Skocz do zawartości

Dobra mapa GPS dla turysty caravanigowego


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Trafko, nie trzeba wydać , aż 2000 zł na navi by widzieć na ekranie zarysy budynków w trójwymiarze ( nawet ich wysokość) np automapa chyba powyżej wersji 5 ma coś takiego.

 

Ja dopiero poznaje temat,dlatego nie idę do sklepu bo pewnie wcisną mi jakieś dziadostwo.

Podobno chodzi nie o tyle co o mapę , a dalszą jej aktualizację .

O tych tanich to podobno nie do każdej da się wgrać każdą mapę.

Poza pannami to jeszcze aby w lesie prowadziła do prawdziwka ,borowika kozaka itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Trafko, navi z lasu Ciebie wyprowadzi , ale grzybów nie pokaże w tamtym roku wchodząc do lasu w puszczy noteckiej ( las mi nie znany) ustawiłem navi na punkt do którego chcę wrócić i łaziłem po lesie .

Navi wyprowadziła mnie do tego punktu najbliższą drogą i np łaziłem po lesie z 5 km powrót był około 3 , ale uwaga bateria na full naładowana , bo jak padnie może być kłopot z wyjściem w nieznanym lesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak padnie może być kłopot z wyjściem w nieznanym lesie.

 

Z tego zdaje sobie sprawę

Kiedyś miałem przypadek zgubienia się w lesie i to nie w górach (łatwo gdzieś zejść) tylko na patelni.

Dzięki gęstym czarnym chmurom i wietrze udało się trafić na kolegów i razem trafić do samochodu.

Zastanawiam się nad najtańszą , do jazdy nie muszę mieć wypasu , do lasu w razie zgubienia ,a w szczególności chciałbym mieć taką aby móc zaznaczyć kilkanaście punktów jako stałe i tam trafić częściowo po drodze , a częściowo na pieszo na tak zwaną krechę (prosto na przełaj do celu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

częściowo na pieszo na tak zwaną krechę (prosto na przełaj do celu).

między innymi automapa ma funkcję "na krechę", ma też funkcję pieszo , bo jak ustawisz "na kręchę" i po drodze będzie jezioro poprowadzi Ciebie przez to jezioro :niewiem: , a jak ustawisz pieszo ominie je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirek, a można na niej zaznaczyć ciekawe miejscówki na jeziorze??

J czy powrót do miejsca z którego wypłyneliśmy np. w bardzo gęstej mgle jest możliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maras,

czy powrót do miejsca z którego wypłyneliśmy np. w bardzo gęstej mgle jest możliwy.

 

jest to możliwe jeśli będziesz na jeziorze i zaznaczysz powrót do brzegu poprowadzi Ciebie , będziesz słyszał w lewo , lekko w lewo, podobnie w prawo prosto , a na ekranie będziesz widział kreskę w jakim kierunku płynąć , jak oddalisz się od tej kreski zobaczysz na ekranie linie przerywaną która prowadzi Ciebie do trasy wyznaczonej - grubej kreski na ekranie.

Testowałem to co prawda w lesie , ale wiem , że na jeziorze tez to zadziała.

 

Przy ustawiasz w automapie nie pieszą a trasę terenową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram wybór Automapy używam od kilku lat i od 5,x jest bardzo ok, aktualizacje dostępne co około kwartał niestety tylko przy zakupie pierwszy rok gratis, podobnie z aktualizowaniem przeróżnych pkt. użyteczności, foto radarów, stacji paliwa barów, pól kempingowych i.t.p.

jechałem z nią do Chorwacji i po Chorwacji nie było żadnych problemów.

Poza tym pasuje do wszelkiego rodzaju telefonów-palmtopów z systemem WindowsMobile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie koszty są aktualizacji.

Za aktualizację AutoMapy w wersji "Polska" płacę 89 zł/rok. Tak więc szału nie ma. Mam za to atualne drogi (po przebudowach).

Jeżeli ma ktoś legalną wersją AutoMapy, polecam wizytę na stronie http://www.miplo.pl/index.php Jest tam wiele róznych, ciekawych POI, które z łatwością można dograć do AutoMapy. Korzystam z tego od kilku lat i jestem bardzo zadowolony :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma ktoś legalną wersją AutoMapy' date=' polecam wizytę na stronie http://www.miplo.pl/index.php Jest tam wiele róznych, ciekawych POI, które z łatwością można dograć do AutoMapy. Korzystam z tego od kilku lat i jestem bardzo zadowolony :piwko:[/quote']

 

Dokładnie miplo do różnych POI rewelka, przy palmtopie z wifi, mam ustawioną aktualizacjie utrudnień drogowych i co wieczur sama w domu się łączy i aktualizuje. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.