Skocz do zawartości

Problemy z Adblue w Citroenie


Robert77

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, Robert77 napisał(a):

z tego co przeczytałem wystarczy zresetować kompa i do Polski spokojnie dojadę.

W czym więc problem aby zresetować go w HR?

Co kawałek masz mechanika. Nawet jak ma uniwersalnego chińczyka to za parę euraków ci to zresetuje bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

11 godzin temu, Robert77 napisał(a):

To jest 2017 rok -juz po.

Zastanawiałem się czy nie użyć polisy autocasco. Jutro muszę rozpoznać warunki ubezpieczenia ale chyba tam jest tak że ubezpieczyciel pokrywa koszty naprawy a ja części. Wymiana układu oczyszczania spalin w Chorwacji myślę że to jest nie mała kwota.

 

Zapomnij. Ubezpieczyciel płaci za lawetę, Ty za robociznę i części. Chodzi o awarię a nie wypadek. Czyli korzystasz z assistance a nie autocasco.

Jedź ile dasz radę,  najwyżej na koniec laweta. Pamiętaj o tankowaniu. Płynu adblue nie brakło? Dolej na full, może przetka coś.

Obawiam się,  że ceny szybko się wyrównają w górę. Turysta przyjedzie, pomarudzi, zapłaci i tyle. 

Tam gdzie teraz mają taniej pewnie są słabi w marketingu. Nowe menu samo się nie zrobi, a sezon ledwo wystartował.

Obym się mylił ?

Odpoczywajcie tam, czekam na słoneczne fotki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki przypadek w c 3 2017r  1.6 hdi 130 km zatkala mi się pompka od ad blue. Dymil na biało a następnie wyskoczyła usterka układu oczyszczania spalin.

 

Edytowane przez Tomaszsl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@coxWlkp żeby nie zaśmiecać wątku Chorwacja 2023 piszę co jak z cytryną.

Dziś był znajomy mechanik zresetował błąd i bardzo się zdziwił że po odpaleniu AdBlue działa jak gdyby nigdy nic (brak dodatkowych błędów).

Polecił jak większość mechaników w  takiej sytuacji jeździć i obserwować. 

Mamy podejrzenie że może zacinać się wtrysk lub pompka podająca AdBlue.

Jestem ciekaw kiedy wróci awaria mam nadzieję że nie po 24 czerwca kiedy znów jadę do Chorwacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Robert77 napisał(a):

@coxWlkp żeby nie zaśmiecać wątku Chorwacja 2023 piszę co jak z cytryną.

Dziś był znajomy mechanik zresetował błąd i bardzo się zdziwił że po odpaleniu AdBlue działa jak gdyby nigdy nic (brak dodatkowych błędów).

Polecił jak większość mechaników w  takiej sytuacji jeździć i obserwować. 

Mamy podejrzenie że może zacinać się wtrysk lub pompka podająca AdBlue.

Jestem ciekaw kiedy wróci awaria mam nadzieję że nie po 24 czerwca kiedy znów jadę do Chorwacji ?

Już nie pamiętam czy Ci o tym pisałem czy mówiłem Piotrowi ale u mnie za pierwszym razem w Fordzie wymienili wtrysk od adblue. Podobno zrobił się tam duży bałagan i on zalewał. Oczywiście G to dało bo błąd miał miejsce po 1000 km. Podobno jest tak, że co 1000 km komp robi jakiś pomiar tlenków i jak coś nie gra to tak się dzieje. Przynajmniej Ford tak ma. Koniecznie kup ten Scanner i przed wyjazdem dobrze by było zrobić ten 1000 :)

Z tymi resetami tez trzeba uważać bo niektóre marki zliczają resety i efekt końcowy jest taki, że wchodzi w tryb awaryjny i jest D … ale zawsze masz 1000 więcej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeżeli ktoś gdzieś Ci kasuje błędy " do obserwacji" zapisz sobie je gdzieś. Żeby potem wiedzieć czy powrócił ten sam czy inny błąd.

2. Jaki teraz był zapisany błąd.

3, Jaki masz silnik w swoim samochodzie, najlepiej jeżeli możesz podaj numer VIN. W Citroenie oprócz ADBLUE bardzo często występuję też coś takiego jak dodatek FAP, który również się uzupełnia. Jeżeli go brak to zaczynają się również problemy z ADBLUE. Pod samochodem jest taki zbiornik ( potocznie mówią nerka) z płynem EOLYS który raz na jakiś czas trzeba uzupełnić do końca. Jeżeli ma się kanał albo jak podnieść samochód można uzupełnić go samodzielnie. Płyn niestety jest cholernie drogi ale potrzebny.

3. Na co dzień wyceniam naprawy pojazdów firmowych.

Jeżeli w Citroenie pojawiają się problemy z adblue to kończy się to wymianą jednego z poniższych.

- wtryskiwacz adblue

- cały zbiornik adblue

Niestety pokłosiem usterki adblue bardzo często jest zapchany DPF i trzeba go czyścić chemicznie lub wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Ventyl napisał(a):

1. Jeżeli ktoś gdzieś Ci kasuje błędy " do obserwacji" zapisz sobie je gdzieś. Żeby potem wiedzieć czy powrócił ten sam czy inny błąd.

2. Jaki teraz był zapisany błąd.

3, Jaki masz silnik w swoim samochodzie, najlepiej jeżeli możesz podaj numer VIN. W Citroenie oprócz ADBLUE bardzo często występuję też coś takiego jak dodatek FAP, który również się uzupełnia. Jeżeli go brak to zaczynają się również problemy z ADBLUE. Pod samochodem jest taki zbiornik ( potocznie mówią nerka) z płynem EOLYS który raz na jakiś czas trzeba uzupełnić do końca. Jeżeli ma się kanał albo jak podnieść samochód można uzupełnić go samodzielnie. Płyn niestety jest cholernie drogi ale potrzebny.

3. Na co dzień wyceniam naprawy pojazdów firmowych.

Jeżeli w Citroenie pojawiają się problemy z adblue to kończy się to wymianą jednego z poniższych.

- wtryskiwacz adblue

- cały zbiornik adblue

Niestety pokłosiem usterki adblue bardzo często jest zapchany DPF i trzeba go czyścić chemicznie lub wymienić.

@VentylNapisałem prywatna wiadomość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
11 godzin temu, jacekzoo napisał(a):

Dla nas raczej to nic nie zmienia

To prawda nas już to nie dotyczy, ale makaroniarze nie odpuszczają. Swoją drogą ciekawe jak długo będzie trwała ta sprawa- pewnie latami bo skala jest ogromna.

Swoją drogą Citroeny i Peugeoty dzielą się na dwoje kategorie:

-to którym, zbiornik AdBlue już się uszkodził,

- te którym, uszkodzą się za chwilę ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.