Skocz do zawartości

Bojler gazowy Carver Cascade 2


Rekomendowane odpowiedzi

Być może masz rację - może mi się coś pomyliło ale byłem przekonany,że mam dwa jednakowe zaworymlot.gif .A ten bojler przynajmniej 4 razy wyjmowałem ale to dopiero sprawdzę w czerwcu ,to odpowiem.A spuszczenie wody z węża cieplej wody można przez trójnik.A pro po zimy - na zimę powinno się spuszczać wodę z bojlera to już wiesz jak i powinny być odkręcone wszystkie krany,to na wszelki wypadek gdy by pozostało coś wody ,lepsze przewietrzenie.pifo.giffood.gifwaytogo.gif

 

Znalazłem własne zdjęcie sorry masz rację

 

http://forum.karawaning.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=12679

Edytowane przez cyryl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 324
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

dodam jeszcze że ja po spuszczeniu wody na zimę z bojlera przy otwartych kranach podpinam w miejsce pompki kompresor i jak dmuchnę to wody nie ma ani kropli.

 

króćce zamówione i czekam na przesyłkę jak dojdą to dam znać czy pasuję.

Edytowane przez Rafal_K (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będą pasować to trzeba wykombinować kawałek rurki plastikowej na której wyjdzie gwint M16 i po prostu zwykłą narzynką zrobić gwint.Ale myślę,że zamówiłeś króciec odpowiedni.Na wszelki wypadek kup sobie silikon gumowy i na nim wkręć. ,,,,

 

pozdro,,,,,,,,,,,,,,banan.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można na taśmie silikonowej(hydraulicznej) a choćby nawet na tym silikonie gumowym,,,,,,przecież tego się nie odkręca od tak - tylko wtedy jak np. w twoim przypadku przy uszkodzeniu.To jest na stałe i tak powinno być aż znowu coś się stanie uszkodzi lub pęknie.A nie przypuszczam by był problem z odkręceniem nawet po tym silikonie gumowym. Ja u szwagra regenerowałem ten zaworek urwał się przy samym gwincie, miałem problem z odkręceniem tej resztki musiałem rozwiercać.Tak ,że się nie przejmuj wkręcaj na tym co masz najlepszego,,,,,,,,,,,,,,,,,,.

pozdro,,,,,,,,,,,,,,biwak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dostałem zamówione króćce, choć odbiegają wyglądem od aukcji to gwint pasuje tylko średnica węża trochę bo 8mm cieńsza. w opisie aukcji podane jest 1 sztuka a w zestawie są dwie czyli koszt za sztukę niższy. zamontuję i zobaczymy ile są warte jak dostaną temp. ale myślę że będzie ok.

gdyby ktoś potrzebował to mam jedną sztukę w zapasie.

Edytowane przez Rafal_K (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jaka jest średnica na węża? jeśli jest mniejsza(cieńsza) to nie będzie miało znaczenia tylko będziesz musiał pokombinować przy nakładaniu węża..A odnośnie temperatury też nie będzie miało znaczenia,przecież tam nie leci wrzątek a on jeżeli jest teflonowy to może być nawet wrzątek. Ale najważniejsze ,że będzie po problemie.waytogo.gif ja na razie nie potrzebuję końcówki - jak mi padnie i nie dam sobie rady dorobić to się odezwę.

 

pozdro,,,,,,,,,,,,,

Edytowane przez cyryl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i sprawa się wyjaśniła, końcówka wkręcona na teflonie wąż podpięty i ani kropli wycieku.

gwint na tym króćcu jest lekko o innym skoku ale materiał jest na tyle miękki że przy wkręcaniu sam się prze gwintował i trzyma jak trzeba a teflon jeszcze to wszystko dodatkowo uszczelnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Podepnę się pod temat bojlera . Wszystko co opisane jest w sprawie bojlera już przerobiłem w zeszłym roku . Chodził wyśmienicie i w pewnym momencie (sierpień) zaczął mi wywalać bezpiecznik w sterowaniu . Zaznaczę że sterowanie jak i zespół grzewczy sprawdziłem na innej przyczepie i działa wszystko ok. Z chwilą jak wymontuję zespół grzewczy od bojlera i włączę grzanie nic nie wywala (jest iskra) , ale tylko jak włożę zespół grzewczy do bojlera od razu wywala bezpiecznik . Co robić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bojlera . Wszystko co opisane jest w sprawie bojlera już przerobiłem w zeszłym roku . Chodził wyśmienicie i w pewnym momencie (sierpień) zaczął mi wywalać bezpiecznik w sterowaniu . Zaznaczę że sterowanie jak i zespół grzewczy sprawdziłem na innej przyczepie i działa wszystko ok. Z chwilą jak wymontuję zespół grzewczy od bojlera i włączę grzanie nic nie wywala (jest iskra) , ale tylko jak włożę zespół grzewczy do bojlera od razu wywala bezpiecznik . Co robić ??

Co Ty nazywasz zespołem grzewczym?

Może jest słaba masa,lub słaby bezpiecznik???

 

Pozdro,,,,,,,,,,,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty nazywasz zespołem grzewczym?

Może jest słaba masa,lub słaby bezpiecznik???

 

Pozdro,,,,,,,,,,,,,,

Zespołem grzewczym nazwałem sobie palnik z elektroniką .Jeżeli chodzi o wartość bezpiecznika to zakładałem taki jaki powinien być a jeżeli chodzi o masę to nie wiem .  Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zespołem grzewczym nazwałem sobie palnik z elektroniką .Jeżeli chodzi o wartość bezpiecznika to zakładałem taki jaki powinien być a jeżeli chodzi o masę to nie wiem .  Pozdrawiam .

Właśnie przy braku masy może wybić  bezpiecznik >A może jeszcze zalało Ci skrzynkę elektroniczną.Sprawdź czy przypadkiem nie jest mokro pod bejlerem.

Pozdro,,,,,, :ok::banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przy braku masy może wybić  bezpiecznik >A może jeszcze zalało Ci skrzynkę elektroniczną.Sprawdź czy przypadkiem nie jest mokro pod bejlerem.

Pozdro,,,,,, :ok::banan:

Dzięki .Po naprawie bojlera (był nieszczelny) nic nie ciekło i było sucho . Sprawdzę to wszystko na wiosnę gdyż przyczepę mam przykrytą plandeką . Żebyśmy się dobrze zrozumieli to mi pali bezpiecznik (szklany)  tu gdzie załączam bojler

 

. A gdzie mam sprawdzić tą masę . Po za tym wszystkie urządzenia elektryczne działają dobrze.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.