Skocz do zawartości

Daj margines


gfizyk

Rekomendowane odpowiedzi

Z tą statystyką - przesadziłeś Trafko. Jeździć nie umie 25% kierowców, ale patrząc na drogę odnosimy wrażenie, że jest ich więcej. :-]

 

Co do ustąpić - to wiesz, ze za "marginesik" można złapać 200zł mandatu?

Oczywiście - niektórzy mają problemy ze zjechaniem do prawej (nawet do linii). Chyba ich środek drogi tak przyciąga (?) :-])

 

Co do kultury - mam taką teorię:

 

lepsze drogi --> szybsza i bezpieczniejsza jazda--> mniejszy stres --> mniej nerwów -->większa kultura.

 

Przecież Polacy potrafią kulturalnie jeździć za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co do marginesiku, to mnie .... trafia. Bo wiadomo, drogi są, jakie są, wzajemnie sobie przecież można pomóc. Co właśnie najlepiej widać poprzez marginesik. Mało, misie też w ten sposób pomagają, ale innym wara - niech blokują. Rozumiem, że jak jest ciągła,, to może być skrzyżowanie, przejście, co tam jeszcze. Ale jak jest kilkukilometrowy odcinek z przerywaną i za zrobienie na tej drodze marginesiku potrafią niebiescy władować mandat, to mną trzęsie. Przecież to jawne wymuszanie hamstwa na drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem, że za marginesik grozi mandat jadąc z budką i widzę w lusterkach za sobą autko daje kierunek prawy i zjeżdżam na marginesik , uh teraz będę się nad tym zastanawiał, zrobić komuś dobrze by później za to płacić :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wir - te wiadomości to z CB, kiedy dowiaduję się od kierowców dużych, którzy zapłacili. Problem w tym, że to oczywiście kwestia interpretacji, bo o ile linia ciągła, to ewidentne wykroczenie, to już prrzerywana nie bardzo. Ale z różnych przyczyn nie warto z "władzą" dyskutować, bądź też koledzy czasem nie są pewni swego. Ostatnie wyjaśnienie, jakie słyszałem, to stwierdzenie, że pas za linią jest pasem awaryjnym i jako taki nie służy do jazdy! Oczywiste naciągactwo i właśnie to mnie wkurza. Wymuszają po prostu zachowania hamskie na drodze, a potem wielki płacz nad tym jak niebezpieczne są nasze drogi!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare auto i stara przyczepa. :bzik:

No przecież te stare są lepsiejsze od nowych :-] - tak gdzieś czytałem tu na forum :hmm:

 

Ja do Warki momentami leciałem 100 km/h po naszych kiepskich drogach.

Zaraz Cię zjedzą powiedz że przynajmniej masz żółte tablice na usprawiedliwienie łamania przepisów :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz Cię zjedzą powiedz że przynajmniej masz żółte tablice na usprawiedliwienie łamania przepisów :-]

 

Ci co zjedzą niech pierwsi rzucą kamień.

Zakładam ,że sami łamią przepisy , a większość sama nie umie jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz Cię zjedzą powiedz że przynajmniej masz żółte tablice na usprawiedliwienie łamania przepisów :-]

 

Ci co zjedzą niech pierwsi rzucą kamień.

Zakładam ,że sami łamią przepisy , a większość sama nie umie jeździć.

 

nie to żbym marudził ale ja normalnie jadę zestawem 80/90 a na szybkim ruchu/ autostradzie 100/110 (wiem że łamię przepisy ale zgadnijcie gdzie to mam, oczywiście do momentu jak mam poniżej 10pkt)

Moim zdaniem rozsądnia prędkość jest wypadkową wagi i mocy ciągnika oraz stabilności ogona, przepisy nie mają nic z tym wspólnego. Ponadto ogólnie 99% ograniczeń prędkości nie ma na celu podniesienie bezpieczeństwa tylko jest zdefiniowana w celu wydojeniu frajerów kierowców. (sam fakt że wpływy z mandatów są pozycją w budżetach i jako taka muszą być zrealizowane przez stosowne służby)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafko napisał/a:

Ja do Warki momentami leciałem 100 km/h po naszych kiepskich drogach.

 

Zaraz Cię zjedzą powiedz że przynajmniej masz żółte tablice na usprawiedliwienie łamania przepisów

 

Coś się tak uczepił tych zótych tablic, a Ty swoją Asterką więcej nie wyciągasz :] przecież wszyscy wiedzą, że kto jeździ bez tablic i powyżej 80km /h to naklejek forumowych nie dostanie :]

 

 

Jak jadę z przyczepą to trzymam się swojego pasa i o żadnym marginesie nie ma mowy :D:D Kiedy widzę, że jest ciągła linia lub zakaz wyprzedzania lub zbliżam się do skrzyżowania, zakrętu itp. to tym bardziej trzymam się osi jezdni i mam w nosie tych, co się pieklą z tyłu. Miałem kiedyś sytuację, kiedy jechałem z niewiadówką Polonezem ok. 80 km/ h i zjechałem na margines widząc paru napaleńców z tyłu w efekcie, czego w jednej linii znalazłem się ja + 2 wyprzedzających i jeden z przeciwka razem 4 w tej samej linii. Jeden z nich spanikował i tak zaczął uciekać na pobocze, że najchętniej zepchnąłby mnie do rowu :czerwona: W takich sytuacjach jak się jednego puści to zaraz następni to wykorzystują i każdy z nich w chwili zagrożenia kolizją nie będzie myślał o tym, który go puścił tylko będzie ratował swój tyłek. Jechałem ostatnio nad morze zestawem Audi + Hobby i nie powiem, że przepisowo, bo do 100 miejscami leciałem, a mimo to, że trzymałem się osi jezdni w miejscach niedozwolonych wyprzedzaniem to i tak paru cwaniaczków się z tyłu piekliło. Nie mówię, bo można jechać szybko i w kolumnie normalnych ludzi przekraczając dozwoloną pretkość, ale nie żeby z tej kolumny wyskakiwali cwaniaczki robiąc sobie slalom.

 

Każdy z nas codziennie łamie przepisy i co niektórzy niech nie będą tu tacy :swiety:

 

Może nie każdy tu podzieli moje zdanie, ale myślę, że blokowanie takim zestawem całej kolumny z tyłu nie jednemu wyszło na dobre i z braku możliwości wyprzedzania uratowali swoje rzycie. Wracając 2 tygodnie temu z morza samym autem jadąc jako pierwszy w kolumnie samochodów z pobocza za Koszalinem wyjechał mi radiowóz, który to w dalszej drodze jechał 40-50 w terenie zabudowanym 90-95 poza zabudowanym pomijając inne ograniczenia prędkości na drodze. Efekt był taki, że wszyscy potulnie jechali ładnych kilkadziesiąt kilometrów i kiedy zbliżaliśmy się do jednej z miejscowości radiowóz zjechał na pobocze no i zaczęło się jeden przez drugiego tak, że zostałem prawie z tyłu peletonu, ale jak się okazało jadąc w pewnej odległości od poprzedzających mnie samochodów radar w jednym miejscu błyskał prawie jednym ciągłym światłem tak, więc cwaniaczkó pokarało. Ten sam manewr Policja wykonała przed Piłą i tam sytuacja się powtórzyła tak, więc uważajcie na takie chwyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się tak uczepił tych zótych tablic :]

Bo są takie śliczne :serducha::D

 

Ty jesteś taki :swiety:

W życiu zabrali mi jeden punkt - za złe parkowanie. Poza tym to straż wiejska mi zabrała więc się nie liczy :].

 

Każdy z nas codziennie łamie przepisy i co niektórzy niech nie będą tu tacy :swiety:

Ja tam rowerem do pracy jeżdżę. Przepisowo jeżdżę :D. Nawet oświetlenie mam :-] i żółta tablice na :-]:-]

 

Ciekawe czy jak ktoś się przyzna na forum że złamał przepisy to czy policja mandatu nie może wystawić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym marginesikiem to faktycznie może być nieco niebezpiecznie. W poprzedni weekend wracałem znad morza, zrobiłem margines i za chwilę jadący na 3 i 4 o mało mnie nie pospychali do rowu. Kotłowali się za mna i obok mnie a na poboczu pojawili się sprzedający z runem leśnym. Pchając się, wróciłem na pas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patriks, i za to właśnie władza może nas ukarać. Zjeżdżamy i prowokujemy jadących za nami do wyprzedzania na trzeciego. Krążą wśród kierowców legendy, że jeśli w takim przypadku dojdzie do wypadku, to będziemy współodpowiedzialni za tragedię. Nie wiem ile prawdy jest w tych opowieściach, sam czasem zjeżdżam, ale ja mam te żółte papiery..... nie tablice...... :niewiem: ......

 

:-]:]:bzik::D:D:-]:]:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.