Skocz do zawartości

Z "Bałkańska tułaczka" - o autach, zasięgach, przejazdach i d... Maryni ;)


czyś

Rekomendowane odpowiedzi

To już zależy też jaki jest kształt zbiornika - jak auto obciążone i klęknie na tył, a wlot z wlewu do zbiornika znajduje się z przodu w najwyższym punkcie zbiornika, to wejdzie 1-2-3 litry więcej. Albo auto nieco pochylone na stronę przeciwną wlewowi (obciążenie, albo takie wyprofilowanie podjazdu). Wyświetlony zasięg "0" przeważnie nie "gwarantuje" postoju, często zbiornik lub pompa mają "michę" w której siedzi smok pompy paliwowej w zbiorniku albo do której schodzą króćce zasilania i powrotu, i jakkolwiek zbiornik będzie niby pusty, to tam będzie jeszcze od 1-3 l paliwa - to raczej normalne i standardowe rozwiązanie, żeby zabezpieczyć pompę przed zatarciem, i żeby w ogóle przy niskim stanie paliwa (końcówka rezerwy) zabezpieczyć pompę/układ paliwowy przed zaciągnięciem powietrza i zapowietrzeniem. 

Mój rekord to na razie zasięg 5 km :) Nie sprawdzałem, czy po osiągnięciu zera paliwa zacznie przybywać :) 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czyś, jest tak jak napisałeś, rury itp.

42 minuty temu, czyś napisał:

Mój rekord to na razie zasięg 5 km :) Nie sprawdzałem, czy po osiągnięciu zera paliwa zacznie przybywać :)

Dla mnie duży stres - nie polecam testować ;) Zresztą podobno pompy paliwa wtedy nie mają chłodzenia :niewiem:

@gosiula :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lbuster u mnie jak brakło paliwa jadąc zestawem, bo w baku było na dnie, komputer od 40-50km pokazywał zerowy zasięg.... tuż przed granicą Węgiersko - Chorwacką było wzniesienie, paliwo przelało się na tył baku i silnik zaczął przerywać - zgasiłem więc i wczołgałem się na wzniesienie - akurat był parking pod knajpą, nikogo na wjeździe, nawet bez wspomagania się wtoczyłem.... Na stację zjechałem na rowerze z 1000m i niestety wróciłem znowu pod górkę :). Nie robili problemu z zatankowania do butli po wodzie 5l :)

 

https://goo.gl/maps/18VauZvXgTmvo11JA

obraz.png.b87cc6608679321d029a9a56d20874a6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maarec, to jesteś rekordzistą :winner:

Nie stresowałeś się tak jadąc? Jak już tyle wytrzymałeś, to trzeba było z rozpędu z górki zjechać ten kilometr i wprost na stację :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lbuster napisał:

@maarec, to jesteś rekordzistą :winner:

Nie stresowałeś się tak jadąc? Jak już tyle wytrzymałeś, to trzeba było z rozpędu z górki zjechać ten kilometr i wprost na stację :P

pewnie, że się stresowałem, gdyby nie skrót z nawigacji, zawracanie to bym spokojnie dojechał, a tak dołożyłem tam kilka km plus po drodze remont stacji i było grubo :)

nie znałem tej stacji, było miejsce do bezpiecznego wtoczenia to tak zrobiłem.

teraz jeżdżąc kamperem na trojaczkach wskazania zasięgu poniżej 120 skaczą jak głupie, poniżej 40km  to już wcale nie odlicza. Najgorsze, że ma dziad rację i nie ma tam granicy bezpieczeństwa, ostatnio prawie 90l wlałem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, maarec napisał:

teraz jeżdżąc kamperem na trojaczkach wskazania zasięgu poniżej 120 skaczą jak głupie, poniżej 40km  to już wcale nie odlicza. Najgorsze, że ma dziad rację i nie ma tam granicy bezpieczeństwa, ostatnio prawie 90l wlałem :)

No właśnie ten algorytm obliczania zasięgu w mnie też jest tragiczny. Wystarczy chwilę zjeżdżać z górki i mam zasięg ponad 1000 km, a za chwilę po dłuższym podjedzie siada do 300 km. W jednej chwili mam zasięg np. 150 km, a za chwilę już 0...

Wracając do meritum - dziewiąty - zdjęcia!!:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Benior napisał:

Mi raz na rajdzie weszło do jeepa 95L lpg gdzie zbiornik był 90L i jeszcze w nim coś było :lol:

Tylko gaz w zależności od temperatury też ma inną objętość czy ciśnienie, więc tutaj akurat to rozumiem, ze raz może wejść więcej a raz mniej.

Dzięki chłopaki, na motor też zdecydowanie polecam :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.