Skocz do zawartości

Sezon 2022, kempingi w Polsce, all inclusive wróciło do łaski czy idzie kryzys ?


Suzu4x4

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, peja76 napisał:

ale coś nam nie wyszła i była bardzo nie dobra, jakoś specjalnie musi być traktowana na patelni? @Suzu4x4

normalnie, sól, troszkę pieprzu,  mąka olej i nic więcej.

bo flądra to ryba denna , ma specyficzny smak który nie każdemu smakuje  :niewiem:

ja tam lubię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 401
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bo fląderkę trzeba dokładnie wyszorować najlepiej na płaskim kamieniu od wierzchniej strony, nie tej białej, aż będzie zupełnie gładziutka. Na Alexie dawno temu było takie specjalne kamienne stanowisko do czyszczenia i obierania rybek.  Flądra jest chudą rybką i smaży się ją króciutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

normalnie, sól, troszkę pieprzu,  mąka olej i nic więcej.

bo flądra to ryba denna , ma specyficzny smak który nie każdemu smakuje  :niewiem:

ja tam lubię ;)

Tak robiliśmy ale coś było nie tak bo specyficzny smak to co innego niż okropny

3 minuty temu, Arkady11 napisał:

Bo fląderkę trzeba dokładnie wyszorować najlepiej na płaskim kamieniu od wierzchniej strony, nie tej białej, aż będzie zupełnie gładziutka. Na Alexie dawno temu było takie specjalne kamienne stanowisko do czyszczenia i obierania rybek.  Flądra jest chudą rybką i smaży się ją króciutko.

Tak robiliśmy na kamieniu w Alexie, ale nie pamiętam czy do gładkiego i może tu był problem, żona mówi że do gładkiego chyba nie zrobiliśmy.

59 minut temu, filipert napisał:

Teraz jesteśmy w Molo Osiek i jest prawie pełno. Chcieliśmy kilka dni, to była opcja max do soboty.

Jak w końcu jechaliście, którą drogą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem ale i tak jest lepszy jak w tych restauracjach och i ech bo zrobiony na świeżym powietrzu, oleju oraz czystej patelni i co najważniejsze przez Piotrusia i Lideczkę default_winner.gif

To akurat prawda. My też dlatego zdecydowanie wolimy samemu coś ugotować.

 

A co do flader to jedna z moich ulubionych ryb, no jeszcze turbot jest pycha ale o bałtyckiego to bardzo trudno . No i flądra to w zasadzie chyba jedyna rybka nad morzem co do której można mieć pewność że faktycznie jest z Bałtyku i że jest świeża a nie mrożona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj już za dwa tygodnie fladerka wejdzie i to nie jedna.

Myślę tydzień w Rowach w navigatorze lub 156 A drugi tydzien 243 Darłówko.

Ja mam przerabane bo wstaje codziennie o 4 i muszę się ewakuować z budki bo gryzą z rana. Z psem obchodzę wszystko także port jest mój.???

Edytowane przez Tomaszsl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lbuster napisał:

O 4 to się można kłaść spać :D

Wiesz jak to z dziećmi zawsze grzecznie i z kulturką. Gorzej jak jest mniej grzecznie i o 4 suszy A tu nic ni ma to jest wtedy ból.???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek00 napisał:

Ale wiesz, że ten dorsz, mimo że w porcie to jest dorszem atlantyckim? emoji6.png W Bałtyku jest całkowity zakaz połowu dorsza, a to co uda im się złowić w ramach przyłowu (czyli przy okazji połowu innych gatunków) to są śladowe ilości a same dorsze są dość małe.

Cicho!  Ludzie naprawdę myślą że jedzą świeżego dorsza z Bałtyku?

 

Tak w ogóle dorsz w Bałtyku????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś słyszałem że makrela też z Bałtyku.
Czasem się zdarza, ale to zagubione okazy z morza północnego

Nasze morze przez niskie zasolenie jest dość ubogie w różne ryby, ale te co są to są bardzo dobre. Szkoda, że rybacy tak mocno "wyeksploatowali" to co u nas można było złowić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, danielpoz napisał:

Tak w ogóle dorsz w Bałtyku????

Ty się nie śmiej, ostatnio nawet mors się trafił :)

 

 

https://www.gospodarkamorska.pl/mors-arktyczny-nad-polskim-baltykiem-to-sensacja-i-pierwszy-taki-przypadek-w-historii-64973

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że jak zapytasz w smażalni to 100 na 100 powie, że to dorsz z Bałtyku i żadnych zakazów połowów  nie ma :).

Na szczęście nawet nad Bałtykiem da się czasem zjeść dobrego rozmrażanego dorsza czy inne ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.