytuacja co opisałeś powyżej więc schyliłem się pod ramę i przypomniałem sobie o wycięciu na koło gdzie ono idealnie powinno leżeć (panowie w DE zwracali mi uwagę na ten temat podczas wydawania przyczepy z salonu). Poruszałem, ustawiłem idealnie w tym wycięciu, zakręciłem i za nami ponad 18 tyś. km bez problemu. Nic nie smarowałem a jednak byliśmy cepą w Hiszpanii, Grecji i zimą w Finlandii i za każdym razem starałem się usadowić koło w tej wnęce i od ponad 3 lat spokój. Może wydawać się to banalne ale u mnie zadziałało ;)

Też zauważyłem że jak podnoszę koło do góry to mi plastikowa osłona dyszla się podnosi. Mógłbyś zrobić jakieś zdjęcie w którym miejscu masz swoje idealne położenie? :) 

@Mandrol @Marecky Jakie nowe koła kupiliście?

Edytowane przez daniel789 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marecky napisał(a):

a jak sprawdzic czy sa nowe czy starego typu??

Nowa rama wygląda tak jak poniżej. Ma takie powycinane fragmenty. Najłatwiej będzie Ci spijrzeć czy ma wycięcia na dyszlu czy nie 

image.thumb.png.676838c52e50994742b9eb51ec914d2c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maras napisał(a):

Koło opada na skręcanym  ścisku ,który jest przymocowany do dyszla czy też opada samo w sobie czyli na gwincie trapezowym służącym do podnoszenia ?

Marku, to pierwsze- koło opada na skręcanym ścisku, który jest przymocowany do dyszla... Tak było u mnie i pewnie u kolegów też...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mandrol zmienił(a) tytuł na ADRIA Adora 613 pk i problem z opadającym kołem podporowym
13 godzin temu, daniel789 napisał(a):

To czekam z informacją co ci powiedzą. Do którego serwisu jedziesz? Moja Adria jest z 2022r. I też nie wiem czy ma starą ramę czy nową. 

Btw. też masz wrażenie jak by koło podporowe stało pod kątem?  

Sam system dzisiaj wyczyściłem środkiem do mycia hamulców i teraz chodzi wajcha bardzo gładko. Tylko nie wiem jak to się zachowa na drodze...

jade do CarGo Pomorze.  ja odnosze wrazenia nastepujace:

*dokręcam z całych sil i jak porusze podniesiona podpora to wyczuwam luz.

* na opuszczonym nie stoi w pionie tylko jest zpionowane w strone przyczepy czyli tak:    ./   

* mover tez nie jedzie idealnie prosto tylko zjezdza w prawa strone (delikatnie ale jednak)

* jak podnoszę kolo podporowe tez osłona mi sie unosi

Mam rame nowego typu

 

10 godzin temu, Mandrol napisał(a):

Marku, to pierwsze- koło opada na skręcanym ścisku, który jest przymocowany do dyszla... Tak było u mnie i pewnie u kolegów też...

tez mi opada na scisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trzeba zdjąć zabudowę/osłonę  UN  i zobaczyć jak to wygląda i co jest przyczyną opadania koła. 

Jeśli jest to wina ścisku a ścisk zapewne jest przykręcany do dyszla to albo go naprawiamy albo wymieniamy na nowy.

Szkoda ,że nie mamy fotek jak to wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.