Skocz do zawartości

BMW F40 jako holownik


lbuster

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nabijaj się, w metryczkę lepiej nie patrzyć, ale duchem człowiek chce do młodości :P

Akurat spojlera nie dobierałem, bo żona powiedziała kategoryczne nie, jak zobaczyła spojler od M135i z serii performance. A ten pośredni fajnie wygląda. 

Dyfuzor jest chyba z M pakietem, nie wybierałem go. Natomiast jedynka tylko z M pakietem, według mnie, jakoś wygląda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 236
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, lbuster napisał:

120D czyli dwulitrowy diesel, 190 koni i 400 Nm. Ze względu na docieranie, na razie nic więcej o nim nie mogę powiedzieć. Chore jest to docieranie :wrrr:

:ok:

.... no właśnie ja wciąż docieram, mam instrukcje w obcym języku i nie wiem czy już dotarłem, czy nie ?!??! Hehe .... 

Gratulacje !!!!!!

Docierający TOM

20220325_131006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOM, wreszcie możesz deptać do woli, juz się wszystko ułożyło :)

A beemeczka skromnie może gabarytowo wygląda, ale swoje waży, i powinna całkiem znośnie się prowadzić z cepą.

Jedyneczka 4x4 powinna zupełnie inaczej niż ośka "odczuć" hak i cięzar dyszla, tym bardziej właśnie przy krótszym zwisie, i przy stosunkowo ciężkim przodzie, chociaż doznania od ogona mogą być trochę bardziej "bezpośrednie" i konkretne, powiedziałbym, że może wymagać trochę więcej finezji i płynności w manewrach i prowadzeniu zestawu po nierównościach, żeby całość nie sprawiała wrażenia, że ogon jakoś mocno rzuca holownikiem.

Ze swojego poletka, jak ostatnio zajrzałem przy wymianie kół wgłąb podwozia octavii z tyłu, to przy 4x4 jest tam naprawdę sporo ciężkiego szpeju, 4x4 zupełnie inaczej "chodzi" z tyłu niż wersje FWD, jest - niezależnie od pakietów - sporo sztywniejszy zawias (chociaż nie bardzo twardy - może lepiej byłoby powiedzieć bardziej sprężysty, lub jak mawia Pertyn - bardziej "jędrne" zawieszenie, cokolwiek miałoby to znaczyć), bo tył w 4x4 jest jednak jest cięższy. Jest dłuższy zwis, na pewno nieco mniej usztywniony zawias, a do tego octa 4x4 wychodzi ciupinkę podwyższona względem FWD, więc będzie bardziej "pływająca", tak sie spodziewam, mam tylko nadzieję, że tył nie siądzie za nisko (golf VII był obniżony, i go trochę przyduszało). W sobotę przegląd, więc oblatam, bo sam jestem bardzo ciekawy octy w końcu w realu z konkretnym ogonem :)  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, polo63 napisał:

To dawaj nad morze i w góry i ... można będzie zaczepiac cepke:)

Teraz jeszcze walczę z budą, ale za jakieś 3 tygodnie myślę, że przy 1500km zapnę budę na jakiś testowy weekend i spokojnie poturlam się gdzieś nie daleko. Potem tylko wymiana oleju i jazda :drive:

Co ciekawe, w instrukcji nie ma nic o przyczepie w czasie docierania :niewiem: W Volvo było jasno napisane, że nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, TomekKnaus napisał:

no właśnie ja wciąż docieram

Co to za potwór?

@czyś, Volvo miało dość twarde zawieszenie i krótki zwis i wyraźnie było czuć szarpanie cepki samochodem na wertepach. W Maździe było ciut miększe zawieszenie oraz dłuższy zwis tylni i budą na wertepach tak nie szarpała, ale płynnie i w większym zakresie bujała. Myślę, że Smerfetka będzie podobna do Volvo - zobaczymy. Natomiast, według mnie, im twardsze zawieszenie, tym cepka bardziej dostaje po d.pie, bo szybko musi podążyć za holownikiem na wertepach. Miękki i długi zawias daje czas na podążenie cepki za holownikiem.

To ciekawe, że Oktavia z 4x4 jest podwyższona z tyłu. Na pewno pomoże przy załadowanym bagażniku i podpiętej budzie :ok: Zobaczymy, jak będzie u mnie :niewiem:

Dzięki Tom i Benior :dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie rozumiem, o co biega z tym docieraniem :niewiem: W mercach beczkach się mówiło, że po milionie są dopiero dobrze dotarte ;)

Ale te 400 tysi - szacuneczek w tych czasach :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lbuster, super kolor :palacz: Nie wiem czemu cały czas myślałem, że on będzie biały :bzik:

1 godzinę temu, lbuster napisał:

szacuneczek w tych czasach :ok: 

Szacuneczek w tych czasach też dla Ciebie, że wytrwałeś w oczekiwaniu na produkcję;) Dobrze, że w końcu jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @pjetko, wierz mi, że nie miałem wyjścia i musiałem czekać, bo bym takiej oferty już nie dostał. Tym bardziej, że dealerzy już nie dają takich rabatów, jak półtora roku temu :(

A co do koloru, to on mi się bardzo spodobał, będzie się dobrze komponował z cepką, jak pierwsze Volvo:

20180810152104(1).jpg

Kurka, do czego to doszło, że facet wybiera kolor :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lbuster ale kierunkowskazy dokupiłeś :P:P

4 minuty temu, danielpoz napisał:

Bardzo fajny kolor?

 

Docieranie??? Era polonezów już dawno minęła?

Mam Poloneza i cały czas jest na dotarciu ?

7 minut temu, jacekzoo napisał:

A pochwalisz się ile końcowo wyszedł?

Dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach :palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, danielpoz napisał:

Docieranie??? Era polonezów już dawno minęła?

Wiesz, nawet w instrukcji jest to opisane, więc nie wiem, czy to przeszłość ;)

5 minut temu, danielpoz napisał:

Bardzo fajny kolor?

Dzięki

5 minut temu, jacekzoo napisał:

A pochwalisz się ile końcowo wyszedł?

To było brane przez firmę mojej żony, więc nie wiem, czy mogę publicznie o tym mówić. Jak bardzo chcesz wiedzieć, to na priv. Mogę powiedzieć, że jeden z większych w tamtych czasach.

3 minuty temu, Cezarr napisał:

@lbuster ale kierunkowskazy dokupiłeś :P:P

Niestety, ale nie wybrałem tej opcji. Przydaje się ona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.