Skocz do zawartości

Dobra mapa GPS dla turysty caravanigowego


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

12 - 24V

To chodzi zapewne o ładowarkę samochodową .

W takim razie myślę ,że spokojnie GPS samochodowy można wykorzystać na piesze wycieczki.

Do tego zmontować zasilacz z akumulatorków i będzie :czerwona:

Akumulatorki do plecaka , cienki kabelek z odpowiednim wtykiem i można śmigać.

Ciekawe czy takich wynalazków nie ma gotowych na alegro.

Pamiętam jak kiedyś gość mi regenerował baterię do krótkofalówki na 2M i nie tylko i właśnie tam były akumulatorki.

Inna sprawa to mapa , ale jeśli chodzi o grzybobranie w obcym lesie to GPS jest warty wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Inna sprawa to mapa , ale jeśli chodzi o grzybobranie w obcym lesie to GPS jest warty wszystkiego.

 

Automapa na grzybobranie może być , wyprowadzi Ciebie z lasu ( nie raz sprawdziłem) , bateria w urządzeniach tych wytrzymują około 2 do 2,5 godziny.

Wchodząc do lasu zaznaczasz punkt do , którego chcesz wrócić i wyłączasz urządzenie, bo i po co ma pracować jak zbierasz grzyby , gdy już chcesz wyjść wtedy włączasz navi by Ciebie wyprowadziła do miejsca , które wcześniej zaznaczyłeś i na to masz te 2 czy 2,5 godziny myślę, że to wystarczy.

I jeszcze jedna uwaga navi potrzebuje czystego nieba , więc czasami może się zdarzyć że zaniknie sygnał GPS ( w gęstym lesie) , wtedy wychodzisz na jakąś ścieżkę i masz już sygnał.

Rzadko mi się zdarzało gubić sygnał GPS w lesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do lasu polecam oziexplorera. w sieci jest pełno map np. 1:50 000 lub 1: 100 000. Wystarczy sobie wrzucić to na navi i masz pełen obraz sytuacji. Czy jedziesz autem po lesie czy idziesz pieszo widzisz wszystko jak na dłoni.

 

A co do tych baterii to faktycznie - może ktoś ma jakieś gotowe rozwiązanie na allegro.

Zaraz poszukam na forum o nawigacjach, może ktoś coś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko mi się zdarzało gubić sygnał GPS w lesie.

 

W danych technicznych niektórych urządzeniach GPS pisze.

-wbudowana antena ceramiczna.

Gość w sklepie powiedział ,że to bujda i wszystkie mają antenę.

Z drugiej strony to po co wejście na antenę zewnętrzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafko, wszystkie mają antenę zewnętrzną, tak samo jak komórki. Tyle że czasami ta antenka jest za słaba i po to jest właśnie wyjście na antenę zew.

A za słaba jest np. jak masz autko z ogrzewana przednią szybą - w tedy często nie ma zasięgu. Podłączasz taka antenkę, z reguły jest na magnes, wywalasz ją na maskę lub na dach i nawet w lesie nie zgubisz sygnały.

Chociaż przyznam że ja w akirze jeszcze nigdy w lesie nie zgubiłem sygnału. A dużo jeżdżę autem po lasach.

dla udowodnienia poniżej 2 tracki zrzucone z akiry - w akirze oczywiście oziexplorer który zapisywał ścieżkę. Całość wrzucona na google maps:

http://mojuaz.com/trasy/plt2.php?gps=gps/wyprawa%20z%2011032007.plt

http://mojuaz.com/trasy/plt2.php?gps=gps/ca%B3a%20trasa.plt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GPSy z regułu zasilane są 5V. Jeżeli mają wejśćie małe USB to jest to napewo 5V.

A że mają ładowarki na 12V czy 24V to całkowicie inna sprawa.

Zjednej sroney na wej. jet 12V a na wyjściu 5V

Ale podkreślam że to zależy od danego GPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirek, u kumpela w zefirze z ogrzewana szybą jest ok na akirze a tomtom gubi sygnał...

ale nawet w mojej instrukcji piszą że czasami z ogrzewanymi szybami może nie działać. tym się sugerowałem pisząc o potrzebie instalacji zew. anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafko, cóż mogę powiedzieć posiadam NavRoad 750 czyli większy ekran 7 calowy i jako urządzenie chwalę sobie , ale jeśli chcesz też zabierać do lasu jest mało praktyczne ma wbudowaną nie wyjmowaną baterie czyli nie można np dokupić zapasowej baterii i jej wymieniać.

Jako urządzenie w aucie polecił bym ma dobry GPS nie gubi sygnału , ma bardzo dobry transmiter z pełnym zakresem fal UKF , może służyć jako dodatkowy ekran np do kamery cofania.

Na 5 calowym ekranie i przy tej rozdzielczości wyświetlane mapy dobrze widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy warto kupić nową Automapę-europa czy pozostać przy Tomtomie -która lepiej spisuje się za granicą? :?

 

ja osobiscie wole tomtoma za granica

 

ale to jest moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.