Skocz do zawartości

Bojler gazowy Carver Cascade 2


Rekomendowane odpowiedzi

Na razie wymieniłem 3 szt BC327 - i wydaje się że ożył. Zawór się otwiera, podaje iskrę, reaguje na czujnik płomienia.

Napięcie załączające elektrozawór to około 11V (spadek na diodzie, tranzystorze - pasuje) , potem napięcie spada do 3V do samego podtrzymania zaczepu (i to też wydaje się ok).

Natomiast w czasie odpalania pieca - pełne napięcie jest podawane w momencie generowania iskry; potem spada do 3V, i sekunde później podnosi się spowrotem wraz z następnym załączeniem iskrownika. I zastanawiam się, czy tak powinno być (w sumie powinno działać), czy jest jeszcze coś ubite i przez to jest taki efekt. Raczej wydaje mi się że po prostu jest użyty wspólny układ czasowy do sterowania iskrownikiem i przełączenia cewki w tryb podtrzymania niższym prądem - ale w sumie pewien nie jestem.

Może mógłby ktoś zwykłym woltomierzem mógł zmierzyć napięcie na elektrozaworze w czasie odpalania pieca i po jego odpaleniu - i sprawdzić czy spada/podnosi się w czasie podawania iskry?

Tak czy inaczej - jupppi :)

pozdrawiam,

Marcin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 324
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jestem świeżym posiadaczem takiego cuda. I moje pierwsze pytanie. Czy na sterowniku jest pozycja "zero" ? Czy bojler musi zawsze grzać ? Albo na 230V albo na gazie? Jeszcze go nie zamontowałem, na razie jestem w fazie przed montażowej - przestawiam zbiornik wody, robię miejsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ułamały mi się króćce plastikowe do podłączenia wody zimnej i wyjściowy do ciepłej.

Fragmenty z gwintem zostały w środku ale mozolnie je wyciągnałem po kawałku.

Kupiłem nowe metalowe z gwintem 1/4 cala. Czy to dobry gwint?

Na wejściu wody zimnej był chyba zawór zwrotny. Czy muszę go zamontować żeby ciepła woda z bojlera nie cofała się do instalacji?

IMG-20210528-WA0001.jpg

IMG-20210528-WA0000.jpg

Edytowane przez Janusz201 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i proszę o pomoc. Bojler carver Cascade 2 odpala i grzeje natomiast występuje duży spadek ciśnienia przy odkręceniu kurka z ciepłą wodą pompka się załącza leci ciepła woda ale bardzo słabym strumieniem. Problem występuje we wszystkich punktach odbioru wody. Z zimną wodą nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dwie końcówki do węży 12 mm i z gwintem metrycznym M16 ( jedna sztuka około 6 zł.).

Ale w bojlerze jest gwint M16 i chyba o skoku 2 jak od zwykłej śruby którą kupiłem w sklepie i na próbę wkręciłem w bojler.

W końcówkach z gwintem M16 1,5 musiałem przegwintować na gwint M16 o większym skoku jak w śrubie i szło wkręcić.

Dodatkowo dałem je na klej do metalu.

Teraz bojler działa i grzeje i nic nie cieknie.

 

krc..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 7.05.2013 o 15:11, Kristofer napisał:

Niezbyt jest to widoczne na foto (wszystko czarne), więc zaznaczyłem białą linią.

 

post-8228-0-33363000-1367936619_thumb.jpg

 

 

:bravo:  dla Wszystkich, którzy w nim pisali i przyczynili się do jego powstania.

Mam nadzieję, że będzie rozwijany.

Wyniki testów.

1) przy ustawieniu napięcia zasilania na 10,3 V, zapala się pomarańczowa LED i układ nie startuje.

post-8228-0-84760100-1367935693_thumb.jpg

Zwiększenie napięcia do 10,4 - 10,5 V, powoduje zadziałanie generatora iskry i zapłon.

post-8228-0-65157500-1367935694_thumb.jpg

Zwiększam napięcie do 13,8 V, wszystko bez zmian.
Ustalam napięcie dla pozostałych testów na 12 V.

post-8228-0-22666900-1367935695_thumb.jpg

 

.

post-8228-0-96702500-1367935695_thumb.jpg

2) Wyłączam wszystko, zakręcam dopływ gazu. Ponownie włączm układ włącznikiem na panelu sterowania (gaz zakręcony) - generator wytwarza iskrę przez czas ok. 7 sek.  Układ czasowy działa prawidłowo.

3) Wyłączam układ, odkręcam gaz. Ponownie włączam układ i po kilku sekundach następuje zapłon płomienia.
Czekam minutę i dmuchnięciem gaszę płomień palnika, patrząc na zegarek.
Po 1,5 sek. włącza się generator iskry i następuje natychmiastowy zapłon.

post-8228-0-25364900-1367935697_thumb.jpg

4) Ponawiam próbę, ale zakręcając zawór na butli.
Płomień palnika gaśnie, włącza się generator iskry, próbując dokonać zapłonu. Po 8 sekundach, wszystko się wyłącza, elektrozawór się zamyka i zapala się czerwona LED manipulatora. Wyłączam układ.

5) Pobór prądu w zależności od trybu pracy, waha się w granicach 200 do 240 mA.

post-8228-0-10837100-1367935711_thumb.jpg

6) Sprawdzam minimum i max regulacji temperatury wody, przez pokrętło regulacyjne.
Ponieważ nie miałem całego bojlera, to temperaturę mierzyłem sondą bezpośrednio na termostacie.

post-8228-0-65530700-1367935696_thumb.jpg

Do tych testów nie mogłem z w/w przyczyn korzystać z płomienia palnika, więc użyłem suszarki do włosów.
Zmierzony zakres regulacji temperatur: od 28 do 66 st. C

post-8228-0-02765000-1367935698_thumb.jpg

 

.

post-8228-0-26758300-1367935699_thumb.jpg

Ostatecznie ustawiłem termostat na ok. 40 st. C.

post-8228-0-35885900-1367935700_thumb.jpg

 

.

post-8228-0-17771000-1367935692_thumb.jpg

Wszystko działa prawidłowo       :yay:

Poczebuje pomocy z tego typu palnika gas nie leci iskra niema prod dochodzi na tablicy rozdzielni zapala sie czerwona lampka po 10 sekund pomocy plis

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam.

Odgrzeje kotleta.... Mam bojler starego typu bez regulacji temperatury. 

Mam krany tylko na "jedną" wodę - bojler zakładam do przyczepy. W B10 Truma miałem regulację temperatury wody. Jaka jest możliwość zrobienia w tym regulacji?

Skłaniam się też aby zrobić wyłączanie przy temperaturze wody "do mycia" - zimna mi jest niepotrzebna.

Jakie są możliwości? Zakup z regulacją zaworu, wymiana termistora, jakieś inne możliwości? 

 

Pozdrawiam serdecznie 

Edytowane przez Karolus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.