Skocz do zawartości

BMW F40 jako holownik


lbuster

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Misio napisał(a):

Chłopaki... Co Wy wiecie o małym samochodzie z ekonomicznym dieslem... ;)

20230206_192158.thumb.jpg.ddaff5c8262cd30ecb39095a547e7565.jpg

Średnia z około 120km...W odcinkach okolo 4-6-10km w mieście...

Silnik jeszcze nie dogrzany zaraz będzie mniej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 236
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

10 minut temu, Ventyl napisał(a):

Silnik jeszcze nie dogrzany zaraz będzie mniej :P

Jak pisałem...

Godzinę temu, Misio napisał(a):

Średnia z około 120km...W odcinkach okolo 4-6-10km w mieście...

Wiec niestety zaraz auto stanęło i grzecznie czeka na jutrzejszą jazde...niestety nasze Audi to stanowczo nie do jazdy zimą po miescie w krotkich odcinkach...

 

Chociaż 28 to bardzo rzadko widzę... ale 20-22 to bywa często...Z takiego dystansu tupu 40-50km (w 5, 10 kawałkach)...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie rekord w diesel'u, żona robiąca odcinki po kilometrze czy dwa kilometry w mrozach w mieście i wynik 11,5 :D

Tak to jest zostawić samochód w niepowołantch rękach :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, lbuster napisał(a):

No to u mnie rekord w diesel'u, żona robiąca odcinki po kilometrze czy dwa kilometry w mrozach w mieście i wynik 11,5 :D

Tak to jest zostawić samochód w niepowołantch rękach :blink:

To i tak mało. Przy 1.5km odcinkach 2.0d Focus 13, smax 16, fiesta 1.2 Pb 13, outlander 2.0 Pb 18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, lbuster napisał(a):

No to u mnie rekord w diesel'u, żona robiąca odcinki po kilometrze czy dwa kilometry w mrozach w mieście i wynik 11,5 :D

Tak to jest zostawić samochód w niepowołantch rękach :blink:

A ile masz solo na autostradzie tak przy 150 licznikowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, szary11 napisał(a):

To i tak mało. Przy 1.5km odcinkach 2.0d Focus 13, smax 16, fiesta 1.2 Pb 13, outlander 2.0 Pb 18.

Uuuuuu, no to mam za małe doświadczenia w tej kwestii :(

13 minut temu, golob napisał(a):

A ile masz solo na autostradzie tak przy 150 licznikowych?

Tak, jak wcześniej pisałem, solo miałem tylko jedną trasę 300 km i nie patrzyłem na chwilowe spalanie - tutaj opis. i średnia wychodziła coś około 6,5 przy trzymaniu się 140 km/h., ale to za mała próba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lbuster napisał(a):

Uuuuuu, no to mam za małe doświadczenia w tej kwestii :(

Tu nie chodzi o doświadczenie, kwestia auta, silnika, szybkości jego dogrzewania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w Maździe i popdzednim Volvo miałem webasto do dogrzewania silnika i to była super sprawa, w beemce tego brak - szkoda :(

Z drugiej strony tamtymi samochodami nigdy nie robiliśmy tak krótkich odcinków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lbuster napisał(a):

No w Maździe i popdzednim Volvo miałem webasto do dogrzewania silnika i to była super sprawa, w beemce tego brak - szkoda :(

Z drugiej strony tamtymi samochodami nigdy nie robiliśmy tak krótkich odcinków.

Staram się też nie robić, ale przez 17 lat pracy siłą rzeczy i obowiązków udało mi się to sprawdzić. W rowerze czy pieszo takich problemów nie mam ;) Za to czasówki robię :D Rower jest najszybszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szary11 napisał(a):

fiesta 1.2 Pb 13

Ciiii takich rzeczy nie mówi się na głos. 

 

Moja żona właśnie wymieniła BMW E87 143 km na Fiestę 1,25 o zawrotnych 82 koniach z nadzieją że spali mniej niż bmw. Ale marnie to widzę wynik z pierwszego tankowania niby 9,5 ale w tym prawie 150 km trasy. A też ma do pracy całe 4 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, lbuster napisał(a):

W śniegu też :D

Zależy jak głębokim ;)

26 minut temu, Ventyl napisał(a):

Ciiii takich rzeczy nie mówi się na głos. 

 

Moja żona właśnie wymieniła BMW E87 143 km na Fiestę 1,25 o zawrotnych 82 koniach z nadzieją że spali mniej niż bmw. Ale marnie to widzę wynik z pierwszego tankowania niby 9,5 ale w tym prawie 150 km trasy. A też ma do pracy całe 4 km.

Właśnie taką fiestę mieliśmy :) Średnie spalanie z 56tys. wyniosło ok 8litrów. W trasy mało jeździła, ale na krajówkach schodziła do granic 6l/100 (w trybie bardzo spokojnym zszedłem raz do średniej 5,2), miasto 7,5-9,5 na przelotach 5-10km, jedna dość dynamiczna wyprawa do Warszawy pochłonęła 7,3l/100 z dystrybutora przy średnio-przelotowej 105km/h z licznika. Mistrzynią oszczędności nie była, ale takie spalanie jest akceptowalne i porównywalne względem konkurencji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, szary11 napisał(a):

To i tak mało. Przy 1.5km odcinkach... fiesta 1.2 Pb 13,...

Ta fiesta spala 13 l benzyny na 100 km? Nie wiem co bym musiał z nią robić, aby aż tyle schlała. Nawet moja żona nie uznająca ecodriving ma w swojej fieście spalanie na poziomie ok. 8 l/h w zimie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.