Skocz do zawartości

Daj margines


gfizyk

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku ,, dawałem margines " jak uzbierało się za mną kilka pojazdów

Bardzo miło było popatrzeć na podziękowania wyprzedzających pojazdów ...

Ale pamiętajmy , takim manewrem zachęcamy do wyprzedzania i ponosimy odpowiedzialność za tych kierujących , nawet jeśli nie odpowiedzialność prawną to moralną

To samo z włączaniem prawego kierunkowskazu , kierujący za nami ufa nam bo to my poniekąd decydujemy o wykonaniu przez niego jednego z najtrudniejszych manewrów .

Dlatego zaapeluję - nie róbmy tego, jeśli nie jesteśmy w 100% przekonani o prawidłowości podjętej decyzji :klnie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jakoś większe zaufanie mam gdy prawy kierunkowskaz daje kierowca TIR-a, ale i tak sam patrze czy aby na pewno mogą go wyprzedzić , prawie w każdym przypadku okazuje się, że droga jest wolna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie w każdym przypadku

 

Tak Wirku , chodzi właśnie o to że w prawie każdym a to robi różnicę życie lub śmierć

 

A jeśli ten TIR, nie chce nam pokazać że droga jest wolna, tylko że będzie skręcał w prawo na najbliższym skrzyżowaniu ?

 

A jeszcze na niedomiar złego z tego skrzyżowania ktoś będzie chciał wyjechać w lewo ?

 

Właśnie stąd biorą się wypadki ,jeszcze raz zaapeluję , jeśli nie jesteśmy pewni nie włanczajmy prawego kierunku , nie róbmy ,,marginesu " bo możemy takim działaniem nie pomóc na drodze tylko przyczynić się do czyjegoś nieszczęścia ...

 

Ja margines daję , ale wtedy pilnuję nie tylko siebie ,ale innych , sam jadąc bez budki nie potrzebuję takiej usługi i odnoszę się do niej z ograniczonym zaufaniem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę skomentować filmik Leszka ?

Mam nadzieję, że tak :klnie:

Myślę, że sporo osób uzna na podstawie tego filmu, że lepiej marginesu nie dawać, ale...

Po pierwsze, na drodze należy myśleć i ustąpić gdy są na to warunki

Po drugie Pan jadący motocyklem zachował się bardzo kulturalnie, bo w myśl niektórych osób powinien jechać środkiem pasa i blokować wszystkie jadące za nim pojazdy, a tymczasem on spokojnie sobie pomykał samym prawym skrajem drogi dając margines każdemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli są pisane tematy które Mnie nie interesują jak naprzykład ROBIENIE marginesu ( mam swoje zdanie gdyż jestem kierowcą od 48 lat i go nie zmienie pod wpływem waszego pisania )

 

A bylibyśmy ciekawi Twojego zdania jako profesjonalisty :klnie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.