Skocz do zawartości

Garda, Como i Mediolan w tym roku


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.07.2023 o 18:21, Analog82 napisał(a):

To troche dziwne, bo 28.06 robilismy trase wokol Gardy ze zwiedzaniem Rivy i Salo, lampa caly dzien, zadnych chmur i dosc upalnie. Jechalismy przez Limone i bylo to samo.

Jak wygląda przejazd zachodnim brzegiem z Riva do Salo? Oczywiście bez budki. Hardcore czy na luzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 godziny temu, Michoos napisał(a):

Jak wygląda przejazd zachodnim brzegiem z Riva do Salo? Oczywiście bez budki. Hardcore czy na luzie?

Na luzie nawet z budką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lbuster napisał(a):

Na luzie nawet z budką.

Odważne stwierdzenie, zwłaszcza w sezonie i z szeroką przyczepą. 

Wąska droga z nieregularnym poboczem, wystającymi skałami i ogromnym ruchem. Da się (chociaż mi się wydaje że za Limone są ograniczenia w ruchu przyczep) ale z pewnością nie na luzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jechał ktoś z Was z przyczepą od Trydentu drogą SS45bis i potem SS237 do Lago Iseo? patrząc na Google View wygląda ok, ale może są jakieś newralgiczne punkty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dudek_t napisał(a):

Odważne stwierdzenie, zwłaszcza w sezonie i z szeroką przyczepą. 

Wiesz, jechałem na około Gardy jakieś 5-6 lat temu i z tego co pamiętam, wszędzie były pola kempingowe, więc jeździły tam wszelkie wynalazki. Osobówką nie widziałem tam żadnych utrudnień w ruchu, choć na około sama podróż trwała 4 godz.

Szeroka przyczepa to utrudnienia w całej Europie. 

Patrząc przez mój pryzmat jazdy z budką, choćby aktualne trasy na Gargano, to trasa naokoło Gardy to pikuś, choć fakt, że ja mogę mieć trochę spaczony obraz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Michoos napisał(a):

Jak wygląda przejazd zachodnim brzegiem z Riva do Salo? Oczywiście bez budki. Hardcore czy na luzie?

Luzik, moze ze 2 miejsca wezsze ale generalnie z budka bym sie zmiescil, na pewno to nie jest Strada della Forra :)

12 godzin temu, dudek_t napisał(a):

Odważne stwierdzenie, zwłaszcza w sezonie i z szeroką przyczepą. 

Jak jechalem to  patrzylem pod katem swojej czyli 235cm i trasa wydawala sie bezproblemowa oprocz 2 miejsc, nie pamietam gdzie ale byly takie ze pewnie bym zwolnil by sie upewnic ze nic szerszego z naprzecika nie jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wiec chyba dobrze że się zdecydowałem na Lago Idro https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji6.png z tego co słyszałem to cisza i spokój https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji3526.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Koledzy, z czystym sumieniem mogę polecić Lago Idro i wspomniany wcześniej https://www.lagoidroglampingboutique.com/en/. Mały kameralny kemping, coś około 50 parceli, do tego domki i bungalowy. Na miejscu restauracja z normalnymi cenami, sklep, basen dla dzieciaków, bardzo ładne i czyste sanitariaty. Gdyby czas pozwalał, to byśmy na pewno zagościli na dłużej.
Jeziorko czyste, spokojne, żadnych skuterów, motorówek, wszystkim cisza i spokój, doskonała alternatywa dla zatłoczonej Gardy. Dojazd z Trydentu bezproblemowy. Jedynie na kemping dwu osiowe przyczepy mogą mieć problem a nawet chyba by nie wjechały.IMG_3836.jpgIMG_3838.jpgIMG_3839.jpgIMG_3859.jpgdji_fly_20230711_080616_475_1690049470862_photo_optimized.jpgdji_fly_20230711_080726_478_1690049501913_photo_optimized.jpgdji_fly_20230711_080844_481_1690049509440_photo_optimized.jpgdji_fly_20230711_081126_487_1690049589861_photo_optimized.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolica jeziora Garda jest zacna  na zdjeciach i filmach (jeszcze nie bylem) ale ostatnio widzialem na FB szkody wyrzadzone przez grad - wiekszosc pojazdow i przyczep na kempingu uszkodzone. Do szklarza rowniez byla lista na wymiane szyb. W zwiazku z powyzszym niewiem czy kiedys odwiedze te rejony..

Edytowane przez mateaknl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mateaknl napisał(a):

widzialem na FB szkody wyrzadzone przez grad

To się może stać dosłownie wszędzie ;) 

Masz gorsze zjawiska jak bura w Chorwacji, nasze burze wywalające drzewa itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, mateaknl napisał(a):

Okolica jeziora Garda jest zacna  na zdjeciach i filmach (jeszcze nie bylem) ale ostatnio widzialem na FB szkody wyrzadzone przez grad - wiekszosc pojazdow i przyczep na kempingu uszkodzone. Do szklarza rowniez byla lista na wymiane szyb. W zwiazku z powyzszym niewiem czy kiedys odwiedze te rejony..

Rezygnujesz z odwiedzenia jakiegoś rejonu ze względu na fakt, że kiedyś wystąpiły tam jakieś zjawiska atmosferyczne? Jeśli trzymać się takiej zasady to nie powinieneś nigdzie wyjeżdżać ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak nie jest do końca. Z uwagi na specyficzne położenie Gardy, podobnie jak i chorwackiej Istrii są to tereny dużo częściej nawiedzenie przez bardzo gwałtowne burze często połączone z gradem. A czy prowadzi to z rezygnacji wyjazdu w tym kierunku, to już kwestia indywidualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Wróciliśmy już jakiś czas temu, ale ciągle nie mam kiedy usiąść i spisać nasze doświadczenia. Postaram się pokrótce i jak będzie potrzeba więcej to z chęcią odpowiem.

Nasz wyjazd trwał praktycznie 2 tygodnie. Ruszaliśmy z Łodzi w kierunku Monachium i dalej nad Gardę. Droga, poza czymś czym jest A4 do granicy była dobra. Dla mnie istotne było LPG. Przed wyjazdem znalazłem stronę: https://www.glpautogas.info/data/lpg-stations-map-germany.html gdzie są zaznaczane przez społeczność stacje LPG w Europie. Adres jest na DE, ale jak wpisać Italy czy Austria to też działa. Mapka na telefonie długo się wczytuje więc lepiej szukać na kompie.

- jak masz LPG i masz przejściówkę z DE na PL to jesteś wygrany :) (piszę to w kontekście tankowania taniej czyli poza autostradą - ceny na autostradzie za gaz to 1,1€, w mieście 5 minut od to 0,8€. ALE w miasteczkach w Niemczech stacje często są zamykane na noc i równie często, jak mają gaz to mają swoje końcówki. Raz się uda, ze mają przejściówke, dwa razy, że nie.

Dalej wjechaliśmy do Austrii i prewencyjnie zdjąłem kamerę. Póżniej przełęcz za 11€ i jesteśmy we Włoszech. Droga jak to włoska - kto był ten wie, ruch większy, ale płynny i zjazd na Gardę. I tam dojazd do jeziora to 15-20km/h, ale to dlatego, że była to niedziela.

Poniżej kempingi na których byliśmy:

1. Via Gardesana, 394, 37018 Malcesine VR, Włochy - kemping Claudia w Malcesine

Jak na brak rezerwacji to dobre miejsce nam się trafiło, ale droga przez Malcesine jest dość intensywnie uczęszczana więc w namiocie mieliśmy jak w centrum miasta. Sanitariaty bardzo czyste, lokalizacja też ok (bliżej centrum miasta jak są kepmingi to droższe, a spacerek wzdłuż jeziora jest samą przyjemnością).

2. Via IV Novembre, 10, 25010 Limone Sul Garda BS, Włochy - kemping Park Garda

Tutaj mieliśmy rezerwację, bo w samym Limone nie ma zbyt wielu opcji. Parcela ładna, płaska, ale pod lekkim kątem (co i dobrze, bo jak przyszła ulewa to wszystko spłyneło). Basen na terenie i bardzo ok, wyjście bezpośrednio nad jezioro, ale chcąc iść do miasta i tak po 5 metrach trzeba wejść wgłąb między domy, bo nie ma przejścia.

CDN..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam w temacie...

Pojawiła się ostatnio myśl, a właściwie takie marzenie... Żeby mój "dziadek" dał rade zaciągnąć przyczepę nad Gardę w przyszłym roku. Na razie plany odległe, i zobaczymy co z tego wyjdzie, ale ja nie o tym...:)

W związku z tym, że nie lubię robić rezerwacji, a wiem że Garda dość oblegana w wakacje, pomyślałem, żeby wyruszyć jako pierwszy, przed wszystkimi, od razu w pierwsze dni wakacji, jeszcze w czerwcu. Stąd pytanie, jak pogoda w tym okresie, oraz jak z temperaturą wody. Dodam, że celował bym raczej w okolice Malcesine - Navene, więc raczej ta alpejska - północna część. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.