Skocz do zawartości

Bojler gazowy Carver Cascade 2


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 324
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

Proponuje odłączyć przewody między skrzynką sterującą(ta na zdjęciu) i elementem grzejnym i je pomierzyć.

Na razie dziękuję wszystkim . Muszę poczekać do kwietnia , wtedy będę coś kombinować. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Rozglądam się za takim bojlerkiem ale nigdzie nie moge znaleźć info czy producent dopuszcza używanie go podczas jazdy(oczywiście przy odpowiednio przygpotowanej instalacji). Może któryś z użytkowników jest w posiadaniu instrukcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się za takim bojlerkiem ale nigdzie nie moge znaleźć info czy producent dopuszcza używanie go podczas jazdy(oczywiście przy odpowiednio przygpotowanej instalacji). Może któryś z użytkowników jest w posiadaniu instrukcji?

Jeśli Cię interesuje taki bojler to daje namiary tylko cena ?

carver cascade | eBay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ebay to znam;)

Problem taki, że nikt z UK nie chce wysyłać tak dużej rzeczy do PL. Poza tym zanim się zdecyduje na zakup chciałbym więcej wiedzieć o tym ustrojstwie. Słyszałem,że lubią gasnąć przy mocnym wietrze. Ktoś może podpowie jak jest rozwiązane przejście rury grzewczej od Trumy (górą ,dołem,dookoła?)

Fajniej byłoby też trafić szablon montażowy,żeby zobaczyc czy i gdzie mi taki bojler przypasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się za takim bojlerkiem ale nigdzie nie moge znaleźć info czy producent dopuszcza używanie go podczas jazdy(oczywiście przy odpowiednio przygpotowanej instalacji). Może któryś z użytkowników jest w posiadaniu instrukcji?

Tu masz manual >>>PDF<<<< z szablonem ale w ANG. albo tu na >>>CHOMIKU<<<

 

Zerknij jeszcze >>TU<<

 

 

Z tą  jazdą  to raczej odpada bo już  na postoju bywa że słychać  jak wiatr walczy z płomieniem jak dobrze dmuchnie po ścianie.

 

On dość  szybko nagrzewa te 8 litrów (ok 12min do 75C* o ile pamiętam) więc nie widzę  sensu wleczenia go odpalonego.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki. W instrukcji jest opisane jak szablon użyć,ale samego szablonu nie ma :(

 

Wg producenta, na starcie bojler potrzebuje 25min żeby zrobić 55-60st...niby nie dramat.

 

I ciągle nie mam pomysłu co zrobić z rurą rozprowadzającą c.powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki. W instrukcji jest opisane jak szablon użyć,ale samego szablonu nie ma :(

 

Wg producenta, na starcie bojler potrzebuje 25min żeby zrobić 55-60st...niby nie dramat.

 

I ciągle nie mam pomysłu co zrobić z rurą rozprowadzającą c.powietrze

 

to jest bojler, on nie ma rury. Palnik jest od zewnątrz - wycinasz otwór w ścianie przyczepy, tam montujesz bojler, zakładasz maskownice z zewnątrz - i tam gdzieś jest na wierzchu chyba samym palnik - z tego co mi się wydaje. Także świeże powietrze jak i spaliny od razu idą na zewnątrz. Również nie widzę sensu używania podczas jazdy - po ok 10-15 minutach woda jest ciepła a później gorąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MNie chodzi o to jak poprowadzić już obecną rurę od piecyka Trumy. Bojler mocowany jest od ściany i stoi na podłodze...więc jak poprowadzić "przez niego" rurę rozprowadzającą ciepłe powietrze po budce

a to faktycznie możesz mieć problem - zależnie od wysokości łóżka - u mnie taka rura na pewno nie przeszłaby nad bojlerem a pod łóżkiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojler nie koniecznie musi być  na podłodze. Ja musiałem podnieść  nieco powyżej podłogi by nie ciąć  dolnej listwy konstrukcji ściennej kratownicy.

Zobacz sam jak go upchałem . Na jednym ze zdjęć  widać  biegnącą rurę  nawiewu ciepła pod bojlerem http://forum.karawaning.pl/topic/12110-knaus-passat-pasja-pasjonata/?do=findComment&comment=284197

Jeśli go dobrze podeprzesz jakimś  mocowaniem w tylnej części zbiornika to możesz go montować  nawet pod sufitem :)

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste proste. Ale jest coś czego nie przewidziałem.

Zamontowałem pod oknem . Co prawda  dość  daleko - nisko od szyby by ciepłe spaliny nie zrobiły mu krzywdy ale jednak bywa tak że nad palnikiem mocno skrapla się  para na ścianie - zewnętrznej blasze ściany no i w moim przypadku także  na zewnętrznej szybie okna.

 

Acha , Na moich fotkach tego może nie widać  ale tył bojlera jest podparty wklejonymi do burty komory łóżkowej trzema klockami drewnianymi , W ten sposób    |O    By bojler nie tylko nie opadał pod ciężarem własnym + wody ale także by nie miał możliwości odchylania się  na boki . Warto go tak ujarzmić  by w czasie jazdy nie dygnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.