Skocz do zawartości

Wyjazd urlopowy do CRO sierpień 22"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam po małej przerwie :)

 

Jak wyżej ten rok mamy zamiar zahaczyć znów CRO z młodymi - 3 i 6 L choć żona coś wspominała o słonecznej Italii.

Może ktoś z dziećmi podobny wiek też jedzie zawsze raźniej.

Planowany wyjazd 13/14- 30,08

 

Jeśli chodzi o CRO między innymi #gosia-s  ostatnio dała dobre rady dziękujemy.

A więc wracając do wyjazdu.

Startujemy z Wrocławia na Boboszów choć nawi cały czas na L4 i Katowice a następnie na dół prowadzi. na Czechy. 

Więc trasa:  Wrocław - Boboszów - Wiedeń - Graz - Maribor i CRO.

Zestaw to BMW 525 z LPG + eriba 560 - zestaw DMC 3700 kg 

Wineta na CZ w necie tylko, A na stacji planuje kupić naklejkę , a SLO chcemy objechać bokiem i zobaczyć ponownie  (choć winety na ten kraj nie wykluczam)

Macie sprawdzony objazd ?

Przyczepa jak wyczytałem jedzie za free całą drogę.

Przystanek w A na jakimś kempingu jedna noc może jeden dzień i dalej, to miejsce nam polecił znajomy :

Municipal Bad & Camping Leibnitz
+43 3452 82463
https://maps.app.goo.gl/i5UF8ZAbsRr4JDDZ6

Może macie coś podobnego w okolicy Wiednia około połowy drogi ?

W CRO już drogą nr 1 i 23 bocznymi w kierunku wybrzeża i dalej na południe, nie chce A bo dla dzieci jest to monotonia i zaczyna się chaos lub bajki na ekranach DVD w samochodzie. :lol:a ja i tak prędkość przelotowa mam ograniczona więc na spokojnie to wakacje nie wyścig.

Głównie ład nas interesuje.

Nie interesują nas pola gdzie powinno się być i pokazać, pierwsza linia brzegowa czy jakuzi na polu oraz korty tenisowe,  czyli bardziej budżet niż luksus- tak lubimy i już.

Fajnie jak by plac zabaw , basen czy inne atrakcje dla dzieci były na ośrodku lub bliska okolica- spacer i  rower z dachu można ściągnąć.

Ostatnio wyjazd skończyliśmy w Krvawicy - miło wspominamy.

 

 

I teraz pytania jak zwykle:

Jak najlepiej płacić w Chorwacji- waluta?

Jak cenowo po covid ?

Które kempingi polecacie w tym sezonie ?

 

Za każdym razem się coś zmienia, więc lepiej pytać niż błądzić :-).

 

Z góry dziękuję za informację i pozdrawiam.

 

 

Screenshot_2022-07-28-12-45-08-029_com.google.android.apps.maps.jpg

Edytowane przez chiccoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

15 minut temu, chiccoo napisał:

Może ktoś z dziećmi podobny wiek też jedzie zawsze raźniej.

Jak już tak piszesz to fajnie byłoby napisać w jakim terminie się wybieracie:P

Co do cen - wzrost względem 2020/2021 r. jest, ale tragedii nie ma. Mi po pierwszym urlopie wyszło średnio ok. 15%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Zulos napisał:

My jedziemy (2 załogi) na samo południe, ale wyruszamy 5.08 i póki co do 13 mamy zabukowane 2 miejsca na Peljesacu, a po 13 idziemy na żywioł - co się trafi po drodze Jadranką.

My też na kempingi bez rezerwacji bo niewiadomo kiedy i gdzie dotrzemy, a na czas nie mam zamiaru wakacji spędzać.

No mu dopiero 13 z PL ruszamy więc 14/15 powinniśmy być w CRO i też na dół Chorwacji a przystanki gdzie nam się spodoba.

Edytowane przez chiccoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winietę na A też sobie kup w necie wygodniej. Nawet nie wiem czy są w ogole jeszcze u nich naklejki.

 

Możesz zaznaczyć że jesteś przedsiębiorcą działa od razu.

 

My wyjeżdżamy 18 wieczorem z Katowic kierunek Omiś , dziecko 9 lat :)

 

Zobacz sobie temat o Chorwacji tam pisałem jak jechać i zdania z objazdem Słowenii są podzielone. Nawet na takie żeby jechać Słowacja Węgry i ominąć całkowicie Słowenie

Edytowane przez Ventyl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2022 o 14:17, Ventyl napisał:

Winietę na A też sobie kup w necie wygodniej. Nawet nie wiem czy są w ogole jeszcze u nich naklejki.

Możesz zaznaczyć że jesteś przedsiębiorcą działa od razu.

Wymyślili z tą 18-to dniową karencją masakrycznie.

Mogę zaznaczyć, że jestem przedsiębiorcą? Jakieś minusy tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyślili z tą 18-to dniową karencją masakrycznie.

Mogę zaznaczyć, że jestem przedsiębiorcą? Jakieś minusy tego?

Żadnych.

 

Poprostu orły po powrocie z urlopu zwracały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mars napisał:

Wymyślili z tą 18-to dniową karencją masakrycznie.

Takie mają prawo po prostu i tyle. 

12 minut temu, Mars napisał:

Mogę zaznaczyć, że jestem przedsiębiorcą? Jakieś minusy tego?

Minus taki, że winieta działa od razu i nie możesz odstąpić od umowy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:

Takie mają prawo po prostu i tyle. 

Minus taki, że winieta działa od razu i nie możesz odstąpić od umowy ;) 

Taaa, powołują się na prawo unijne...

Z tym minusem, to pytam o konsekwencje błędnego wyboru konsument/przedsiębiorca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:

Takie mają prawo po prostu i tyle. 

Prawo jak chyba wszędzie w UE tylko realizacja trochę koślawa. Wystarczyłby ptaszek do zaznaczenia, że zrzekasz się prawa do zwrotu i po sprawie. A tak to musisz nieprawdę pisać, że jesteś przedsiębiorcą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcin_G napisał:

Prawo jak chyba wszędzie w UE tylko realizacja trochę koślawa. Wystarczyłby ptaszek do zaznaczenia, że zrzekasz się prawa do zwrotu i po sprawie. A tak to musisz nieprawdę pisać, że jesteś przedsiębiorcą. 

Tego nie wiem. Może w swoich przepisach mają tak, że takie oświadczenie tak nie działa jak u nas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2022 o 13:49, chiccoo napisał:

No mu dopiero 13 z PL ruszamy więc 14/15 powinniśmy być w CRO i też na dół Chorwacji a przystanki gdzie nam się spodoba.

Weź pod uwagę, że 15.08 (poniedziałek) to również święto państwowe w Chorwacji jak i sąsiedniej Slowenii co oznacza że rozpoczną długi weekend już w piątek 12.08, także może być bardzo ciasno zarówno na drogach jak i kempingach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, gusia-s napisał:

Weź pod uwagę, że 15.08 (poniedziałek) to również święto państwowe w Chorwacji jak i sąsiedniej Slowenii co oznacza że rozpoczną długi weekend już w piątek 12.08, także może być bardzo ciasno zarówno na drogach jak i kempingach.

Niestety mają też święto 5 sierpnia (choć akurat @chiccoo to nie dotyczy), więc co-po-niektórzy świętują już od 5. W tym roku wyjątkowo im się złożyło, że to piątek i poniedziałek, więc dwa długie weekendy, albo jeden dłuższy urlop.

A ja akurat wyjeżdżam 5...:huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.