Skocz do zawartości

BMW F40 jako holownik


lbuster

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 236
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

6 minut temu, lbuster napisał:

Cześć.

Po 15 miesiącach :sciana: z bólem urodził się nowy holownik, przed majówką go odebraliśmy:

CDN...

Paaanie, za niskie zawieszenie na karawaning! Za mały dla 2+2! Plomby będą Ci wypadały! ;)

 

Gratuluję, że się doczekałeś i szerokości z budą i bez. A auto bardzo ładne i kolor ekstra, wielkościowo jak Mazda i pewnie większe niż Volvo.  Tylo haka nie widzę, też okroili? :D

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę. Ładny. Nieduży, ale przy 4x4 powiedziałbym "krępy", z krótkim zwisem z tyłu powinien się całkiem nieźle sprawić z cepą. I niech służy :) Znaczy się, niech smerfuje (to tak a propos koloru :) )

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, lbuster napisał:

Cześć.

Po 15 miesiącach :sciana: z bólem urodził się nowy holownik, przed majówką go odebraliśmy:

No wreszcie :ok: Chyba całkiem osiwiałeś od tego czekania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Paaanie, za niskie zawieszenie na karawaning! Za mały dla 2+2! Plomby będą Ci wypadały! ;)

Zaczyna się :D

Godzinę temu, jacek00 napisał:

wielkościowo jak Mazda i pewnie większe niż Volvo.

Na trzecim zdjęciu od końca widać, że to nie Maluch, jednak w środku zdecydowanie mniej miejsca, niż w Maździe. Porównywalnie jak w V40.

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Tylo haka nie widzę, też okroili? :D

Jest wpinany, będzie później ;)

Godzinę temu, Commander napisał:

Ma już imię....bo ja bym miał...☺️... jakby co...

Już miałem go nazywać słoniątkiem, jednak ich ciąża trwa trochę dłużej ;) Dawaj propozycję.

Godzinę temu, Commander napisał:

Opowiadaj co pod maską.

120D czyli dwulitrowy diesel, 190 koni i 400 Nm. Ze względu na docieranie, na razie nic więcej o nim nie mogę powiedzieć. Chore jest to docieranie :wrrr:

Godzinę temu, Batman napisał:

Hak chyba wkręcany w rurę wydechową ?

:ok:

Godzinę temu, Batman napisał:

bym powiedział niekarawaningowy ?

Ja zawsze idę pod prąd :)

Godzinę temu, Piotrekm13 napisał:

Jak bym miał takiego to bym nim nawet nie jeździł, bo lakier zmatowieje ;)

Akurat lakier podobno jest bardzo delikatny - pierwsza wada tego samochodu :(

58 minut temu, czyś napisał:

Nieduży, ale przy 4x4 powiedziałbym "krępy", z krótkim zwisem z tyłu powinien się całkiem nieźle sprawić z cepą.

Tak, wielkością nie grzeszy, ale to najcięższy z moich dotychczasowych holowników, co jak piszesz, przy krótkim zwisie tylnim oraz twardym i niskim zawieszeniu, powinien trzymać cepkę w ryzach.

4x4 to jest to, czego szukałem :)

34 minuty temu, BUMERANG napisał:

Chyba całkiem osiwiałeś od tego czekania

Wierz mi, że tak :mlot:

19 minut temu, Maras napisał:

Czy te nowe kolorki w znaczku coś sugerują odnośnie samochodu czy może tylko taka nowość ? 

To jest na 40-to lecie M-ki, te kolory tylko w tym roku.

5 minut temu, polo63 napisał:

Ale, że już śmigać z cepką możecie?

Już tysiąc zrobiłem, jednak w BMW trzeba 2tyś :(

59 minut temu, peja76 napisał:

W końcu jakieś normalne auto:winner: niech służy :bravo::ok:

Dla większości to nienormalne auto do karawaningu. Ja chciałem pogodzić dwie rzeczy, czyli coś bardziej sportowego niż dotychczas oraz odpowiednie parametry do holowania cepki, by się zmieścić z przyczepą 1400 DMC w 3,5T.

Bardzo dziękuję wszystkim za dobre słowo, jeszcze conieco opiszę później (jutro), bo teraz lecę walczyć z gazem w budce :dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Commander napisał:

Fajny silnik...

Moja propozycja to ... Smerfetka ☺️

Smerfastycznie :)

57 minut temu, lbuster napisał:

...

Już tysiąc zrobiłem, jednak w BMW trzeba 2tyś :(

 

To dawaj nad morze i w góry i ... można będzie zaczepiac cepke:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Commander napisał:

Fajny silnik...

Wcześniejsze generacje miały problemy, ale przez lata go dopracowywali i teraz go zachwalają. Wkładają go do jedynek, trójek i piątek i wszędzie daje wystarczającą elastyczność do odpychania się i niezależnie od wielkości samochodu, wszędzie jest przyspieszenie do setki w okolicach 7 sekund. Są też dość ekonomiczne. Ja na docieraniu i używając połowy mocy mam średnie spalanie  6,1 głównie w mieście. Po dotarciu i dynamicznym przyspieszaniu obstawiam, że w mieście będzie jakieś 7l, bo automat i 4x4.

43 minuty temu, Commander napisał:

Smerfetka ☺️

Jak dla mnie smerfastycznie, jak to Polo napisał :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.