Skocz do zawartości

Płatne parkowanie w centrach miast


BUMERANG

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.06.2023 o 23:17, jacek00 napisał(a):



I to nie jest żadne science fiction, to jest rzeczywistość. Czy Ci się to podoba czy nie to ten trend idzie do Polski. Już teraz w Warszawie w godzinach szczytu drogi dla rowerów się po prostu korkują bo są za wąskie i mają za mała przepustowość. Akcje typu rowerowy maj dobitnie pokazują, że uczniowie do szkół wolą jeździć rowerami niz autami.

I zapewniam Cię, że w najbliższych latach, mimo ogromnego sprzeciwu kierowców, coraz więcej parkingów będzie likwidowanych aby w ich miejcu zrobić zieleń. Coraz więcej ulic w centrach bedzie zwężanych, aby zrobić drogi dla rowerów, chodniki, buspasy. Nie tak dawno, jak otwarto buspas z Piaseczna do Warszawy codziennie na forach i grupach na FB było słychać lament i płacz kierowców stojących w korkach. I co? Minął miesiąc i wszystko się unormowało. Korków jest mniej, a przejazd autobusem trwa teraz połowę krócej, co zaowocowało tym, że więcej ludzi się przesiadło do zbiorkomu zamiast tkwić w korkach. Mój syn do szkoły jedzie 30 minut zamiast godziny - dziennie dzięki buspasowi oszczędza godzinę, a przez tydzień szkoły oszczędza 5 godzin. Mało?


 

Ano mało bo z tym buspasem to kłamstwo: jak mieszkasz przy buspasie to masz szybciej ale reszta stoi w korkach. A zza okolic przez które przebiega buspas ludzie tez chcą gdziekolwiek dojechać /i to wcale nie do centrum Wawy tylko w przeciwna stronę! Ale stoją bo w kierunku na Warszawę , Rafał zrobił zator.

A rowerem tez muszę. Większośc autobusów mam zlikwidowanych bo mieszkam nad metrem...:(
 

Edytowane przez misha22 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 170
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

7 godzin temu, misha22 napisał(a):

Ano mało bo z tym buspasem to kłamstwo: jak mieszkasz przy buspasie to masz szybciej ale reszta stoi w korkach.

Nie rozumiem co jest kłamstwem w kwestii buspasa o którym pisałem?

7 godzin temu, misha22 napisał(a):

A zza okolic przez które przebiega buspas ludzie tez chcą gdziekolwiek dojechać /i to wcale nie do centrum Wawy tylko w przeciwna stronę! Ale stoją bo w kierunku na Warszawę , Rafał zrobił zator.

Na Puławskiej ten zator? Jeżdżę nią praktycznie kilka razy dziennie (samochodem). Nie mam problemów aby gdziekolwiek dojechać, i zazwyczaj nie stoję w korkach. Owszem, potrafi się robić zator, ale to głównie przez fatalnie ustawione światła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na ten świat i nasuwa mi się taki wniosek,  że nastały czasy dla pieszych i rowerzystów.  Są to osoby w żaden sposób nic nie wnoszące, a tak bardzo uprzywilejowane.  Kierowcy bułą, cierpią,  denerwują się w korkach i są totalnie niechciani. 

Bardzo to slabe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Commander napisał(a):

Tak patrzę na ten świat i nasuwa mi się taki wniosek,  że nastały czasy dla pieszych i rowerzystów.  Są to osoby w żaden sposób nic nie wnoszące, a tak bardzo uprzywilejowane.  Kierowcy bułą, cierpią,  denerwują się w korkach i są totalnie niechciani. 

Bardzo to slabe...

Czekaj, ale przez ile lat najbardziej uprzywilejowaną grupą uczestników ruchu drogowego byli kierowcy osobówek? Z 50 lat minimum będzie? I w Polsce ten stan rzeczy trwa nadal przecież. 

Poza tym przypominam, że 100% kierowców jest także pieszymi, oraz wg badań 78% rowerzystów to osoby, które posiadają prawo jazdy i regularnie jeżdżą samochodem:
https://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/raport-rowerowa-polska-23-rowerzystow-to-aktywni-kierowcy-53386.html

Więc jak widzisz, zarówno piesi jak i rowerzyści to są tak samo osoby które płacą, wnoszą, stoją w korkach. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacek00 jak patrzę na zachowanie niektórych pieszych,  nie jest ich garstka,  to myślę o tym czy kiedykolwiek siedzieli w samochodzie... 

Dla mnie to bezsensowne,  rozbudowywać infrastrukturę drogowową w sposób nowoczesny,  której funkcjonalności kładzie kres pieszy.  Przykład.... stara droga 94 Kraków Tarnów.  Przed przebudową było tam 90. Po przebudowie jest 70 i w cholerę świateł na byle skrzyżowaniu.  Jedziesz sobie , podchodzi do świateł pieszy i od razu wymusza zmianę sygnalizacji. Nawet nie da się zdjąć nogi z gazu,  od razu heble... przecież to głupie. 

Przejście dla pieszych w Łapczycy koło Bochni powoduje nawet 5 km zator w weekendy, zwłaszcza w kierunku Krakowa. 

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.