Skocz do zawartości

Grzanie wody w tt2 ciepłym powietrzem - działa czy nie?


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, jacekzoo napisał:

Stąd różnica, ja mam 5002, żebym dał na full to na dworze musiałoby być chyba z -30 ?. Przy -13 mam na 6,5-7

Przy minus -10c to ja mam na 3,5 a skala jest do 5 i temperaturę w środku 24c, na full robię tylko jak jadę bo jak mam na mniej to powyżej 105km/h gaśnie mi piec:], fakt jest taki że podczas jazdy przyczepa się mocniej wychładza i zawsze jest mniejsza temperatura w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam inne pytanko zaraz za wylotem ciepłego powietrza za piecem trumy mam rozgałęźnik na wężach rozprowadzających powietrze i jest w nim taka wajcha do przestawiania można do tego dołozyć jakieś sterowanie ?

 

Trumavent Motorhome & Caravan Blown Air Heating TEB 2 Fan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicze pytanie: po co? 

4 godziny temu, peja76 napisał:

Przy minus -10c to ja mam na 3,5 a skala jest do 5 i temperaturę w środku 24c,

To adekwatnie do mojego ustawienia, na podziałkę mam na 10

 

4 godziny temu, peja76 napisał:

powyżej 105km/h gaśnie mi piec:]

Pierwsza buda z ogranicznikiem prędkości ?

 

4 godziny temu, peja76 napisał:

fakt jest taki że podczas jazdy przyczepa się mocniej wychładza i zawsze jest mniejsza temperatura w środku.

Dokładnie, dlatego napisałem:

 

9 godzin temu, jacekzoo napisał:

Jak ostatnio jechaliśmy do karpacza, było -5 i jak się zatrzymaliśmy na stacji to ustawienie było na 7,5 a w budzie taka sauna, że powietrza nie szło złapać

 

Stojąc na miejscu przy -5 ustawienie mam na niecałe 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jacekzoo napisał:

 

@peja76 Ty masz u siebie piec 3002 czy 5002?

Z tego co wiem oba piece działają zero jedynkowo...czyli pracuje pełną parą albo świecę świeczką...

Jakoś dziwnie wam te piece ustawiają się...ja jak chce mieć 18-20 to mam na 3 jak chce mieć 21-25 ustawiam 5 (oczywiście jest jeszcze mały problem - 5002 ma dwie świeczki więc dość mocno grzeje samą świeczką i przy temperaturze +15 lub więcej na zewnątrz podbija mocno temperaturę w środku mimo ustawienia pokrętła)...jak chce mocno przegrzać budę bo jest wymrożona to lecę na 8 i przy piecu potrafi być wówczas nawet 80stopni...nawet przy nadmuchu.

Oczywiście mocny mróz przesuwa troszkę te ustawienia, bo podłoga jest wychłodzona a ciepłe powietrze u góry się kumuluje...ale to 1-3stopnie różnicy...więc poziom dokładności pracy tego pieca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ventyl napisał:

Mam inne pytanko zaraz za wylotem ciepłego powietrza za piecem trumy mam rozgałęźnik na wężach rozprowadzających powietrze i jest w nim taka wajcha do przestawiania można do tego dołozyć jakieś sterowanie ?

 

Trumavent Motorhome & Caravan Blown Air Heating TEB 2 Fan

Tą wajchą regulujesz kierunek wydmuchiwanego powietrza. Jeśli przewody z prawej i lewej strony wyjścia z dmuchawy mają podobne długości zostawiasz na środku. Jeśli któraś ze stron ma dłuższy obwód, bądź potrzebujesz tam mocniejszej wentylacji możesz dzięki temu przekazać mocniejszy strumień w pożądanym kierunku. Czyli jest to taki regulator strumienia powietrza z dmuchawy. Jak sobie ustawisz odpowiednio nie ma potrzeby zmian. Więc dołożenie sterowania w mojej ocenie jest zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Ventyl napisał:

Mam inne pytanko zaraz za wylotem ciepłego powietrza za piecem trumy mam rozgałęźnik na wężach rozprowadzających powietrze i jest w nim taka wajcha do przestawiania można do tego dołozyć jakieś sterowanie ?

 

 

Można, wykorzystując na przykład siłowniki modelarskie, układ sterowania na np Ardino, lub w wersji łopatologicznej tester do tych sterowników, albo siłowniki od zamków centralnych samochodów, ale one posiadają tylko 2 skrajne pozycje.
To tak naprędce w ramach "zrób to sam"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek4791 tylko weź pod uwagę, że tu są bardzo wysokie temperatury. Nie wiem czy modelarskie graty dadzą radę. Poza tym to co @szary11 napisał a ja w poście wcześniej miałem na myśli. To się ustawia raz i więcej tego nie rusza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jacekzoo napisał:

@Marek4791 tylko weź pod uwagę, że tu są bardzo wysokie temperatury. Nie wiem czy modelarskie graty dadzą radę. Poza tym to co @szary11 napisał a ja w poście wcześniej miałem na myśli. To się ustawia raz i więcej tego nie rusza

Bez przesady, za piecem są elementy z tworzywa, rury z kartonu, obudowa ze sklejki, nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marek4791 napisał:

Można, wykorzystując na przykład siłowniki modelarskie, układ sterowania na np Ardino, lub w wersji łopatologicznej tester do tych sterowników, albo siłowniki od zamków centralnych samochodów, ale one posiadają tylko 2 skrajne pozycje.
To tak naprędce w ramach "zrób to sam"

W siłowniki bawić się nie bede nie moje progi :)

 

Zostawie chyba jednak to na środku i będzie git, jak na razie to i tak walczę z regulacja wentylatora bo nie działa :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy, podepnę się pod ten temat. Czy bojler można mieć cały czas włączony? Nie nastąpi jakieś tam przegrzanie np w nocy kiedy będzie nieużywany a stale będzie grzał wodę? Jest tam jakiś termostat?

Generalnie zawsze robię tak ze na noc wyłączam a rano włączam ale może nie ma sensu tak robić tylko raz włączyć i zapomnieć?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, borek6 napisał:

Koledzy, podepnę się pod ten temat. Czy bojler można mieć cały czas włączony? Nie nastąpi jakieś tam przegrzanie np w nocy kiedy będzie nieużywany a stale będzie grzał wodę? Jest tam jakiś termostat?

Generalnie zawsze robię tak ze na noc wyłączam a rano włączam ale może nie ma sensu tak robić tylko raz włączyć i zapomnieć?
 

Dane techniczne TT2:

  • Grzałka elektryczna: 230V (300W)
  • Temperatura wody: do 65⁰C (termostat).
  • Pojemność: 5 litrów.
  • Waga: 2 kg.

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, borek6 napisał:

tylko raz włączyć i zapomnieć?

Dokładnie. Możesz włączyć i zapomnieć, pod warunkiem, że w bojlerze jest woda. Musisz pilnować aby grzałka nie chodziła na pusto i tyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.