Skocz do zawartości

Wyjazd urlopowy do CRO sierpień 22"


Rekomendowane odpowiedzi

Wyjeżdżamy 13-go i w zależności od możliwości, planujemy zawitać w rejon Rovinj w niedzielę. Jak nie, to w poniedziałek - inni będą wyjeżdżać, a my dopiero urlopować :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

13 godzin temu, Mars napisał:

Wyjeżdżamy 13-go i w zależności od możliwości, planujemy zawitać w rejon Rovinj w niedzielę. Jak nie, to w poniedziałek - inni będą wyjeżdżać, a my dopiero urlopować :).

No to koniecznie zaplanujcie przejazd granicy SLO/CRO późną sobotnią porą lub wczesną niedzielną - ale to pewnie wiecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda w weekend ma jeszcze jeden minus. Cholernie ciężko znaleźć miejsce na parkingu przy autostradach na przerwę. Wszystko zawalone przez tiry, a jak się coś zwolni od razu zastawiają osobówkami. Ostatnio wracając w sobotę przez Czechy wszystkie parkingi były tak dobite, że musiałem trzy ominąć zanim na czwartym znalazło się coś żeby stanąć. Z kamperem pewnie łatwiej, ale dla zestawu znaleźć miejsce bardzo ciężko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zulos napisał:
16 godzin temu, Mars napisał:

Wyjeżdżamy 13-go i w zależności od możliwości, planujemy zawitać w rejon Rovinj w niedzielę. Jak nie, to w poniedziałek - inni będą wyjeżdżać, a my dopiero urlopować :).

No to koniecznie zaplanujcie przejazd granicy SLO/CRO późną sobotnią porą lub wczesną niedzielną - ale to pewnie wiecie...

Albo można wybrać mniej popularne przejście graniczne, przy okazji zwiedzić trochę Chorwacji.

Np.

image.thumb.png.efc08d2c4534983045ff98f8282e7a5a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2022 o 12:35, gusia-s napisał:

Weź pod uwagę, że 15.08 (poniedziałek) to również święto państwowe w Chorwacji jak i sąsiedniej Slowenii co oznacza że rozpoczną długi weekend już w piątek 12.08, także może być bardzo ciasno zarówno na drogach jak i kempingach.

@gusia-s Dziękuję za informację.

 

Przejście SLO / CRO wybieram w Cvetlin i kierunek drogą nr 1 w kierunku słońca :-)

Przystani noclegowych nie rezerwujemy na kampach, bo nie wiemy gdzie i kiedy zawitamy :-).

W dniu 4.08.2022 o 18:36, Mars napisał:

planujemy zawitać w rejon Rovinj w niedzielę. Jak nie, to w poniedziałek - inni będą wyjeżdżać, a my dopiero urlopować :).

Masz na celowniku już jakieś kampy czy co się znajdzie to będzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam pytanie czy przejście w Cvetlin jest naprawdę tak strome i kręte co mówią czy straszenie tylko ?- długość  zestawu mam 12/13 m i szer 250 oraz 3700DMC

Biorę też pod uwagę przejście w Lupnijak jadąc na dół od Spielfeld, Maribor H2 i do Lupnijak-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Zulos napisał:

No to koniecznie zaplanujcie przejazd granicy SLO/CRO późną sobotnią porą lub wczesną niedzielną - ale to pewnie wiecie...

Planujemy rano w niedzielę.

18 godzin temu, Marcin_G napisał:

Cholernie ciężko znaleźć miejsce na parkingu przy autostradach na przerwę.

To może być problem. Planowałem zatrzymać się w sobotę na noc na stacji AS24 po przekroczeniu granicy Austria/Słowenia.

Czy późnym wieczorem w niedzielę też może być problem z miejscem na parkingu?  

2 godziny temu, chiccoo napisał:

Masz na celowniku już jakieś kampy czy co się znajdzie to będzie ?

Jeden specjalny :palacz:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, chiccoo napisał:

jeszcze mam pytanie czy przejście w Cvetlin jest naprawdę tak strome i kręte co mówią czy straszenie tylko ?- długość  zestawu mam 12/13 m i szer 250 oraz 3700DMC

Jechałem tam raz solo i bardzo mnie zmęczyła ta trasa. Może dlatego, że wieczorem i w deszczu. Od autostrady jest daleko, droga sie ciagnie przez wioski i jest mnóstwo zakrętów, przed samą granicą dość stromo, i potem to samo po drugiej stronie. Z zestawem bym się nie bał, bo droga jest szeroka i te gorki nie są jakieś hardcorowe, ale poważnie bym się zastanowił, czy jest sens. Bardziej przyjazna trasa w moje opinii jest przez Rogatec/Dobovec, aczkolwiek tam jest węższa droga po słoweńskiej stronie. Sprawdź sobie na streetview, która Ci bardziej pasuje ;)

Edytowane przez pjetko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lućko to jest jakaś obwodnica czy co że tam tyle aut o tej porze.

 

Domyślam się że to jest jakiś zjazd do bramek albo coś

image.png.3c261dff24f531c47f2427ff8b995804.png

 

 

Na granicy też ciekawie teraz

 

image.png.15df2c71ad8864ab957840150e1d1689.png

Edytowane przez Ventyl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przejście Macelj prawie równo po północy i 15 min czekania. Strach się bać co tam się działo rano i w południe… Autostrada na południe rano dwa pasy zapchane i ruch jak w ulu… Na bramkach zjazdowych też stanie. No cóż - takie prawo soboty…

No i ciekawa sytuacja z cenami paliwa - wszędzie przy autostradach równo 12,80. Chyba wprowadzili jakieś regulacje cen.

A most Peljeski cóż - robi wrażenie, ale zwłaszcza na dojeździe do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mars napisał:

To może być problem. Planowałem zatrzymać się w sobotę na noc na stacji AS24 po przekroczeniu granicy Austria/Słowenia.

Może być ciężko. Ja jechałem do Cro w połowie tygodnia więc nie było problemu. Tirów trochę, a  turystyki osobowej jak na lekarstwo wiec było Ok. Wracaliśmy w sobotę z Węgier trasą na Brno, Ołomuniec, Oravicę i do PL. W całych Czechach brak parkingów typu MOP, a na stacjach sajgon. Po prostu sajgon. Fuksem znaleźliśmy jedno miejsce na zestaw po kilku stacjach gdzie igły nie szło wcisnąć. Na szczęście stacje co 10-15 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze pytanie do gazowników jeśli tutaj są. ?.

Niby jedno podłączenie jest gazowe w PL CZ A CRO a jak z dostępnością na autostradach i lokalnie ?

Pierwszy mój wyjazd z LPG za granicę i ogólnie mój drugi samochód z instalacją, zawsze ropniakiem się woziłem.

 

2,,ADAPTER-TANKOWANIA-PRZEJSCIOWKA-LPG-POLSKA-M14-Producent-czesci-Gomet.jpeg

Edytowane przez chiccoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2022 o 18:33, chiccoo napisał:

A mam jeszcze pytanie do gazowników jeśli tutaj są. ?.

Wszędzie po drodze zatankujesz tak samo jak w kraju, czyli wg schematu: dish

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mars napisał:

Czy na stacji paliw w Czechach, Słowenii, Austrii i Chorwacji zapłacę kartą w euro?

Kartą tak ale w walucie obowiązującej w danym kraju. Czesi w koronach a Chorwaci w kunach, przeliczą z ichniejszej waluty i tyle zejdzie z konta euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.