Skocz do zawartości

Dobra mapa GPS dla turysty caravanigowego


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Korki są w każdym większym mieście, a nawigacja przydaje się do ich omijania. Wielokrotnie przez Warszawę jeździłem ulicami osiedlowymi.

:piwko::]

Wracając do głównego tematu to jestem ciekaw opinii użytkowników innych map niż Automapa, szczególnie na terenie europy. Jakieś wady zalety??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem, czy na jakichś mapach są określone "słupki" z kilometrami?

Wydaje mi się, że to byłoby przydatne.

 

Jeżdżąc po Polsce używam MapyMap (moja nawigacja to taka niska półka, ale działa :piwko:. Obejmuje tylko Polskę. W NL używałem AutoMapy. Jak mi się skończy aktualizacja, to zakupię sobie. Jest o wiele fajniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na portalu Miplo z dodatkami można pobierać różne pkt takie jak pola kempingowe (aktualnie jest ich mało) ale i wysyłać by zostały dopisane do bazy.

Więc jeśli zaczniemy wysyłać lokalizacje pól kempingowych, możemy stworzyć wspólnie super mapę pól krajowych i chyba też zagranicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie tworzyć oddzielnego tematu zapytam tutaj a jak będzie konkretny odzew to poproci się administracje o wydzielenie.

A jakie mapy gps polecacie do turystyki pieszej.

Chodzi mi tu o oznaczone szlaki turystyczne piesze i rowerowe w górach, łąkach, lasach i bezdrożach.

Bo do turystyki pieszej po mieście AutoMapa się sprawdza i ma nawet pieszy typ trasy.

Punkty POI z miplo.pl i AutoMapa w mieście wzupełności wystarcza ale na szlaku np. w górach już niestety nie.

Może ktoś coś doradzi co można wrzucić do palmtopa :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AutoMapa w mieście wzupełności wystarcza ale na szlaku np. w górach już niestety nie.

 

Automapa sprawdza się o tyle, że ustawiając pieszą czy terenową pokaże Ci w jakim miejscu jesteś i jak wrócić do punkty z którego wyruszyłeś lub jak dojść do punktu , który sobie wyznaczyłeś.

Faktem jest, że nie jest to dla turystów, bo nie pokazuje szlaków turystycznych i ciekawych miejsc po drodze do odwiedzenia , a coś takiego było by przydatne .

Jak najbardziej jest to w temacie, bo turystyka karawaningowa to nie tylko jazda z budką.

To jest kolejny punkt, który by się przydał dla dobrego GPS dla turysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o szlaki w górach to moim zdaniem pomocny jest tu OziExplorer, tyle że trzeba gdzieś wygrzebać lub zeskanować sobie papierową mapę okolicy w której sie będziemy poruszali z zaznaczonymi szlakami.

Kiedyś jeszcze GPSManiac (http://gpsmaniak.com/ ) na swojej stronie miał fajny zestaw map turystycznych do równiez starych garminów, przyznam że to się super sprawdzało, tym bardziej że taki stary gumowy gps garmina wytrzymuje trudy pieszych podróży w przeciwieństwie do naszych samochodowych nawigacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nie pokazuje szlaków turystycznych i ciekawych miejsc po drodze do odwiedzenia

zasadniczo to brakuje w niej szlaków i żeby po nich prowadziła.

Bo jeżeli chodzi o punkty POI to tylko zależy co wrzucimy sami niezależnie czy punkt będzie przy drodze czy wysoko w górach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam na GPS-ach, ale wiem ,że nie ma GPS -a uniwersalnego.

Są:

 

* Nawigacja Samochodowa

* Nawigacja Turystyczna

* Nawigacja Treningowa

* Nawigacja na Motor

* Nawigacja Morska

* Nawigacja do Mierzenia Pól

* Nawigacja do Samolotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.