Skocz do zawartości

Uchwyt koła zapasowego - Adria 360DK, oś AL-KO


piorun

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Dodi napisał(a):

opuść przyczepę do poziomu spodu felgi. Dla mnie to zbyt kłopotliwe,

Jakim sposobem opuszczasz - lub podnosisz - przyczepkę ?

Ja wożę ze sobą dwa podnośniki hydrauliczne wzajemnie "uzupełniające się" wysokością podnoszenia - małą "żabkę" podnoszącą od poziomu ok. 12 cm do ok. 25 cm + mały - pionowego wysuwu - podnośnik podnoszący od ok. 20 cm do ok. 35 cm.

Pzdr

Włodek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

16 minut temu, BuryKocur napisał(a):

Jakim sposobem opuszczasz - lub podnosisz - przyczepkę ?

Ja wożę ze sobą dwa podnośniki hydrauliczne wzajemnie "uzupełniające się" wysokością podnoszenia - małą "żabkę" podnoszącą od poziomu ok. 12 cm do ok. 25 cm + mały - pionowego wysuwu - podnośnik podnoszący od ok. 20 cm do ok. 35 cm.

Pzdr

Włodek

 

Miałem podnośnik Alko z mocowaniami , rewelacja , lekki i wygodny ale mocowania w kolidowały z movera (montaż za osią). Kupiłem trapezowy od busa 2300kg , podnosi bardzo wysoko i kręci się kluczem 19 (wkrętarka) . Chociaż ostatnio znalazłem info na forum DE że Reich sprzedaje przystawki do podnośników ALKO do montażu na swoich napędach (nie wiem czy sprawdzą się na innych). Widziałem też przeróbki podnośnika ALKO która pozwala na dźwiganie za ramę . Jak dla mnie dobre miejsce to na osi ale przy samej ramie, tam podłożyć trapezowy  i w górę ?

B760529D-B180-4658-81AD-EA5C2B5358F3.jpeg

 

Edytowane przez Dodi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Dodi napisał(a):

Wiem że można, warto spróbować u siebie przy okazji jak będziesz miał zdjęte koło od strony w którą wysuwa się sanki , opuść przyczepę do poziomu spodu felgi. Dla mnie to zbyt kłopotliwe, należy brać pod uwagę ze trzeba stare koło tam umieścić. Ok jak jest możliwość zjechać na parking i robić to na spokojnie , ale wyobraź sobie ruchliwą drogę lub autostradę , na przebitej dotłuczesz się do zjazdu , parkingu etc. ale opona po wystrzale z rozerwaną oponą która uderza po nadkolu to średni pomysł i trzeba ją zmienić na miejscu .Sam miałem sanki i teraz się cieszę że przełożyłem do bakisty .

Nie muszę tego robić. Przetestowałem kiedyś na drodze, stąd wiem, że ten patent działa :mellow: W hobby 440 miałem taką sytuację, że nawet na zdrowym kole zapasu nie dało się wysunąć bez przesunięcia sanek w bok.
Jedynie na drodze nie pakowałem przebitej opony na sanki, bo uznałem, że to bez sensu, skoro i tak jazda do wulkanizatora była priorytetem na trasie. No, tyle, że miałem gdzie tego flaka wrzucić.  Faktem jest, że podniesienie sanek - mimo pozornie niewielkiej wysokości - to spore wyzwanie dla kręgosłupa. Nie każdy z różnych może dać sobie z tym radę.

10 minut temu, Dodi napisał(a):

Chociaż ostatnio znalazłem info na forum DE że Reich sprzedaje przystawki do podnośników ALKO do montażu na swoich napędach (nie wiem czy sprawdzą się na innych). Widziałem też przeróbki podnośnika ALKO która pozwala na dźwiganie za ramę

Zapodaj linki, chętnie poczytam. Może się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, BuryKocur napisał(a):

OK - wyjęcie jest proste bo opada prawem grawitacji.

Ale powiedz jak włożyć - a konkretnie PODNIEŚĆ - koło z poziomu ziemi do takiego uchwytu?

Podniesienie jest dosyć upierdliwe bo wymaga zaangażowania 2 osób leżących na glebie ; najbardziej obawiałem się , że gdzieś na nierównościach  mogę zawadzić kołem o glebę zwłaszcza na wjazdach - wyjazdach na niektórych Chorwackich  kempingach  ale przez te ładnych kilka lat wyjazdów nie stwierdziłem ani śladu przytarcia na kole ale pewnie nie raz przechodziło na styku  :) :hej:

20210805_080012.jpg

127.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość samochodów, które standardowo mają zapas pod spodem, ma na wyposażeniu "windę", która pozwala bezproblemowo podnieść koło zapasowe na swoje miejsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.