Skocz do zawartości

"Profesjonalizm" naszych dealerów...


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, gggorskyyy napisał(a):

Można sprawdzić gdzieś kto poza Procampem ma akredytacje w PL na przeglądy coroczne na Weinsberga/Knausa??

Niestety z formalnego pkt. Serwisy Knaus/Tabbert/Weinsberg to osobne autoryzacje. Wyszukiwarka ponizej 

https://weinsberg.com/en-int/support/dealer-search/dealers/

Screenshot_20240521_173806_Chrome.thumb.jpg.51e3c77f4b206393df6a4f765149baaa.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

21 minut temu, gggorskyyy napisał(a):

Można sprawdzić gdzieś kto poza Procampem ma akredytacje w PL na przeglądy coroczne na Weinsberga/Knausa??

Na stronie Knausa i Weinsberga. 

9 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Niestety z formalnego pkt. Serwisy Knaus/Tabbert/Weinsberg to osobne autoryzacje. Wyszukiwarka ponizej 

https://weinsberg.com/en-int/support/dealer-search/dealers/

Screenshot_20240521_173806_Chrome.thumb.jpg.51e3c77f4b206393df6a4f765149baaa.jpg

 

Dokładnie. Co jest trochę kuriozalne, bo wszystko i tak idzie z jednej bazy i zasady przeglądów są identyczne. Swojego czasu wiem, że Centrum Entuzjastów Karawaningu się starało o akredytację na Knausa (mają Weinsberga i Tabberta) i jej nie dostali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gggorskyyy napisał(a):

Można sprawdzić gdzieś kto poza Procampem ma akredytacje w PL na przeglądy coroczne na Weinsberga/Knausa??

Wadowscy w Gaju i pewnie też w Warszawie. Nie wiem czy Weinsberga nie robi Klaja, bo na pewno ma Tabberta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, w79 napisał(a):

Wadowscy w Gaju i pewnie też w Warszawie

Dokładnie. Obie lokalizacje mogą robić te przeglądy coroczne dla Knaus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, eastnomad napisał(a):

Dokładnie. Obie lokalizacje mogą robić te przeglądy coroczne dla Knaus.

Koszt ok. 600 pln w tym przeglad instalacji gazowej. Sam mam z nimi wiele przebojów, ale wydaje mi się że robią przeglądy, bo czasem coś znajdą;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, w79 napisał(a):

Koszt ok. 600 pln

I tu nastąpiła deflacja bo 2 lata temu było 1000 zł 😉

21 minut temu, w79 napisał(a):

bo czasem coś znajdą;)

A czasem nie wszystko zrobią, albo coś popsują, przegladu do systemu nie wprowadzą, uszkodzoną część zamontują ale kaskę wezmą. Chociaż potem oddają. Słowa przepraszam nie znają 😁 

Nie na moje nerwy taki serwis  (Janki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Nie na moje nerwy taki serwis  (Janki).

Gaj nie lepszy, mają to w genach:). Niestety monopoliści, ale widzę symptomy spadku obrotów....bo i do negocjacji cenowych chętni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, w79 napisał(a):

Sam mam z nimi wiele przebojów, ale wydaje mi się że robią przeglądy, bo czasem coś znajdą;)

U mnie wyszło że robią bo wykryli podczas takiego przeglądu nieszczelność instalacji gazowej i wymieniali komponenty pieca. Zresztą to też ogarnęli bardzo sprawnie, nawet byłem w szoku, że aż tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bercik77 napisał(a):

I tu nastąpiła deflacja bo 2 lata temu było 1000 zł 😉

Dokładnie. Byłem w marcu w Jankach. Totalne zaskoczenie, że tak tanio :hehe:

11 godzin temu, Bercik77 napisał(a):

Nie na moje nerwy taki serwis  (Janki).

U mnie odpukać nic się nie działo i nie dzieje. Przeglądy robili i robią. Więc to pewnie jest zależne jak trafisz. Tak jak moje przygody z serwisami Forda :mlot:

15 godzin temu, gggorskyyy napisał(a):

Można sprawdzić gdzieś kto poza Procampem ma akredytacje w PL na przeglądy coroczne na Weinsberga/Knausa??

Mieszkasz koło Poznania, więc w zasięgu nie masz żadnego serwisu Weinsberga. Najbliżej masz Wrocław (190 km)  albo Warszawę (245 km). Na Twoim miejscu rozważyłbym wizytę w Niemczech - pewnie będzie taniej i profesjonalniej. Do Berlina masz 340 kg, do Cottbus 300 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jacek00 napisał(a):

Dokładnie. Byłem w marcu w Jankach. Totalne zaskoczenie, że tak tanio :hehe:

600 zł za przegląd zabudowy (przyczepa, integra, półintegra) z badaniem szczelności instalacji gazowej to dobra cena. Natomiast tyle samo biorą za przegląd w kampervanie co już atrakcyjną ceną nie jest ( w zeszłym roku było to niecałe 1000 zł.)

Co do szczelności instalacji gazowej to myślę na złożeniu urządzenia ( ok. 320 zł), które pozwoli mi samodzielnie ( i częściej) badać szczelność instalacji. W końcu z gazem nie ma żartów.

15 minut temu, jacek00 napisał(a):

Tak jak moje przygody z serwisami Forda :mlot:

Zakończyły się już ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)
19 minut temu, Bercik77 napisał(a):

600 zł za przegląd zabudowy (przyczepa, integra, półintegra) z badaniem szczelności instalacji gazowej to dobra cena. Natomiast tyle samo biorą za przegląd w kampervanie co już atrakcyjną ceną nie jest ( w zeszłym roku było to niecałe 1000 zł.)

W budzie dochodzi jeszcze puszka tego preparatu. Więc oprócz przeglądu szczelności i instalacji gazowej masz konserwację podwozia. Jeśli tyle samo biorą za kampervana. to znaczy za co? Po co tam sprawdzać szczelność? 

19 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Zakończyły się już ;) ?

Na razie (odpukać) tak :)

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jacek00 napisał(a):

tyle samo biorą za kampervana. to znaczy za co? Po co tam sprawdzać szczelność? 

Zakładam, że szczelność okien/otworów sprawdzić trzeba ale pracy jest nieporównywalnie mniej. Co w normalnej sytuacji powinno przełożyć się na finalną cenę usługi. Niestety, normalnie to producent określa normy czasowe, jest stawka za rbh i wychodzi cena. Jak norm czasowych nie ma to jest takie trochę "ssanie z palca" co widać na przykładzie przeglądu przyczepy i kampervana. Z drugiej strony jest wolny rynek i każdy ustala cenę jaką uważa a my klienci albo to akceptujemy, albo szukamy szczęścia gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystać, nie narzekać :yes: WCC tylko i wyłączenie za sprawdzenie szczelności skorupy kasuje 1050pln, wszystko inne dodatkowo płatne, żadnej konserwacji czy przeglądu gazowago w tej cenie nie ma :sciana:

Chyba wymienię Adrię na Kanusa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety niezależnie jaką cenę zapłacimy, nie zawsze idzie to w parze z jakoscią wykonanej (o ile wykonano) usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, piorun napisał(a):

Korzystać, nie narzekać :yes: WCC tylko i wyłączenie za sprawdzenie szczelności skorupy kasuje 1050pln, wszystko inne dodatkowo płatne, żadnej konserwacji czy przeglądu gazowago w tej cenie nie ma :sciana:

Chyba wymienię Adrię na Kanusa...

Z tego co kojarzę to a Adrii raport szczelności wygląda dość profesjonalnie - wpisuje się wartości pomiarów. W Knaus stawiają "ptaszki" co skłania do tzw. "odptaszkowania" listy mającej niekoniecznie związek ze stanem faktycznym.

Konserwacja podwozia jest wymagana przez Knaus, posobnie jak wymiana wszystkich uszczelnień otworów dachowych dachowych w 5. albo 6. roku. Ciekawe ile taki przegląd kosztuje? Bo mogę się założyć, że dzwoniąc gdziekolwiek w PL raczej usłyszymy standardową cenę a przy odbiorze z przeglądu nikt uszczelnień nie wymieni. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.