Skocz do zawartości

BMW F40 jako holownik


lbuster

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

jeździ się zupełnie jak bez, nie czuję tych rowerów ani pod butem ani w spalaniu  :niewiem: :-]

No i super. Uważaj z tymi rowerami, bo ubrudzisz samochód :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 236
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

23 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

a mam inne pytanie, też mam fabryczny hak w F40 , co prawda nie jeździłem z przyczepą ale jeździłem z bagażnikiem rowerowym i jak włączam kierunkowskazy to nie widzę na wyświetlaczu żadnej ikonki od kierunkowskazów w przyczepie , też u Ciebie nie ma ?

W większości aut wyposażanych w fabryczny hak (przynajmniej w tych co miałem) pojawia się dodatkowa ikonka kierunkowskazów po podpięciu przyczepy i włączeniu kierunkowskazu.

Ikonki niema ale jak padnie Ci żarówka np kierunkowskazu to będzie komunikat na zegarach że światło .... Przyczepy uszkodzone 

 

@lbuster

Lepiej późno niż wcale :P

 

Nie wiem czy wiesz ale w aucie masz interaktywna instrukcje gdzie idzie szukać po hasłach np "hak"

 

Z ciekawości jak zachowują się światła przyczepy na oryginalnym haku. Jak się otwiera samochód ?

 

W swojej f31 mam światła powitalne jak otwieram auto to w przyczepie też światełka się odpalają 

22 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

bagażnik mam na 3 ale jeździłem z dwoma ciężkimi MTB .

jeździ się zupełnie jak bez, nie czuję tych rowerów ani pod butem ani w spalaniu  :niewiem: :-]

 

20220911_190933_resized.thumb.jpg.d58b8c04f42a2a693220b3bdf2a7fcdb.jpg

Potwierdzam 2.0 d w f31 też nic nie czuć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Ventyl napisał:

Lepiej późno niż wcale :P

:ph34r:

16 godzin temu, Ventyl napisał:

Z ciekawości jak zachowują się światła przyczepy na oryginalnym haku. Jak się otwiera samochód ?

A wiesz, że nie wiem. Zbyt mało zamykałem/otwierałem auto z podczepioną przyczepą, więc nie kojarzę :( W Volvo odpalały się pozycyjne, w BMW chyba też tak będzie, bo nie wiem, co więcej mogło by się dziać. Jakie światła się u Ciebie odpalają w przyczepie?

16 godzin temu, Ventyl napisał:

Potwierdzam 2.0 d w f31 też nic nie czuć 

Suzu ma 120i, ale to mniej wiecej to samo, co nasze d ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

ciekawe czy w komunikacie podaje które światło uszkodzone

W Volvo tak było i na bank tutaj też tak będzie. Zresztą Ventyl to potwierdził:

19 godzin temu, Ventyl napisał:

będzie komunikat na zegarach że światło .... Przyczepy uszkodzone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, lbuster napisał:
W dniu 4.11.2022 o 20:24, Ventyl napisał:

będzie komunikat na zegarach że światło .... Przyczepy uszkodzone

 

Tak podaje , kropeczki wpisałem z myślą że jest wpisana jaka żarówka. Tylko działa to o tyle głupio  że w swojej Hobby mam 2 przeciwmgielne i póki któreś działa to niema komunikatu.

 

Ale ostatnio jechałem z jakąś przyczepką towarową z wtyczką 7 pin i poluzowała się żarówka to wywaliło komunikat. 

 

Zdjęcie z neta, dodatkowo na licznikach jest taka fajna ikonka haka obok informacji

 

image.png.ce7c77fdac49943ee0524aa8e866a0e1.png

 

Indicator signal warning with Towbar - BMW X5 Forum (G05)

Edytowane przez Ventyl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ventyl napisał:

Tak podaje , kropeczki wpisałem z myślą że jest wpisana jaka żarówka. Tylko działa to o tyle głupio  że w swojej Hobby mam 2 przeciwmgielne i póki któreś działa to niema komunikatu.

 

Ale ostatnio jechałem z jakąś przyczepką towarową z wtyczką 7 pin i poluzowała się żarówka to wywaliło komunikat. 

 

Zdjęcie z neta, dodatkowo na licznikach jest taka fajna ikonka haka obok informacji

 

image.png.ce7c77fdac49943ee0524aa8e866a0e1.png

 

 

no to OK , ikonka fajnie że jest  :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
32 minuty temu, Ventyl napisał(a):

@lbusterjakie masz spalanie na trasie bez przyczepy.

Wiesz co, wstyd się przyznać, ale od maja miałem tylko jedną trasę solo 300 km :( Tak więc ciężko mi się wypowiedzieć na podstawie tej jednej trasy. Dodatkowo leciałem zimą i testowałem przyspieszenia a średnie spalanie było razem z miejską jazdą i wraz z trasą powoli mi spadała średnia do 6,5 a potem musiałem zatankować i zostało mi 100 km do domu i znowu jazda miejska. Tak więc jadąc głównie po ekspresówkach w okolicy 140 km/h (czasami trochę szybciej ;) ) w 3 osoby (dość ciężkie) i z bagażami wychodzi mi te 6 - 6,5l. Ale jak napisałem, to za mała próba. Tak więc wydaje mi się, że ciut więcej niż poprzednie Volvo V40, ale przyspieszenia są lepsze plus automat i AWD, więc i spalić powinien więcej ;) 

43 minuty temu, Ventyl napisał(a):

Ja ostatnio wykręciłem u Siebie 4,4 L/100

Super spalanie :ok: A jaka jazda i w jakich warunkach? Ćwiczyłeś eco-driving :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa DK11 Katowice - Kępno - Katowice

Jazda mniej więcej zgodnie z przepisami. Czasami jakieś wyprzedzanie ostrzejsze.

Tryb jazdy ustawiony na komfort. Jechałem sam i w zasadzie nigdzie się nie goniłem . Więc stwierdziłem że zrobię test spalania . 

 

Przez kilkaset metrów udało się wbić 4,3 nawet.

Na codzien jeżdżąc po aglomeracji śląskiej. Średnie z kompa na poziomie 7,5

 

 

IMG20230125185915.jpg

Edytowane przez Ventyl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ventyl napisał(a):

Przez kilkaset metrów udało się wbić 4,3 nawet.

To ja nigdy takiego spalania nie osiągnę. Przy delikatnej jeździe F40 pali fajnie, ale wystarczy tylko przycisnąć i robi się wir w baku, a ja nie potrafię tak delikatnie :( 

Chcę tu coś opisać o minionym sezonie z F40, ale brakuje mi weny, ba, nawet na czytanie forum brakuje mi czasu :( 

Edytowane przez lbuster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lbuster napisał(a):

ale brakuje mi weny, ba, nawet na czytanie forum brakuje mi czasu

późna noc...czytam... i już się wystraszyłem... że do czytania forum brakuje Ci też weny

uff - jednak dotarło do głowy coś innego na końcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2023 o 00:35, lbuster napisał(a):

To ja nigdy takiego spalania nie osiągnę. Przy delikatnej jeździe F40 pali fajnie, ale wystarczy tylko przycisnąć i robi się wir w baku, a ja nie potrafię tak delikatnie :( 

Chcę tu coś opisać o minionym sezonie z F40, ale brakuje mi weny, ba, nawet na czytanie forum brakuje mi czasu :( 

W drodze do domu każda ciężarówka została wyprzedzona :) nie było mega wolno.

Z racji tego że się nie spieszyłem to cała drogę obserwowałem spalanie - chciałem osiągnąć jak najmniej.

 

Ale zauważyłem że nasze auta, nie tylko nasze. Najwięcej paliwa oszczędzają przy częstym hamowaniu silnikiem. Hamulca używam często na ostatnią chwilę . Póki auto ciągnie samo bez gazu to nie ruszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ventyl napisał(a):

Najwięcej paliwa oszczędzają przy częstym hamowaniu silnikiem.

Płynna jazda odwdzięcza się w portfelu :ok: Też staram się przewidywać i zwalniać zawczasu ;) 

Godzinę temu, Ventyl napisał(a):

Póki auto ciągnie samo bez gazu to nie ruszam :)

No to u mnie odwrotnie, zawsze przynajmniej 2/3 mocy :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.