Skocz do zawartości

Płatne parkowanie w centrach miast


BUMERANG

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 170
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

18 minut temu, BUMERANG napisał(a):

Tak miasto wynajmuje komuś kawałek atrakcyjnego gruntu, ale wg niektórych to łupienie :look: IMO bardzo dobra decyzja. I powinni pójść krok dalej. Platne parkowanie powinno być przez cały tydzień, 365 dni w roku. Idiotyzmem jest, że w weekendy czy w święta płatne parkowanie nie obowiązują i wtedy wszyscy samochodami pchają się do centrów. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas w centralnej Posce w niedziele i święta w centrum raczej luz, mimo że parkowanie bezpłatne. Bo do centrum Łodzi niby po co się pchać?

Za dużo w Krakowie i Warszawie macie atrakcji, to się ludziskom w głowie nakotłowało i gnają do centrum jak nie przymierzajc, lemingi, ot,co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, czyś napisał(a):

Za dużo w Krakowie i Warszawie macie atrakcji, to się ludziskom w głowie nakotłowało i gnają do centrum jak nie przymierzajc, lemingi, ot,co :)

Nie wiem jak w Krakowie, ale w stolicy raczej korkow nie ma do centrum w weekendy, nie ma tez problemow z parkowaniem. Chyba ze masz na mysli centrum handlowe, tutaj na dojazdach normalka, szczegolnie w weekendy. Wtedy to jest dramat na wjezdzie i wyjezdzie.

Edytowane przez Analog82 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał(a):

i wtedy wszyscy samochodami pchają się do centrów. 

Tylko w Krakowie strefa jest już praktycznie w całym mieście po za nowymi osiedlami. A parking Park&driver jest aż jeden...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Analog82 napisał(a):

Nie wiem jak w Krakowie, ale w stolicy raczej korkow nie ma do centrum

Korków za dużych nie ma, ale miejsce do zaparkowania ciężko znaleźć, nawet prywatne, dodatkowo płatne parkingi są zawalone te blisko centrum

2 godziny temu, jacek00 napisał(a):

Idiotyzmem jest, że w weekendy czy w świę

Soboty w Krk są płatne. Ale niedziele nie, bo by ludzie nie chcieli na tace dawac, jak już wybuliluby za parkowanie koło kościoła, a wiadomo jaka jest niepodległość państwa z tektury..

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czyś napisał(a):

Bo do centrum Łodzi niby po co się pchać?

Na Piotrkowskiej bywam - całkiem przyjemnie ;) 

4 godziny temu, jacek00 napisał(a):

wg niektórych to łupienie

Bo jest.

Jaki był "oficjalny" cel stref płatnego parkowania? Zmniejszyć ilość samochodów, by było łatwiej zaparkować.

No i u mnie pod robotą, przed i po wprowadzeniu płatnego parkowania, ten sam syf - ostatnio ponad pół godziny szukałem miejsca. Tak więc nic się nie zmieniło oprócz wpływów lub wypływów, zależy z której strony patrzeć :wacko:

1 godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Korków za dużych nie ma, ale miejsce do zaparkowania ciężko znaleźć, nawet prywatne, dodatkowo płatne parkingi są zawalone te blisko centrum

Najpiękniejsze miasto to i chętnych najwięcej. Ale to co u Was odwalają z tymi strefami, to ...

2 godziny temu, BUMERANG napisał(a):

Tylko w Krakowie strefa jest już praktycznie w całym mieście po za nowymi osiedlami.

Rozumiem, że chodzi o wydzielone zasiekami getta? Czyli strefą jeszcze bardziej zachęcają, by dzielić miasto :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lbuster napisał(a):

.

Jaki był "oficjalny" cel stref płatnego parkowania? Zmniejszyć ilość samochodów, by było łatwiej zaparkować.

No i u mnie pod robotą, przed i po wprowadzeniu płatnego parkowania, ten sam syf - ostatnio ponad pół godziny szukałem miejsca. Tak więc nic się nie zmieniło oprócz wpływów lub wypływów, zależy z której strony patrzeć :wacko:

 

A można gdzieś przeczytać ile kasy uzbierali  przez cały rok i na co wydali ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lbuster napisał(a):

aki był "oficjalny" cel stref płatnego parkowania? Zmniejszyć

W Krakowie akurat 'beton' przedstawił  oficjalny cel taki, że ma być większa rotacja aut, że ludzie będą parkować krócej i będzie łatwiej znalesc miejsce ??

Nie wiem czy to skuteczne, ostatnio nie jeżdżę do KRK na szczęście, a nawet jak jadę to zostawiam auto w Zielonkach lub pod galeria Bronowice i dalej rowerem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maras napisał(a):

A można gdzieś przeczytać ile kasy uzbierali  przez cały rok i na co wydali ? 

Nie wiem jak w W-wie (pewnie Jacek00 będzie wiedział), ale w Krakowie uzbierali i wydali na ponad 100 elektrycznych 200-tu iluś tam konnych elektryków. Żyć nie umierać :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wzięli 2 spaliny, zwróciłoby się w  3-4 dni :) 

Waw-ka nie pobłaża, w zasadzie w centrum nie ma co próbować zostawić samochodu bez opłaty, nie opłaca się. Odkąd jeżdżą samochody z optycznym systemem weryfikacji opłaty, w kluczowych rejonach miasta w zasadzie pół godziny do max godziny i już pozamiatane. Kiedyś było wiadomo kiedy i gdzie poawią się inkasenci, teraz myk, dwa przejazdy w odstępie kilku minut, i gotowe. To jest hurt, auto przejeżdża dany rewir, potem drugi, trzeci i robi kolejną rundę od pierwszego. Wydajność mega, wszystko odbywa się na serwerach SPP, bez straty czasu na wypisywanie wezwań itp. Inkasenci nie przeszliby jednej przecznicy, a tu już załatwione 3 kwartały miasta. Więc jeśli za wycieraczką nie ma wezwania z SPP, nie ma się co cieszyć, że się udało - list z gratulacjami jest przewżnie tylko kwestią czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Analog82 napisał(a):

Nie wiem jak w Krakowie, ale w stolicy raczej korkow nie ma do centrum w weekendy, nie ma tez problemow z parkowaniem. Chyba ze masz na mysli centrum handlowe, tutaj na dojazdach normalka, szczegolnie w weekendy. Wtedy to jest dramat na wjezdzie i wyjezdzie.

Jak nie ma? W soboty i niedziele potrafi wszystko stać, o miejsce parkingowe też ciężko :) 

1 godzinę temu, lbuster napisał(a):

Bo jest.

Jak wynajmiesz sobie garaż aby tam parkować swój prywatny pojazd to znaczy że wynajmujący Cię łupi? Trzeba sobie uzmysłowić, że miejsce parkingowe kosztuje i nie należy się za darmo. To, że ktoś posiada auto nie oznacza, że ma prawo do bezpłatnego parkowania. 

1 godzinę temu, lbuster napisał(a):

Jaki był "oficjalny" cel stref płatnego parkowania? Zmniejszyć ilość samochodów, by było łatwiej zaparkować.

No dokładnie. Ale opłaty są zbyt niskie bo ludzie nadal chętnie się pchają autem do centrum. 

1 godzinę temu, lbuster napisał(a):

No i u mnie pod robotą, przed i po wprowadzeniu płatnego parkowania, ten sam syf - ostatnio ponad pół godziny szukałem miejsca. Tak więc nic się nie zmieniło oprócz wpływów lub wypływów, zależy z której strony patrzeć :wacko:

Widać opłaty są za niskie. W Krakowie za 1h masz 6 zł, w Wawie 4,5 zł i wg mnie to jest śmiesznie mało. Z 10 zł/h powinno być w Wawie.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jacek00 napisał(a):

Jak nie ma? W soboty i niedziele potrafi wszystko stać, o miejsce parkingowe też ciężko :) 

Jak wynajmiesz sobie garaż aby tam parkować swój prywatny pojazd to znaczy że wynajmujący Cię łupi? Trzeba sobie uzmysłowić, że miejsce parkingowe kosztuje i nie należy się za darmo. To, że ktoś posiada auto nie oznacza, że ma prawo do bezpłatnego parkowania. 

No dokładnie. Ale opłaty są zbyt niskie bo ludzie nadal chętnie się pchają autem do centrum. 

Widać opłaty są za niskie. W Krakowie za 1h masz 6 zł, w Wawie 4,5 zł i wg mnie to jest śmiesznie mało. Z 10 zł/h powinno być w Wawie.

 

Jak dobrze że ty nie zasiadasz w żadnej radzie miasta bo inaczej to wszystko by padło, wtedy  praktycznie nikt z Polaków nie pojechał by do centrum bo go poprostu nie było by stać. Teraz to praktycznie sami cudzoziemcy a po takich podwyżkach to tylko bogaci, a całe Śródmieścia rynki tylko po dwie trzy restauracje i starczy.

 

 Na tą chwilę to Kraków przebił wszystkie miasta gdzie chcieliśmy stanąć, parking pod Wawelem zaśpiewał sobie za 24h postój kampera 450zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze że ty nie zasiadasz w żadnej radzie miasta bo inaczej to wszystko by padło, wtedy  praktycznie nikt z Polaków nie pojechał by do centrum bo go poprostu nie było by stać. Teraz to praktycznie sami cudzoziemcy a po takich podwyżkach to tylko bogaci, a całe Śródmieścia rynki tylko po dwie trzy restauracje i starczy.
 
 Na tą chwilę to Kraków przebił wszystkie miasta gdzie chcieliśmy stanąć, parking pod Wawelem zaśpiewał sobie za 24h postój kampera 450zł
Nie widziałem aby Kraków czy Wrocław świeciły pustakami w centrum. W Wawie owszem, ale to wynika z zupełnie czegoś innego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.