Skocz do zawartości

Garda, Como i Mediolan w tym roku


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

W tym roku jedziemy pod koniec czerwca nad Gardę, Como, zahaczając o Mediolan i Weronę. Na powrocie Wenecja.

Jedziemy z namiotem i mam prośbę o rady:

- z Łodzi jaką trasą gdy zaczynamy od Como? A jaką polecacie gdy od Gardy? Zawsze jeździliśmy przez Villach więc teraz to coś nowego. Może jakiś punkt na krótki sen w Austrii, Szwajcarii z widokami? Może być dalej ale żeby coś zobaczyć.

- kemping na Gardą dla namiotu i auta. Coś klimatycznego. Znalazłem tylko jeden z linią brzegową, ale może macie jakiś kameralny do polecenia.

- kemping na Como jak wyżej. Mam już kilka wyszukanych miejsc, ale jestem ciekaw waszego polecenia, bo już kilka razy na forum poleciliscie miejsca, których nie ma "na Googlach" i było cudownie.

- jedziemy osobowym autem z bagażnikiem na dachu. Czy przed czymś przestrzegajcie, na coś zwrócić uwagę? Dawno nie jeździłem w Szwajcarii, a tym bardziej w górach. Na coś uważać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cześć, 

Akurat to wiem. Będzie to nasz kolejny już wyjazd i wiemy co i jak "na zachodzie". Moje pytania są bardziej o konkretne miejsca i nazwy, które znacie i polecacie.

Jak pisałem, znam trasę przez Villach, ale wolę się przygotować na to jak wyglądają inne drogi w kierunku Como i Gardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas planowania trasy weź ood uwagę ze Emilia Romagna jest zamknięta dla turystów do września. Powodzie uszkodziły drogi....
Info mam od mieszkańców tamtego regionu.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomyśl nad trasą przez przełęcz Brenner? 

W Trydencie mogę polecić kamping 

Agricampeggio da bery

https://maps.app.goo.gl/HAEGtnTRVeqcQeEo9

Zaraz obok dobra restauracja ze smaczną pizzą.  

W Mediolanie polecam (rezerwuj)

Podere Ronchetto Agricampeggio e Agriturismo B&B

https://maps.app.goo.gl/Pgkyt46C3h784nNz9

Do tramwaju piechotą 1,5km a potem wysiadasz pod samiutką katedrą. 

Dalej nie pomogę bo celem było Cinque Terre 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Takie mam informacje z od mieszkających w tamtym regionie. Ale niestey nie z znalazłem żadnej publikacji na ten temat.

Z drugiej strony czytałem że wybrzeże gotowe na przyjęcie turystów.
Ale na pewno część dróg jest nie przejezdnych.

https://turystyka.rp.pl/popularne-trendy/art38523191-emilia-romania-po-powodzi-nasza-riwiera-jest-gotowa-do-przyjecia-turystow

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1574827%2Cogromne-powodzie-we-wloszech-ponad-trzysta-lawin-blotnych-ewakuowano

Sam kombinuję czy ryzykować Pesaro (muzeum Benelli i Muzeum Rossiniego i pyszny makaron z rybką i kaparami w porcie), czy z Gardy jechać do Ligurii...

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Dzięki za wasze odpowiedzi. Chciałem się z wami podzielić naszym planem oraz popytać o polecenie, pomoc itp.

 

Ruszamy z Łodzi w kierunku Wrocławia. Cel 1 to Orlen koło Jędrzychowic. Mamy lpg z bakiem 45l więc co jakieś 350km planuję tankowanie. Dalej trasa na Monachium i tutaj znalazłem stronę, gdzie są stacje lpg w DE: LPG Stations map Germany (trochę się ładuje, ale później działa sprawnie). Docieramy do Austrii i przez Innsbruck do Włoch.

Pytanie 1. Na ten odcinek Austrii trzeba mieć winietę, prawda?

Dalej przez Bolzano do Malcesine. Oczywiście po drodzę krótsze i dłuższe postoje i tutaj:

Pytanie 2. Na dłuższy postój w górach możecie zaproponować fajne miejsce z pięknym widokiem? Mowa raczej o 2 godzinach na odpoczynek.

Nasz cel to kempingi w Malcesine. Napisałem do kilku i są miejsca, ale nie znalazłem żadnego a. blisko centrum, b. z basenem dla dzieciaków.

Pytanie 3. Czy polecacie coś z namiotem poza: Tonin, Lombardi, Campagnola czy Claudia?

Planujemy Monte Baldo, centrum Malcesine, sanktuarium della Corona, Punta san vigilio. Dalej przenosimy się Limone sul Garda na trochę dłużej. Tutaj prawdopodobnie wybór padnie na Park Garda jako, że mają basen, plażę i blisko do mpk. Stąd chcemy zwiedzić całe Limone, Riva del Garda wraz z Cascate del Varone, Agraria i punktu widokowe jak Regina Mundi. Do tego przejść z Rive do Limone drogą nad brzegiem.

Pytanie 4. Czy w tym rejonie coś jeszcze polecacie zobaczyć, dotrzeć, zjeść?

Po kilku dniach zjeżdżamy w dół jeziora zahaczając o punkty widokowe czy Santuario Di Montecastello. Cel to Como. I tutaj mam problem. Chcielibyśmy się zatrzymać w okolicach Varenny, jako punkt wypadowy z promem i pociągiem, ale nie znajduję żadnych kempingów. Liczymy, że byłoby to dobre miejsce do popłynięcia do Bellagio czy pociągiem do Mediolanu.

Pytanie 5. Czy w Varennie nie ma kempingów nawet pod namiot?

Jak już wyżej napisałem w planie jest Bellagio i pewnie inne, w zasięgu promu, miasteczka (czy coś polecacie, gdzie warto się udać?). Całodniowa wycieczka do Mediolanu pociągiem i czy warto udać się do samego Como lub Lecco? Kolejny cel to wyjazd znad Como. Zwiedzanie Bergamo w drodze do Peschiera del Garda lub okolic.

Pytanie 6. Jaki kemping w tym rejonie z basenem dla dzieciaków itp?

Do zobaczenia Sirmione i może coś jeszcze.

Wyjazd i przez Weronę udamy się do Wenecji. Tutaj już nam znany Camping Rialto i zwiedzanie Wenecji, jako nasz rytuał i zbieranie sił przed drogą do domu. Powrót przez Villach, Wiedeń i Czechy.

Taki mamy plan, jak wyjdzie to się okaże. Życie z namiotem już nas nauczyło, że możemy i musimy być elastyczni.

 

Liczę na Waszą pomoc w odpowiedzi na moje pytania i wszelkie wskazówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 2 Jeśli chodzi o dojazd do Włoch wypróbowaliśmy trasę z krótkimi przystankami nad jeziorami Tegernsee i Achensee .  Masz też campingi w Achensee. Kiedyś w drodze zatrzymaliśmy się na campingu Wimmer. https://www.campingowo.com.pl/camping-wimmer-w-austrii/

Po wjechaniu kolejką nad Achensee piękne widoki https://www.campingowo.com.pl/bella-italia-2019-cz-1-trasa-do-wloch/ Super odpoczęliśmy i z przyjemnością jechaliśmy dalej. Możliwe że w tym roku też tak pojedziemy. 

Ad . 5. W okolicy Varenny widzą na mapie camping  Camping Spiaggia, - i camping Continental https://www.google.com/maps/dir/Varenna,+Prowincja+Lecco,+Włochy/CAMPING+CONTINENTAL,+Via+Statale,+93,+23826+Mandello+del+Lario+LC,+Włochy/@45.9779165,9.2244712,12z/data=!3m1!4b1!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x478417c425d15a0b:0xb3301b324d8b8259!2m2!1d9.285115!2d46.0090947!1m5!1m1!1s0x4784196aa37384d1:0xb4eb438a5b96d501!2m2!1d9.3128617!2d45.9214112!3e0?entry=ttu

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podepnę się pod temat, pytanie o Gardę. W drodze na Sardynie chcemy zatrzymać się na dwie nocki nad Gardą. Z tego co sprawdzam, większość kempingów chce pobyty na minimum tydzień. Połowa lipca - jechalibyście w ciemno czy jednak szukali coś z rezerwacją?

Rejon jeziora obojętnie, logistycznie pewnie wschodnia strona jeziora lepiej, ale jak miało by być z drugiej strony to też nie problem myślę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.