Skocz do zawartości

Garda, Como i Mediolan w tym roku


Rekomendowane odpowiedzi

Mi rowery by się przydały może ze dwa razy. Ani razu nie jeździłem nigdzie samym samochodem, zbiorkom jest dobry. 

15 minut temu, lbuster napisał(a):

połowie coś tam czytałem, klasyka, więc pewnie się będzie pokrywało z naszymi planami

Dokładnie,  wszystko jest w necie tylko ten czas na doktoryzowanie.. 

Którędy jedziesz do Włoch? 

Napisz co cię interesuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, lbuster napisał(a):

@Benior, o połowie coś tam czytałem, klasyka, więc pewnie się będzie pokrywało z naszymi planami i z chęcią skorzystam opinii oraz rad - dzięki :dzieki:

Jak w drodze na Sycylię to pewnie jeszcze Tropea...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Benior napisał(a):

Mi rowery by się przydały może ze dwa razy.

Nie ułatwiasz mi sprawy. Żona też jest przeciw :( 

9 godzin temu, Benior napisał(a):

Dokładnie,  wszystko jest w necie tylko ten czas na doktoryzowanie.. 

Dokładnie, zawsze brak czasu. Ale i tak dobrze, że parę godzin na to poświęciłem. Reszta będzie należała do kierowniczki zamieszania :D

9 godzin temu, Benior napisał(a):

Którędy jedziesz do Włoch?

Wiesz, mam trochę nadwagi, więc wolę omijać Austrię, czyli mniej więcej tak:

image.thumb.png.f5c71f7a433a703023f00c5da4d05c12.png

Zastanawiam się, czy we Włoszech nie starać się omijać autostrad - zobaczymy.

9 godzin temu, Benior napisał(a):

Napisz co cię interesuje.

Na tą chwilę nie mam pytań, ale w przyszłości nie omieszkam skorzystać z Twoich rad ;) 

8 godzin temu, Zulos napisał(a):

Jak w drodze na Sycylię to pewnie jeszcze Tropea

Ten region (nie pamiętam nazwy) też mam zapisany :ok:

6 godzin temu, Benior napisał(a):

Paestum w miarę masz po drodze i szczerze polecam.

Pięknie wygląda - dodane :ok:

Choć czas nie z gumy i wiem, że nie da się wszystkiego zobaczyć. Dlatego też Sycylia raczej na pewno na inny raz ;) 

 

PS. Kupował ktoś włoski Internet? Ze wstępnych kalkulacji chyba się bardziej opłaca niż polski np. 20GB za 30E lub SIM TIM Tourist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lbuster napisał(a):

Zastanawiam się, czy we Włoszech nie starać się omijać autostrad - zobaczymy.

Nie omijaj. Umeczysz się na bocznych z debilnymi zakazami do 30. Niby możesz za lokalsami śmigać ale i tak nie nadążysz.  

Neta nie warto kupować,  to co w komórce plus to co przekroczysz to grosze. A może trafisz na przełamanie okresu rozliczeniowego. 

Paestum 

My byliśmy  na kampingu o tutaj

https://maps.app.goo.gl/9MS4fyVqvNooMBSr7

Bardzo fajnie i na piechotę poszliśmy na zwiedzanie.  Tylko nie ma żadnego chodnika ....

Przy samym niemal wejściu jest parking/sosta camper  i tam stoją campery jak i przyczepy.  My biliśmy na kilka dni więc odpadł. 

https://maps.app.goo.gl/zVf9WeZJqMANLeoRi7

Rowerów bym nie brał na jedną przejażdżkę.  Jak już kupisz kampera to włożysz do bagażnika i nie będziesz miał dylematu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2023 o 21:45, borek6 napisał(a):

 super ! ja jeszcze chwila ;)

ale wysłałem kilka zapytań, odpowiedzieli mi z Camping Pacengo, że rezerwacji na tak krótki okres nie przyjmują i że mogę do nich przyjechać, co oznacza że pewnie będą mieli jeszcze wolne parcele. I tak zapewne zrobię, zobaczę tylko kto mi jeszcze odpisze.

Bede sie dzisiaj logował do Lido Lazise to zapytam czy jest taka mozliwosc. Ale tez nie wydaje mi sie to problemem. 

16 godzin temu, lbuster napisał(a):

PS. Kupował ktoś włoski Internet? Ze wstępnych kalkulacji chyba się bardziej opłaca niż polski np. 20GB za 30E lub SIM TIM Tourist.

Planowalem, ale poki co korzystam z wifi na kempingach, teraz bede dluzej w jednym miejscu, wiec jak nie bedzie dzialalo na kempie to podjade po SIMa, bo dzieciaki zjadaja sporo. Sam prawie nic nie korzystam a w 3 dni poszlo 4GB. Ale z tego co NK pokazywal  na ktoryms filmiku to za 20-30E bedziesz mial 100GB i sam bym celowal w taki pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Benior napisał(a):

Nie omijaj. Umeczysz się na bocznych z debilnymi zakazami do 30.

Gdzieś czytałem, że oczywiście wolniej się jedzie, ale bardziej krajobrazowo. Zobaczymy ;)

Dzięki za namiar na pola.

12 godzin temu, Analog82 napisał(a):

za 20-30E bedziesz mial 100GB i sam bym celowal w taki pakiet.

Jak będziesz miał namiar na taką ofertę to daj znać - by było super :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lbuster napisał(a):

Gdzieś czytałem, że oczywiście wolniej się jedzie, ale bardziej krajobrazowo. Zobaczymy ;)

Chętnie poznam twój pogląd. 

Ja nie omijałem autostrad po prostu musiałem lokalnymi bo takie tam wiodły.  Patrz uważnie na fotoradary i w miastach na ZTL aby gdzieś niepotrzebnie się nie wpierdzielić. 

Relacje obserwuje i czekam z wypiekami bo ten rok nam niestety się posypał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Wam w tym roku nie wyszło.

A u nas scenariusz napisze droga i los oraz trochę naszych lepszych lub gorszych decyzji ;) Oczywiscie zapraszam z nami i proszę o podpowiedzi :dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, lbuster napisał(a):

Gdzieś czytałem, że oczywiście wolniej się jedzie, ale bardziej krajobrazowo. Zobaczymy ;)

Mozesz probowac, ale dzisiaj z Fusina Venecia do Lazise jechalismy lokalnymi i bylo raczej srednio, bo jakosc drog to dramat, w sumie zalowalem ze nie przejechalem autostrada. Tez liczylem na fajne widoki, ale raczej nic ciekawego. Poza tym sam sie zastanawiam czy nie przyjdzie mi teraz jakis kwitek z wydrukiem predkosci, mimo ze sie pilnowalem to sam sie zastanawiam czy gdzies nie przesadzilem z predkoscia.

Godzinę temu, lbuster napisał(a):

Jak będziesz miał namiar na taką ofertę to daj znać - by było super :ok:

Jak bede przy okazji w okolicy to podpytam sie w salonie TIM, ale poki co transfer na kempingu jest ok , wiec raczej nie bede kupowal.

13 godzin temu, Analog82 napisał(a):

Bede sie dzisiaj logował do Lido Lazise to zapytam czy jest taka mozliwosc. Ale tez nie wydaje mi sie to problemem. 

@borek6, gadalem na recepcji i mowia ze nie ma problemu z przyjazdem na 1-3 dni.  Oblozenie niemale, ale  jest troche parcel wolnych nawet w lepszych lokalizacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Analog82 dzięki za sprawdzenie kemping wygląda extra. Z dwóch innych też dostałem info mailowo żeby przyjechać bez rezerwacji bo na tak krótki okres powinno się coś znaleźć więc nie powinno być tak źle jedziemy w ciemno


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2023 o 22:15, lbuster napisał(a):

Gdzieś czytałem, że oczywiście wolniej się jedzie, ale bardziej krajobrazowo. Zobaczymy ;)

Dzięki za namiar na pola.

Jak będziesz miał namiar na taką ofertę to daj znać - by było super :ok:

Z Ferrary do Comacchio jest darmowa autostrada. Potem 30 km zwykłą SS309 do Ravenny a stamtąd masz darmową dwupasmówkę SS3bis prawie pod sam Rzym. A jeśli tylko jest czas i ochota to zwiedzania po drodze całe multum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas mała zmiana planów, zamiast Gardy będzie Lago d'Idro. Sporo mniejsze ale i bardziej kameralne i zapewne spokojniejsze. Camping to:

https://www.lagoidroglampingboutique.com/en/

Ktoś był w rejonie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.