Skocz do zawartości

BMW F40 jako holownik


lbuster

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, danielpoz napisał:

Ja o 10 odebrałem a o 15 już auto targało budę?

 

No ale to tylko zwykły ford?

 

Jeszcze powiedz, że olej co 30 tys. zmieniasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 236
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ale z tego co wiem, to Ty kupujesz samochód na 3 lata a potem bierzesz nowy. Dla mnie to samochód na lata, więc chcę zrobić wszystko, by długo jeździł bezawaryjnie.

Marka według mnie na drugorzędne znaczenie.

Może przy bardzo mocnym silniku, po podpięciu budy silnik będzie obciążony na 50-70% i wtedy krzywdy mu się nie zrobi ;)

1 minutę temu, BUMERANG napisał:

Jeszcze powiedz, że olej co 30 tys. zmieniasz...

Jak oddaje po 3 latach, to co za problem ;)

1 minutę temu, danielpoz napisał:

Producent przewiduje zmianę co 30tyś. ?

Tak samo producent samochodu nie przewiduje wymiany oleju w skrzyni, a producent skrzyni już tak :thank:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, danielpoz napisał:

Producent przewiduje zmianę co 30tyś. ?

Przewiduje też skroić dobrze klienta na serwisie. B)

 

2 minuty temu, lbuster napisał:

Jak oddaje po 3 latach, to co za problem ;)

Później jest lament kolejnych właścicieli, że współczesne silniki są awaryjne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, lbuster napisał:

 

Tak samo producent samochodu nie przewiduje wymiany oleju w skrzyni, a producent skrzyni już tak :thank:

Ani producent samochodu ani producent skrzyni nie kalkuluje trwałości większej niż trwałość oleju w skrzyni. Potem recykling, a że ludzie (ja) jeżdżą po  20-30 lat to jest patologia (wg. producenta oczywiście). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BUMERANG napisał:

Przewiduje też skroić dobrze klienta na serwisie. B)

 

 

Czyli sugerujesz żeby w ogóle nie wymieniać skoro serwisy kroją klientów?

 

Też ciekawe podejście?

4 godziny temu, czyś napisał:

Napiszcie po prostu zamiast wymyślać przyszłe usterki, że wam się podoba, zazdrośnicy od siedmiu boleści :) Bo ładny jest. I sprawi się, mały ale wariat.

Właśnie? Jakie może mieć współczesny samochód problemy przy przebiegu 200-300tyś ? 

 

W polonezie już 3 NG by była jeśli chodzi o silnik?

8 godzin temu, lbuster napisał:

 

Tak samo producent samochodu nie przewiduje wymiany oleju w skrzyni, a producent skrzyni już tak :thank:

Czyli stosujemy się do zaleceń producenta czy tylko wybiórczo tak ja to nam się podoba? ?

8 godzin temu, lbuster napisał:

 

Jak oddaje po 3 latach, to co za problem 

Nie. Ja poprostu używam aut bez zbędnych modlitw do tego przedmiotu. Sprawdza się to idealnie?

7 godzin temu, Piotrekm13 napisał:

Ani producent samochodu ani producent skrzyni nie kalkuluje trwałości większej niż trwałość oleju w skrzyni. Potem recykling, a że ludzie (ja) jeżdżą po  20-30 lat to jest patologia (wg. producenta oczywiście). 

No tak jest. Stety lub niestety. Producenta mało martwi los własnego produktu po kilku latach. 200-300tyś robi praktycznie każde auto bez wybuchu skrzyni czy silnika. Są oczywiście wyjątki, pech, wadliwa konstrukcja, itp

 

200-300tyś km to tyle ile robi przeciętnie Kowalski przez 10 a może i 15 lat. Mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, czyś napisał:

Napiszcie po prostu zamiast wymyślać przyszłe usterki, że wam się podoba, zazdrośnicy od siedmiu boleści :)

No śliczniutki  :wub: :winner:  A jakby Ci się kiedyś znudziły foteliki to jestem pierwszy w kolejce. Zaje....ste  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lbuster napisał:

...

Niestety, ale nie wybrałem tej opcji. Przydaje się ona?

Ogólnie tak, ale Smerfetka i tak będzie z ogonem latała  (to taka bardziej tranwestytka z tej Smerfetki Twej @lbuster;) ) a tam,  na szczęście, kierunki są :)

7 godzin temu, czyś napisał:

Napiszcie po prostu zamiast wymyślać przyszłe usterki, że wam się podoba, zazdrośnicy od siedmiu boleści :) Bo ładny jest. I sprawi się, mały ale wariat.

Dokladnie to napisałem w pierwszych komentarzach

16 godzin temu, polo63 napisał:

...

Smerfne to Volvo jak @czyś zauważył ;), a faktycznie to nie ten znaczek, dzięki @Maras  - tak, tak "Januszuje bo zazdraszczam" i gratuluję @lbuster ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BUMERANG napisał:

No śliczniutki  :wub: :winner:  A jakby Ci się kiedyś znudziły foteliki to jestem pierwszy w kolejce. Zaje....ste  :ok:

O, to dopiero piękne, komplement podszyty nadzieją na rychły demontaż ? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się piekliłem, że miesiąc czekałem. Mniej więcej razem zamawialiśmy a mój już rozjeżdżony ? i daleko do nówki.

 

Dużo radości i kilometrów, niech dzielnie ciąga ??

Co do ksywy coś ze smerfów najbardziej pasuje... Ważniak, laluś, czy jakieś smerfiontko ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie finał!

Niech dobrze służy i cieszy. Faktycznie wygląda niepozornie, ale czasem widuję dwuośki targane przez A6 albo coś tego gabarytu, co tez wcale nie wygląda na zachowanie proporcji, jaką masę MW i DMC ma to auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, BUMERANG napisał:

Później jest lament kolejnych właścicieli, że współczesne silniki są awaryjne.

No ale pierwszego właściciela to nie interesuje. Smutne to, ale prawdziwe :(

16 godzin temu, Cezarr napisał:

Eeee nie bardzo :D

No i super - trzeba ograniczać bajery, bo kasy by za dużo poszło :ok:

16 godzin temu, Piotrekm13 napisał:

Potem recykling, a że ludzie (ja) jeżdżą po  20-30 lat to jest patologia

Patrząc na to, co się dzieje, to trzeba będzie kupić jakiś fajny samochodzik i go utrzymywać do końca życia (swojego), bo za chwilę nie będzie czego kupić :( 

9 godzin temu, danielpoz napisał:

Czyli stosujemy się do zaleceń producenta czy tylko wybiórczo tak ja to nam się podoba? ?

Zalecenia wykonujemy, ale jak coś zrobimy dodatkowo na plus, to chyba nic złego i producent nie ma nic do tego.

7 godzin temu, Commander napisał:

Najważniejsze żeby po tych 2 tysiącach zmienić olej w silniku....

Taki jest plan :)

7 godzin temu, BUMERANG napisał:

A jakby Ci się kiedyś znudziły foteliki to jestem pierwszy w kolejce. Zaje....ste  :ok:

No one były specjalnie domawiane, by nie było tych plastików z tyłu, które może dla małych dzieci są fajne, ale dla dużych pasażerów z tyłu są słabe, bo wbijają się w kolana.

Wadą ich jest natomiast mała widoczność z tylnych siedzeń do przodu, bo mają zintegrowane zagłówki. Nie mam żadnego zdjęcia :( 

7 godzin temu, polo63 napisał:

a tam,  na szczęście, kierunki są :)

Pamiętaj, że nieużywany organ zanika ;) 

4 godziny temu, szary11 napisał:

Mniej więcej razem zamawialiśmy a mój już rozjeżdżony

Rok różnicy :)

4 godziny temu, szary11 napisał:

Ważniak, laluś, czy jakieś smerfiontko ???

Ha ha ha 

 

Dzięki @szary11, @filipert :dzieki:

5 godzin temu, czyś napisał:

O, to dopiero piękne, komplement podszyty nadzieją na rychły demontaż ? :lol:

Mógł się doczekać, ale po kolei:

Samochód odebrany w czwartek, w piątek rano gigantyczna ptasia k.pa na dachu - pięknie. Chyba ptaki też zauważyły ten kolor ;) No ale można by było to zaliczyć na szczęście. W weekend planowałem opić nowy nabytek, ale mój starszy wyskoczył z imprezą i musiałem go zawieźć w sobotę a w niedzielę przywieźć. Tak więc nici z oblewania :zly:

No i w niedzielę wracam z synem, Warszawa, Wisłostrada blisko mostu Grota (czyli dość blisko centrum), jadę prawym pasem, wyprzedzam i nagle lewy i środkowy pas ostro hamuje. Przede mną pusto, więc lecę dalej. Nagle z lewej strony widzę... 

... Łoś :look: 

Kurka, ja rozpędzony, hamulce niedotarte, opony niedotarte a ja awaryjne hamowanie robię. Pięć metrów przed Łosiem widzę, że nie wyhamuję i bez oglądania się na środkowy pas zjeżdżam w ostatniej chwili na ten pas. Ufff, Łoś ominięty, (Bumerang, foteli nie będzie ;))

Tętno 200, mózg próbuje zrozumieć, co się stało, no bo Wisłostradą jeździłem milion razy, ale łosia to na niej nigdy nie widziałem :look:  Żadnego zwierzęcia tam nie widziałem. Blisko centrum miasta, dwie jezdnie po 3 pasy oddzielone barierkami. No ale nic, głęboki oddech i ruszam w stronę domu, nawet bez wysiadania.

Pod domem jeszcze spoglądam na przód i co - i mam ryski na zderzaku. Musiał zostawić kopyto i przetrzeć zderzak. A nic nie był słychać, żadnego stuknięcia.

Tak więc po 3 dniach od odebrania samochodu już pierwsze ryski :mlot:

2 godziny temu, filipert napisał:

jaką masę MW i DMC ma to auto?

Według katalogu powinny być takie wartości:

image.thumb.png.16ab3c16d054692cffda57c3e32dc245.png

I wszystko się zgadza z wyjątkiem MW, gdzie w dowodzie mam 1515 kg. Wydaje mi się, że w MW w katalogu jest błąd.

Tak czy siak, auto jest cięższe od poprzednich dwóch(trzech) holowników. Automat i 4x4 swoje ważą ;) 

Co do ładowności 550 kg, to jak podliczyłem, to jest słabo:

300 kg cztery osoby

100 kg cztery rowery na dachu

100 kg dyszel

i zostaje 50kg na narzędzia i skrzynkę piwa :( 

 

Aby podsumować temat mas, to tylko 120d xD może ciągnąć 1500 DMC, wszystkie pozostałe 1300 DMC z wyjątkiem:

- M135i, 128Ti które nic nie mogą ciągnąć.

- 116i, który może 1100 DMC.

CDN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.