Skocz do zawartości

Płatne parkowanie w centrach miast


BUMERANG

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 170
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ale prawdę mówiac... Jak w wiekszym miescie przeliczysz kupno dwoch aut w rodzinie plus ich ubezpieczenie i utrzymanie+ paliwo itp to w porownaniu do konkurencji cenowej taxi, boltow uberów i innych oraz komunikacji miejskiej i ew. wypozyczenia auta na wakacje wcale nie powinienes byc stratny... 

Lub jednego auta plus koszty ponoszone przez singla czy malzenstwo na dorobku...

Wiele młodych osób wybiera kom miejska, taxi itd a auto stoi na parkingu pod blokiem tyle ze w wiekszym miescie... również moje Syny tak robią, mieszkając w Szczecinie... ich auto czesto stoi na parkingu, mało uzywane...

 

Bo u mnie na wiosce to inaczej to wyglada i wygladac bedzie, poniewaz nie ma konkurencji przewozowej...

 

 

Ale prawdę mówiac... Jak w wiekszym miescie przeliczysz kupno dwoch aut w rodzinie plus ich ubezpieczenie i utrzymanie+ paliwo itp to w porownaniu do konkurencji cenowej taxi, boltow uberów i innych oraz komunikacji miejskiej i ew. wypozyczenia auta na wakacje wcale nie powinienes byc stratny... 

Lub jednego auta plus koszty ponoszone przez singla czy malzenstwo na dorobku...

Wiele młodych osób wybiera kom miejska, taxi itd a auto stoi na parkingu pod blokiem tyle ze w wiekszym miescie... również moje Syny tak robią, mieszkając w Szczecinie... ich auto czesto stoi na parkingu, mało uzywane...

 

Bo u mnie na wiosce to inaczej to wyglada i wygladac bedzie, poniewaz nie ma konkurencji przewozowej...

 

 

Cos mi sie posty pomieszały jak neta przycielo na wiosce :-)

My z zoną jak pojedziemy do miasta przez duze M to rowniez nie poruszamy sie swoim autem, bo i po co, jak jest tanio wygodnie i wolnosciowo...

 

Ale za zagranicą to inaczej rzecz jasna wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, danielpoz napisał(a):

Mógłby podwyższyć ale tego nie robi...

 

Działa na szkodę firmy!

Płacisz te 7zł w Poznaniu?

Hmmm raczej moi klienci płacą … ale to nie zmienia faktu, że to skandal i duże przegięcie pały … tym bardziej w mieście które oprócz bandyckich cen nic więcej nie potrafi zaproponować mieszkańcom .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

W Krakowie nie wyszło: mamy bezpłatna komunikację jak smog jest za duży, ale ludzie się nie przesiadają do autobusów masowo.

U nas też się zdarzały dni darmowej komunikacji i zawsze dowiadywałem się o tym po fakcie. Myślę, że gdyby zawsze była darmowa, to po co kupować samochód, wydawać na benzynę itp.

 

21 minut temu, Helmut napisał(a):

Przepraszam , ale czy ty za dużo nie wymagasz? :hmm:

Masz rację, ale chociaż fajnie pomarzyć ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacek00 napisał(a):

Więc do jakich miast mamy się porównywać? Do Mińska czy do Moskwy? Nie bez powodu podawałem za przykład także Pragę czy Budapeszt aby nie było argumentu o zachodzie ;) 

11 godzin temu, Analog82 napisał(a):

Porównaj do Tokio, Chicago, Londynu, czy nawet tego Berlina … ale patrz jak mieszkaniec. Bądź obiektywny, zobacz jak rozbudowana jest komunikacja miejska, jaka jest infrastruktura parkingów buforowych i również ile ludzie zarabiają …

Piszesz o Pradze , jeździłeś po Pradze komunikacją miejską? 

9 godzin temu, jacek00 napisał(a):

Nie no bywa, że poruszam się jednak komunikacją. W Warszawie mieszkałem tuż przy metrze więc poruszanie się komunikacją nie stanowiło problemu. Teraz do metra też masm bezpośredni autobus, który dzięki buspassowi jeździ sprawnie do metro Wilanowska. 

Za to komunikacją regularnie porusza się mój syn, a z racji, że jest fanem komunikacji i testuje je w każdym mieście to twierdzi, że w Warszwie jest naprawdę jedna z lepszych i sprawniejszych. Ja nie mam podstaw aby mu nie wierzyć 

Ja osobiście bym tego metrem nie nazwał :) a bardziej reklamą przyszłego metra …które może kiedyś powstanie. No ale mimo namiastki metra i tak parkowanie w Wawie to tylko 4,5 pln … w Poznaniu bez planów na metro drobne 7 pln :) 

6 godzin temu, Cathay napisał(a):

Z ciekawości zapytam, które duże europejskie metropolie zapewniają bezpłatną komunikację dla mieszkańców?

Raczej ważne by była :) bo przy cenach za parkowanie po 7 pln to powinna być ekonomia. Chociaż żona dzisiaj przejechała z Starego Browaru na Ogrody  za 18 pln … wrrrr to nie jest tanio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rtwppk napisał(a):

Hmmm raczej moi klienci płacą … ale to nie zmienia faktu, że to skandal i duże przegięcie pały … tym bardziej w mieście które oprócz bandyckich cen nic więcej nie potrafi zaproponować mieszkańcom .. 

Pytałem o te 7zł czy płacisz w Poznaniu?

2 godziny temu, patriks napisał(a):

Jak w wiekszym miescie przeliczysz kupno dwoch aut w rodzinie plus ich ubezpieczenie i utrzymanie+ paliwo itp to w porownaniu do taxi, boltow uberów i innych oraz komunikacji miejskiej i ew. wypozyczenia auta na wakacje wcale nie powinienes byc stratny... 

 

 

Jak w wiekszym miescie przeliczysz kupno dwoch aut w rodzinie plus ich ubezpieczenie i utrzymanie+ paliwo itp to w porownaniu do taxi, boltow uberów i innych oraz komunikacji miejskiej i ew. wypozyczenia auta na wakacje wcale nie powinienes byc stratny... 

 

 

Nie przetłumaczysz. 

Moje auto jest moje tak jak koja miedza jest moja. Tak musi być i basta. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rtwppk napisał(a):

 

Ja osobiście bym tego metrem nie nazwał :) a bardziej reklamą przyszłego metra …które może kiedyś powstanie. No ale mimo namiastki metra i tak parkowanie w Wawie to tylko 4,5 pln … w Poznaniu bez planów na metro drobne 7 pln :) 

 

Z jakiego powodu cały czas wprowadzasz innych w błąd?

Jest 3.5zl za godzinę! zaprzeczysz?

Uczciwie mógłbyś napisać że pierwsza godzina parkowania w Poznaniu kosztuje 3.5zl lub 5zl albo 7zł. No chyba ze chodzi tylko o sianie propagandy jak to drogo i że to wina PO?

2 godziny temu, Commander napisał(a):

Widzę że się  ciekawie bawicie...

Pytanie kto ma kasę na buszowanie w centrum.... młodzi mądrzy czy starzy i głupi....

Młodzi lgną do miasta i tam mieszkają. Starzy po wsiach się ulokowali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, danielpoz napisał(a):

Z jakiego powodu cały czas wprowadzasz innych w błąd?

Jest 3.5zl za godzinę! zaprzeczysz?

Uczciwie mógłbyś napisać że pierwsza godzina parkowania w Poznaniu kosztuje 3.5zl lub 5zl albo 7zł. No chyba ze chodzi tylko o sianie propagandy jak to drogo i że to wina PO?

https://zdm.poznan.pl/upload/skrocony_cennik2022_1.jpg?1664648806776

Na Chwaliszewie  w kwietniu płaciłem 3zł 1h, dwa tygodnie temu jak byłem już płaciłem 5zł, te prywatne były 5zł teraz 6-7zł :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, danielpoz napisał(a):

Z jakiego powodu cały czas wprowadzasz innych w błąd?

Jest 3.5zl za godzinę! zaprzeczysz?

Uczciwie mógłbyś napisać że pierwsza godzina parkowania w Poznaniu kosztuje 3.5zl lub 5zl albo 7zł. No chyba ze chodzi tylko o sianie propagandy jak to drogo i że to wina PO?

Młodzi lgną do miasta i tam mieszkają. Starzy po wsiach się ulokowali?

Chodziło mi o to że młodzi czyli 30 latkowie jadą do centrum miasta holajnagą, zjedzą zapiekankę i posiedzą pod Wawelem na ławce.  Tak jak mówi Peja76 zadny z nich klient.  Starsi jak pojadą autem na obiad w weekend to idzie min 100 na łeb. 

Kraków olał mieszkańców i postawił na młodych turystów. Lotnisko, uber , holajnaga i co i nic... koncepcja padła.  Przyjeżdżają ochlaptusy z Angli i Irlandii i ma być jak w Neonówce.  Skromnie a jednak bogato Czyli picie i rzyganie. To jest ten postępowy klient?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Commander napisał(a):

Chodziło mi o to że młodzi czyli 30 latkowie jadą do centrum miasta holajnagą, zjedzą zapiekankę i posiedzą pod Wawelem na ławce.  Tak jak mówi Peja76 zadny z nich klient.  Starsi jak pojadą autem na obiad w weekend to idzie min 100 na łeb. 

Kraków olał mieszkańców i postawił na młodych turystów. Lotnisko, uber , holajnaga i co i nic... koncepcja padła.  Przyjeżdżają ochlaptusy z Angli i Irlandii i ma być jak w Neonówce.  Skromnie a jednak bogato Czyli picie i rzyganie. To jest ten postępowy klient?

Nie wiem, nie mieszkam w Krakowie?

10 minut temu, peja76 napisał(a):

https://zdm.poznan.pl/upload/skrocony_cennik2022_1.jpg?1664648806776

Na Chwaliszewie  w kwietniu płaciłem 3zł 1h, dwa tygodnie temu jak byłem już płaciłem 5zł, te prywatne były 5zł teraz 6-7zł :niewiem:

O strefie piszę. Cen na prywatnych parkingach miasto nie ustala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, danielpoz napisał(a):

Nie wiem, nie mieszkam w Krakowie?

O strefie piszę. Cen na prywatnych parkingach miasto nie ustala.

Przecież wysłałem Ci link to zobacz, koparka Ci opadnie, a o prywatnych to dodatkowo pisałem że też poszły do góry.

https://zdm.poznan.pl/upload/skrocony_cennik2022_1.jpg?1664648806776

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, danielpoz napisał(a):

Z jakiego powodu cały czas wprowadzasz innych w błąd?

Jest 3.5zl za godzinę! zaprzeczysz?

Uczciwie mógłbyś napisać że pierwsza godzina parkowania w Poznaniu kosztuje 3.5zl lub 5zl albo 7zł. No chyba ze chodzi tylko o sianie propagandy jak to drogo i że to wina PO?

2 godziny temu, Commander napisał(a):

Tej a skąd Ty się urwałeś chyba ze Swarzyndza? O jakiej uczciwości mówisz ??? 
 

Ile kosztuje 1h parkowania w centrum Poznania … nie mówię o Swarzyndzu bo tam dopłacają jak się chce zaparkować :) 

IMG_0005.thumb.png.2373082590280cd19b6067733184cf76.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rtwppk napisał(a):

Tej a skąd Ty się urwałeś chyba ze Swarzyndza? O jakiej uczciwości mówisz ??? 
 

Ile kosztuje 1h parkowania w centrum Poznania … nie mówię o Swarzyndzu bo tam dopłacają jak się chce zaparkować :) 

IMG_0005.thumb.png.2373082590280cd19b6067733184cf76.png

Przemek to są bogaci ludzie i 7zł w te czy wewte to wiesz różnicy nie robi, powiedział bym inaczej światowi :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 20€ to masz parking w centrum Neapolu z serwisem dla campera i prysznicami oraz WC :) … i to jest uczciwe :) … by Ci nie utrudniać matematyki przelicz 1€ / 5pln to masz 100 pln … a na zdjęciu wcześniej w centrum P-n pod chmurką bez ochrony i WC 85,30 … dramat 

3 minuty temu, peja76 napisał(a):

Przemek to są bogaci ludzie i 7zł w te czy wewte to wiesz różnicy nie robi, powiedział bym inaczej światowi :]

Ale nie kończmy tak tej dyskusji :) porozmawiajmy na argumenty :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.