Skocz do zawartości

BMW F40 jako holownik


lbuster

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 236
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, czyś napisał:

Ależ Ci się z paseczkami na Hobbitce kolor zgrał. Komplecik dosłownie. 

No podobnie było z pierwszym Volvo i dlatego ten kolor mi się jeszcze bardziej podobał. Dzięki :dzieki:

Po prostu smerfny zestaw :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie pisz o smerfach :) Przedemną jeszcze tylko kilka dni tłuczenia się moją "smerfetką" (a raczej Gargamelem...). Też coraz bardziej lubię swój niebieski dyliżans, przez jakiś czas na najbardziej wyczesane suvy patrzę z góry...

 Jak mi nie przejdzie zapał, może w przyszłym tygodniu dostanie... hak, i w bonusie cycepkę z - a jakże - niebieską opończą :)

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, czyś napisał:

Przedemną jeszcze tylko kilka dni tłuczenia się moją "smerfetką" (a raczej Gargamelem :)).

Czyli co - już kończą naprawę?

46 minut temu, czyś napisał:

Jak mi nie przejdzie zapał, może w przyszłym tygodniu dostanie w nagrodę... hak :)

Skoro Smerfetka uratowała Ci pupę, to chyba warto jej się odwdzięczyć ;) Odpukać, ale kiedyś może się przydać jako awaryjny holownik. Ja na razie się nie pozbywam Babci Madzi ;) Zresztą mój brat remontuje swój samochód, więc chyba będzie miała kolejne wakacje, tym razem nie z przyczepą a z namiotem na dachu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ja sobie tylko tak dworuję, trafic kempingu ciągać nie będzie, rezerwowy holownik jest inny, ale bus ma u nas pełen szacun i naście zastosowań. Mając 2 duże kombiaki z hakiem, strasznie się paprały i niszczyły w środku np. po wyjazdach na działkę z kosiarą, masakra, z kolei nawet z cepką towarową za osobówką fajnie, ale sporo pitolenia, bo nie da się plandeki zamknąć na klucz (za każdym razem, załaduj, wyładuj i schowaj, a tak, np. kosiarka latem "mieszka" w busie). 

Hak (klamoty są od dawna kupione) przyda sie swoją drogą. Bus stary i niepiękny, niestety bez klimy, ale dłużej zostanie, doprowadzony do ładu jest naprawialny we własnym zakresie i w niedużych pieniądzach, przez dwa lata ani razu się nie zbiesił, choćby stał 3 tygodnie na nawet -20stopniowym mrozie, nie tykany, skuty lodem. Kilka tys km w roku, nie ma co kupować nic nowszego czy lepszego, bo jedna "drobna" usterka to mogą być roczne koszy utrzymania "smerfetki. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 5.07.2022 o 17:56, czyś napisał:

Bus stary i niepiękny, niestety bez klimy, ale dłużej zostanie, doprowadzony do ładu jest naprawialny we własnym zakresie

Powiem Ci, że cenne są takie proste samochody :ok:

@golob, odległość od zderzaka do brzegu kuli to jakieś 55mm a do środka kuli 80mm. Po co Ci takie info? Masz duży zaczep?

Dopowiem tylko, że najeżdżanie moverem czy samochodem z kamerą cofania jest bezproblemowe ;) Kamera jest dobrej rozdzielczości i nawet nie potrzeba zbliżenia, jakie jest w "trójce", choć na pewno tam jest lepiej :ok:

20220906_081441.thumb.jpg.53166b58ddf8dc71623523a39bb375b4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lbuster napisał:

nawet nie potrzeba zbliżenia, jakie jest w "trójce", choć na pewno tam jest lepiej :ok:

Jeżeli hak masz fabryczny to też powinno być zbliżenie to nie tylko trójki mają . Jak cofasz to na ekranie powinny być obok obrazu ikonki , nie masz jakiejś z symbolem haka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, lbuster napisał:

odległość od zderzaka do brzegu kuli to jakieś 55mm a do środka kuli 80mm. Po co Ci takie info? Masz duży zaczep?

Dzięki, tak chciałem się upewnić jak to w innych BMW jest. Mam X1 E84 ale z pakietem stylistycznym xLine (dokładki ala aluminiowe na na progach i zderzakach) i fabryczny hak ma kulę właśnie bardzo blisko zderzaka (ok. 55mm do osi kuli) tak, że nie ma mowy o jakimkolwiek zaczepie ze stabilizatorem - założyć się da, ale nawet przy niewielkich skrętach stabilizator zaczepia o zderzak. Trzeba będzie dobrać jakąś inna kulę.

IMG_20220904_182115_HDR.jpg

Edytowane przez golob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lbuster napisał:

Chyba nie masz wyjścia :( No chyba, że zrobisz tuning zderzaka 

okienko rewizyjne wytnę  :D

To zapasowy holownik będzie więc nie ma dramatu, są handarze wyspecjalizowani w kulach, coś poszukam u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 6.09.2022 o 09:10, Ventyl napisał:

Jeżeli hak masz fabryczny to też powinno być zbliżenie to nie tylko trójki mają . Jak cofasz to na ekranie powinny być obok obrazu ikonki , nie masz jakiejś z symbolem haka ?

Ha :winner:

Przypadkiem znalazłem :D

Głupie jest to, że jak się zatrzymasz i weźmiesz na Parking to wyświetlacz pozostaje przelączony na kamerę.

20221103_201455.thumb.jpg.a648f727cd3c9467e6f1d4ac300e2378.jpg

Wziąłem Back (lub iDrive w lewo)

20221103_201503.thumb.jpg.996ab542065bd26776a97e5c48f72f47.jpg

i Bingo 

20221103_201507.thumb.jpg.80436e9500454db6774b51db2324142a.jpg

Dzięki :dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, lbuster napisał:

Ha :winner:

Przypadkiem znalazłem :D

Głupie jest to, że jak się zatrzymasz i weźmiesz na Parking to wyświetlacz pozostaje przelączony na kamerę.

 

Wziąłem Back (lub iDrive w lewo)

 

i Bingo 

 

Dzięki :dzieki:

a mam inne pytanie, też mam fabryczny hak w F40 , co prawda nie jeździłem z przyczepą ale jeździłem z bagażnikiem rowerowym i jak włączam kierunkowskazy to nie widzę na wyświetlaczu żadnej ikonki od kierunkowskazów w przyczepie , też u Ciebie nie ma ?

W większości aut wyposażanych w fabryczny hak (przynajmniej w tych co miałem) pojawia się dodatkowa ikonka kierunkowskazów po podpięciu przyczepy i włączeniu kierunkowskazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani w Volvo ani w BMW nie ma dodatkowej ikonki. Natomiast jak w przyczepie był problem, to na ekranie Volvo pokazywał mi się komunikat, które światła nie działają.

Z iloma rowerami jeździłeś? Dobrze się wozi rowery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lbuster napisał:

Ani w Volvo ani w BMW nie ma dodatkowej ikonki. Natomiast jak w przyczepie był problem, to na ekranie Volvo pokazywał mi się komunikat, które światła nie działają.

Z iloma rowerami jeździłeś? Dobrze się wozi rowery?

bagażnik mam na 3 ale jeździłem z dwoma ciężkimi MTB .

jeździ się zupełnie jak bez, nie czuję tych rowerów ani pod butem ani w spalaniu  :niewiem: :-]

 

20220911_190933_resized.thumb.jpg.d58b8c04f42a2a693220b3bdf2a7fcdb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.