Skocz do zawartości

Problem z P1 lub akumulatorem?


w79

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, filipert napisał(a):

Pobór prądu przez mover był mierzony?

Gwarancja chyba 5 lat, ale nie mogę teraz znaleźć potwierdzenia.

Tak, 0,15. Ponoć to sporo. Myśle osobiście ze to jakies styki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ostatnio miałem problem z traktorkiem-kosiarką przy odpalaniu. Raz odpalał bez problemu, raz zakręcił tylko raz, a czasem nie chciał kręcić w ogole i nie było żadnej reguły. Tak, jakby się rzucało monetą ;) Winnym okazał się styk przy aku - od wibracji przez kilka lat poluzowała się śrubka mocującą + do aku. I po dokreceniu tematu nie ma.

Wiem, że to z przyczepą mało ma wspólnego, ale jak też masz loterię (raz jest ok, a raz nie) to sprawdziłbym wszystkie styki instalacji movera - od aku, przez hebel i wszystkie w centralce, czy tam się któryś kabelek, a raczej śrubka mocujaca nie poluzowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pjetko napisał(a):

Ostatnio miałem problem z traktorkiem-kosiarką przy odpalaniu. Raz odpalał bez problemu, raz zakręcił tylko raz, a czasem nie chciał kręcić w ogole i nie było żadnej reguły. Tak, jakby się rzucało monetą ;) Winnym okazał się styk przy aku - od wibracji przez kilka lat poluzowała się śrubka mocującą + do aku. I po dokreceniu tematu nie ma.

U mnie w Adrii od drgań przerwał się kabel od movera, przy samej klemie i oczku. Tak więc warto sprawdzić faktycznie całe okablowanie i czy nic nie przerywa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator  zmieniony, instalacja przeglądnięta i wszystkie luzy/dociski poprawione. Na razie działa....zobaczymy co  będzie dalej. Dla  zainteresowanych P1 ma  gwarancji 2 lata. Rzeczywiście szybko odpowiadają na maile:). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny problem....o ile mover działa to....po właczeniu kranu (czytaj pompka) wywala 12v. Na przykład przestają świecić swiatła, ale o dziwo mover działa;). Na 230 nie ma żadnego problemu....wymieniłem pompkę -to samo.

Oczywiście, tak jak poprzednio, raz działa, a po chwili znów nie działa. Instalacja była przeglądana pod kątem luzów itd.

Zaczynam obawiać sie o energoblok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, w79 napisał(a):

No i kolejny problem....o ile mover działa to....po właczeniu kranu (czytaj pompka) wywala 12v. Na przykład przestają świecić swiatła, ale o dziwo mover działa;). Na 230 nie ma żadnego problemu....wymieniłem pompkę -to samo.

Oczywiście, tak jak poprzednio, raz działa, a po chwili znów nie działa. Instalacja była przeglądana pod kątem luzów itd.

Zaczynam obawiać sie o energoblok...

W technice zazwyczaj jest tak , że dwie usterki razem nie powstają. Jeśli tak jest to 2 jest wynikiem 1. Zrób rachunek sumienia. Co było rozłączane, gdzie się mógł poluzować przewód lub złącze. Wszystko wskazuje (bo opisałeś jako problem zanikający). Od tego bym zaczął. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, coxWlkp napisał(a):

W technice zazwyczaj jest tak , że dwie usterki razem nie powstają. Jeśli tak jest to 2 jest wynikiem 1. Zrób rachunek sumienia. Co było rozłączane, gdzie się mógł poluzować przewód lub złącze. Wszystko wskazuje (bo opisałeś jako problem zanikający). Od tego bym zaczął. 

Wszystko robiki w Wadowskich....Dziwne tylko jest to, ze raz dziala , raz nie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko robiki w Wadowskich....Dziwne tylko jest to, ze raz dziala , raz nie;)
No to może tutaj jest klucz. Bo jak rozumiem problemy zaczęły się po wizycie u nich w serwisie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem , Heniu z Kaziem mieli zły dzień i jakaś wtyczka jest luźna :))))

… w elektrobloku tylko może być luźny bezpiecznik. Przekaźnika tam raczej nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, jacek00 napisał(a):

No to może tutaj jest klucz. Bo jak rozumiem problemy zaczęły się po wizycie u nich w serwisie

Nie do końca, po wizycie bylo ok, ale specjalnie sie tym nie bawiłem. Dopiero dzisiaj rano, przygotowując się do wyjazdu, wykryłem problem:).

Teraz jest ok. Chyba szykuje sie jakiś duży przegląd elektryki po przyjezdzie. Pytanie tylko gdzie....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, filipert napisał(a):

Pompka, jak i mover mają duży prąd początkowy na rozruchu. Jakieś zabezpieczenie szwankuje moim zdaniem, może warto przejrzeć bezpieczniki.

 

A co ma wspólnego bezpiecznik z dużym prądem początkowym na rozruchu? … pragnę przypomnieć budowę bezpiecznika samochodowego - dwie blaszki jako nóżki lub dwa zamknięcia cylindra połączone drutem o znanej charakterystyce prądowej np 30A. W przypadku gdy prze ten drucik popłynie większy prąd on się topi i przerywa obwód. 
Szukać należy elementu luźnego (obwód raz działa raz nie) chyba że w instalacji jest „przekaźnik” on może kleić i dawać podobny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, coxWlkp napisał(a):

Jak pisałem , Heniu z Kaziem mieli zły dzień i jakaś wtyczka jest luźna :))))

… w elektrobloku tylko może być luźny bezpiecznik. Przekaźnika tam raczej nie ma. 

 

7 minut temu, coxWlkp napisał(a):

A co ma wspólnego bezpiecznik z dużym prądem początkowym na rozruchu? … pragnę przypomnieć budowę bezpiecznika samochodowego - dwie blaszki jako nóżki lub dwa zamknięcia cylindra połączone drutem o znanej charakterystyce prądowej np 30A. W przypadku gdy prze ten drucik popłynie większy prąd on się topi i przerywa obwód. 
Szukać należy elementu luźnego (obwód raz działa raz nie) chyba że w instalacji jest „przekaźnik” on może kleić i dawać podobny efekt.

Zdecyduj się -  jest przekaźnik czy go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ed napisał(a):

 

Zdecyduj się -  jest przekaźnik czy go nie ma.

A skąd ja mam to wiedzieć … czy to moja przyczepa! Czekamy na i formacje od autora czy ma czy nie :) co sprawdził a co nie …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, coxWlkp napisał(a):

A skąd ja mam to wiedzieć … czy to moja przyczepa! Czekamy na i formacje od autora czy ma czy nie :) co sprawdził a co nie …

Bezpieczniki sprawdziłem na samym początku. Na razie wszystko działa. Jutro długa trasa, zobaczymy co sie porusza po drodze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.