Skocz do zawartości

Problemy z Adblue w Citroenie


Robert77

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.07.2023 o 09:36, Robert77 napisał(a):

To prawda nas już to nie dotyczy, ale makaroniarze nie odpuszczają. Swoją drogą ciekawe jak długo będzie trwała ta sprawa- pewnie latami bo skala jest ogromna.

Swoją drogą Citroeny i Peugeoty dzielą się na dwoje kategorie:

-to którym, zbiornik AdBlue już się uszkodził,

- te którym, uszkodzą się za chwilę ?

 

A tak z ciekawości wiecie gdzie są robione te zbiorniki??;) Ponoć w Lublinie...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

Może Citroen się ogarnął bo zapowiedział jakąś akcję w sprawie AdBlue:

https://francuskie.pl/citroen-wzywa-ponad-300-tysiecy-samochodow-z-rocznikow-2019-2022-do-serwisu-w-zwiazku-z-adblue-sprawdz-czy-twoj-model-jest-na-liscie/

I teraz ciekawostka. Moja bryczka wg tego artykułu też powinna przez to przejść. Jako, że zamierzam od soboty poszlajać się trochę po Włoszech, więc zajechałem do ASO, żeby profilaktycznie przed wyjazdem zrobili co trzeba. A tam zonk. Powiedziano, że nic na ten temat nie wiedzą. No i komu wierzyć :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 31.08.2023 o 12:59, glomir napisał(a):

Może Citroen się ogarnął bo zapowiedział jakąś akcję w sprawie AdBlue:

https://francuskie.pl/citroen-wzywa-ponad-300-tysiecy-samochodow-z-rocznikow-2019-2022-do-serwisu-w-zwiazku-z-adblue-sprawdz-czy-twoj-model-jest-na-liscie/

I teraz ciekawostka. Moja bryczka wg tego artykułu też powinna przez to przejść. Jako, że zamierzam od soboty poszlajać się trochę po Włoszech, więc zajechałem do ASO, żeby profilaktycznie przed wyjazdem zrobili co trzeba. A tam zonk. Powiedziano, że nic na ten temat nie wiedzą. No i komu wierzyć :niewiem:

Ja też o to pytałem w Katowicach - zdziwieni i nic nie wiedzą. Ale gość z obsługi serwisu sprawdził po VIN i okazuje się, że jest inna akcja przywoławcza, tylko informowanie klientów jakoś średnio im wychodzi, bo zlecono to firmie zewnętrznej. Okazało się przy okazji, że jak się u nich nie bywa np. wykładając 1200 za "wymianę oleju" to można się listu nie doczekać, bo...nie ma obowiązku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W wyszukiwarce akcji serwisowych po wpisaniu mojego Vinu nic nie ma, to samo po kontakcie telefonicznym z ASO. Muszę chyba czekać i sprawdzać co jakiś czas. Jumper 2019 z Adblue, który raz już przy -20C robił problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maarec napisał(a):

W wyszukiwarce akcji serwisowych po wpisaniu mojego Vinu nic nie ma, to samo po kontakcie telefonicznym z ASO. Muszę chyba czekać i sprawdzać co jakiś czas. Jumper 2019 z Adblue, który raz już przy -20C robił problemy.

Sprawdziłem i ja i pojawił mi się komunikat, że jestem objęty akcją serwisową i mam się umówić na darmową naprawę. Niezwłocznie to zrobiłem i dowiedziałem się, że jestem objęty 2 akcjami serwisowymi - wymiana filtra FAP i wgranie nowego softu, całość ok 2 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, marian36 napisał(a):

I już po wymianie FAPa, całość jednak 4 godziny, a nie deklarowane 2. Niestety nikt nie chciał (lub nie umiał) odpowiedzieć na pytanie dlaczego FAP jest wymieniany. Ale wg mnie musiało być coś mocno nie tak, że wymieniają jednak bardzo drogą część za darmo.

Ta seria felernych filtrów po postu nie spełnia swojego zadania. U mnie też był wczoraj test. Niezaliczony - jest sadza, jest wymiana DPF'a.

2 minuty temu, Bercik77 napisał(a):

Cieszyć się i nie drążyć ?

Dokładnie, mogą co trzy lata bezpłatnie wymieniać ? 

Byle czego innego nie popsuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marian36 napisał(a):

I już po wymianie FAPa, całość jednak 4 godziny, a nie deklarowane 2. Niestety nikt nie chciał (lub nie umiał) odpowiedzieć na pytanie dlaczego FAP jest wymieniany. Ale wg mnie musiało być coś mocno nie tak, że wymieniają jednak bardzo drogą część za darmo.

Fap jest filtrem wymiennym w założeniach :) więc trzymaj się wersji, że „nowy” pociągnie dłużej :) 

No na 100% do końca gwarancji :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.