Skocz do zawartości

Dobra mapa GPS dla turysty caravanigowego


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Trafko, a gdzie spotkałeś navi turystyczną?

 

Ja dopiero poznaje tajniki GPS , ale nauka nie idzie w las.

Zawsze jak mam coś kupić nowego dla siebie , najpierw przeglądam i czytam , a potem wyciągam wnioski i kupuje.

Nigdy nie zdarzyło mi się być niezadowolonym z zakupu.

Nawet zgniła budka mnie cieszy :piwko:

http://gps.wroclaw.pl/turystyczny.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Trafko, link który pokazałeś to tylko odbiornik bez programu i chyba nie o to nam chodziło . Odbiornik może i funkcjonalny na turystykę pieszą , ale bez map i tras nie spełni naszych oczekiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie

tu raczej dysputa nad GPS w domyśle oprogramowanie GPS bo np. Automape można do różnych rodzaj urządzeń wpakować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem ,że do turystyki dobrze sprawują się telefony noki z odpowiednią mapką.

Nie wiem na ile w tym racji. :czerwona:

 

niestety nie są dokładne te mapki , nie nadają się , choć samo urządzenie dobre , bo małe i mało prądu potrzebuje co jest ważne w pieszej turystyce , gdzie nie mamy możliwości doładowania baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pieszą turystykę to chyba nie mam oprogramowanie które by miałem w sobie załadowane szlaki turystyczne.

Jeśli maszerujemy i nie mamy plecaka z akumulatorami to polecam "gumowe" odbiornika Garmina. Sam chodziłem z Legend'em i po załadowaniu map ze strony GPSMAniac - po Puszczy Knyszyńskiej maszerowało się bardzo sprawnie.

Ale już wersje Oregon mają możliwość tryby samochód - i tu można zaplanować trasę od punktu A do B i będzie działała jak normalna nawigacja - jednak chyba dokładność map i adresów w Polsce dużo odbiega od np. Automapy.

Trafko, ma rację , że nie ma urządzenia idealnego. ale najzwyklejsza i najtańsza nawigacja z odpowiednim oprogramowaniem będzie bardzo wszechstronna -problemem są tylko baterie... trzeba by coś wykombinować żeby zasilać ją ze zwykłych paluszków :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba by coś wykombinować żeby zasilać ją ze zwykłych paluszków :czerwona:
trzeba by coś wykombinować żeby zasilać ją ze zwykłych paluszków :)

 

Powiedzcie mi jeszcze czy GPS ma zasilanie 12V czy mniejsze.

Oglądając w sklepie jakiś tam model było wejście +5V.

Z braku czasu nie przyglądnąłem się bardziej , czy to było zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najczęściej właśnie 12V , przystosowane do instalacji w aucie.

 

Ładowarka samochodowa może zmniejszać napięcie.

Przecież pod 24V też działa GPS .

Najlepiej gdyby ktoś mógł miernikiem zmierzyć wyjście napięcia .

Moc nie będzie wielka ,a bateria w Przypomina mi rozwiązanie z tel kom gdzie napięcie jest przeważnie ok 3,6V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafko, to zależy od urządzenie i np ja mam 7 calową navi , a druga to Palmtop i nie mierzyłem , ale na pewno ta 7 calowa więcej prądu potrzebuje .

Wszystko zależy jakie urządzenie kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Akira ma 12V - przynajmniej tak pisze na tabliczce z tyłu.

 

Szkoda , bo myślałem o wykorzystaniu akumulatorków połączonych ze sobą .Przeciętny akumulatorek (paluszek) ma 1,2V 2500mAh , a są i większe.

Nie wiem jakie są baterie w GPS , ale sugerując się baterią z tel kom to przeciętność 3,6V 950 mAh.

10X 1,2V , 2500mAh= 12V 25000mAh.

Może ktoś podać wartość baterii z GPS-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.