Skocz do zawartości

Problem z P1 lub akumulatorem?


w79

Rekomendowane odpowiedzi

Problem wygląda następującą. Od pewnego czasu po w włączeniu movera P1 i próbie ruszenia z obciążeniem (rolki przy kołach) wywala prąd z akumulatora. Po prostu wszystko staje, a ekran Simarine wyłącza się. Po chwilowym podładowaniu (kabel 230 wpięty), przyczepa zaczyna ruszać, ale pojawia komunikat "słaby akumulator". Po dłuższej chwili ładowania, wszystko działa normalnie, jak  gdyby nigdy nic

Zastanawiam się czy to sprawa movera, czy raczej akumulatora. Takie mam wartości na akumulatorze, więc raczej wygląda ok. Sam akumulator nie jest stary -3 sezon. Przy czym na jesień przyczepa stała u Wadowskich, gdzie rozładowali go na amen...i był duży problem z naładowaniem go. W zimie było ładowane i nawet kilka razy przemieszczałem przyczepę, bez takich fajerwerków:) Po za tym wszystko działa, ale sam aku bardzo wolno się ładuje (w stosunku do przeszłości). Pobieżnie przeglądnąłem połączenia kablowe, wszystko wygląda ok. Wydaje mi się że aku jest do wymiany, ale  jakieś inne pomysły?;) Zastanawia mnie zwłaszcza to, że mover działa po dłuższej chwili ładowania.

image.thumb.jpeg.7439782d9392883bd482b95e97fef54b.jpeg

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

15 minut temu, w79 napisał(a):

Wydaje mi się że aku jest do wymiany, ale  jakieś inne pomysły?;) Zastanawia mnie zwłaszcza to, że mover działa po dłuższej chwili ładowania.

Witaj

Z Twojej opowieści opowieści wszystko wskazuje na padnięty akumulator.

Może masz jakiś inny, który możesz zamienić w miejsce obecnego i wtedy będziesz mieć 100 % pewności.

Niemniej wszystko wskazuje, że winna jest bateria.

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz również obciążyć ten akumulator np 20A i zobaczysz po jakim czasie padnie … 15/20A potrafią brać większe lampy LED, może masz przetwornice tez się nada :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, filipert napisał(a):

A jakie stosujesz akumulatory?

Teraz jest Bosch 80 Ah. Wcześniej też był 80 Ah . Wszystko działało przez 3 lata, więc to  jakaś  nagła awaria.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, w79 napisał(a):

 

Teraz jest Bosch 80 Ah. Wcześniej też był 80 Ah . Wszystko działało przez 3 lata, więc to  jakaś  nagła awaria.  

Chodziło mi o typ, czy to AGM, żel itd.

Ale jak Bosch, to raczej nie Lifepo4.

P1 ma pobór do 150A, więc może jakieś zabezpieczenie masz w instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, filipert napisał(a):

Chodziło mi o typ, czy to AGM, żel itd.

Ale jak Bosch, to raczej nie Lifepo4.

P1 ma pobór do 150A, więc może jakieś zabezpieczenie masz w instalacji?

Oczywiście AGM. Cały czas działało i co jakiś czas również działa, jak zaskoczy to nie ma problemu. Np dzisiaj rano byłem pewien że nie dam rady wyjechać na moverze. Poddałem się i poszedłem do domu. Potem, od niechcenia, spróbowałem i poszło. W serwisie twierdzą, że po wymianie aku wszystko działało. Z resztą wyjechali z warsztatu.  Przyjechałem odebrać budę, podpinam ją i ...znów ta sama  sytuacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



W serwisie twierdzą, że po wymianie aku wszystko działało. Z resztą wyjechali z warsztatu.  Przyjechałem odebrać budę, podpinam ją i ...znów ta sama  sytuacja. 


No czyli to Twoja wina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacek00 napisał(a):


 

 


No czyli to Twoja wina https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji2.png

 

Na szczęście pilotował pracownik serwisu  :) A swoja drogą po raz pierwszy widziałem, że pracownicy tego znanego serwisu przejęli się i naprawdę kombinowali... obaczymy co z tego wyjdzie, bo od 22 mam już rezerwacje nad morzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście pilotował pracownik serwisu  A swoja drogą po raz pierwszy widziałem, że pracownicy tego znanego serwisu przejęli się i naprawdę kombinowali... obaczymy co z tego wyjdzie, bo od 22 mam już rezerwacje nad morzem
Podobny przypadek miała znajoma. Ale u niej problemem okazał się BMS w Aku lifepo4. Skoro u Ciebie jest AGM to przyczyna leży gdzieś indziej.

Aku to był najłatwiejszy pomysł.. Jeśli z nim wszystko ok to trzeba szukać dalej, teraz pora na mover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, w79 napisał(a):
7 godzin temu, jacek00 napisał(a):

teraz pora na mover

i tego się boję. Swoją drogą ktoś wie ile jest gwarancji na P1?

Pobór prądu przez mover był mierzony?

Gwarancja chyba 5 lat, ale nie mogę teraz znaleźć potwierdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w79, miałem to samo - aku AGM 100Ah rozładowany w serwisie, załączam moover P1 - info na pilocie, że słaby stan aku....wymieniłem aku na inny i problem nie powraca.

Edytowane przez Sebeb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.