Skocz do zawartości

Waga kampera - Hymer ma ciepło


Slawka

Rekomendowane odpowiedzi

Ty wyśmiewasz wanne itd...

Dla mnie to wcale nie jest śmieszne...Ale do tego potrzeba innego auta, innego sposobu podróżowania...który mi nie pasuje (ale nie uważam że kamper 8-20-12t nie może mieć wanny)

 

Natomiast ja mogę pójść i często chodzę na kompromis w jakiejś kwestii, ale w innej już nie...

Nie posiadam TV w Osiołku mimo że kupiłem z...Ale expres musi być, mimo że waży mniej niż Twoje piwo, którego też nie mam...itd.

A jak mogę zrobić coś co waży 100kg zamiast 200, czy 10 zamiast 15 to wolę na poziomie budowy o tym myśleć...

11 minut temu, smok_wawelski napisał:

strasza na trojaczkach a uważam to za nieprawdę 

Prawda

Tylko piszą o większych autach i mocniej wyposażonych jak Twój...

A jeszcze raz napiszę

Mika jest naprawdę extra, ale nie dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, smok_wawelski napisał:

Wypożyczalnie będą ściemniać bo kasa, kasa....  na pewno nie będą uczulać że ładowność jest 100kg a kwity sa  na  3,5 DMC a nie każdy taki ludzik j/w popatrzy na MW  i  policzy załogę, graty wode etc.... będzie jak cos to widziały gały co brały wypozyczalnia sie wybieli.  Na swoim to wiesz ile pudło czy puszka waży - największy problem widzę właśnie na wypożyczalniach i ludzikach

My sobie tu na forum dyskutujemy o masach itd, i wiemy co jest grane.

Przychodzi statystyczny Malinowski z małżonką do wypożyczalni, po roku szporowania (jak mi się to słowo u Ślązaków podoba :) ) na wymarzony urlop i co widzi? Kampera, alkowa, wypas, 5-6 osobowy. Ładowność 300 kg. I choćbyś nawet uprzedzał, że z najniezbędniejszymi gratami (całe żarcie - zgzewka gorących kubków) i Malinowską co najwyżej pojedzie, i to dopiero jak najpierw małżonce zafunduje turnus z odchudzaniem, to Malinowski przytaknie, podpisze kwity, a po odbiorze samochodu zapakuje siebie, Malinowską w pełnej krasie, trójkę prawie dorosłych dzieciuków, psa i ze 4 rowery, zapas piwska i słoików z klopsami i gołąbkami na dwa tygodnie, napełni wszystko w opór, dorzuci parę zgrzewek wody i soków, i tak pojedzie. Że niby zrobi inaczej? Przecież wie, że ma tylko B, i na jedne wakacje nie będzie robił przecież C, b jak się nie spodoba to po co mu to? Ale nie będzie przed rodziną wychodził na miękiszona, co to pierwsza trudność i odpuszcza, a w DRce jest jak wół, że wg papieru toto waży nie więcej niż 3500. Dopiero jak złapiesz za rękę, kampera zawleczesz na wagę, będzie pomstował na wypożyczalnię, jak go zrobiła w bambuko. 

Wiele jest motywacji, w/w przykład jest skrajny, nie mam nic do Malinowskich (akurat pierwsze z popularnych nazwisko, którego nie kojarzę ze swojego otoczenia, po prostu nie znam nikogo o tym nazwisku). Czasem tak po ludzku, chłop nie chce sprawić zawodu dzieciakom, które strasznie napaliły się na wakacje w kamperze, i czuje pismo nosem, ale mimo to podejmuje ryzyko (takich to mi nawet trochę szkoda, chociaż nie rozgrzeszam).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, czyś said:

nie mam nic do Malinowskich

Podobnie ja. Tylko z innych powodów. Bo taki Malinowski z Malinowską najpierw trafili na Polski Caravaning albo Camprest. A tam prowadzący od czego zaczyna materiał o wypożyczalni? Od zaje...ego garażu, który ma ładowność 200 kg. Czego tam nie można włożyć jadąc na wakacje. Potem poszli czytać na FB grupy. A tam każdy pisze, że przecież wszyscy jeżdżą przeważeni, a przedstawiciel gazety branżowej zapewnia, że jest już kontakcie z niemiecką prasą branżową i będę razem podnosić DMC w prawo jeździe w całej Unii Europejskiej, bo przepisy są chore. A potem Malinowski dzwoni do wypożyczalni i tam szybciej dostanie mapę, którędy jechać na wakacje, żeby uniknąć ważenia niż informację, że przepraszamy, ale nie mamy kampera, którym mógłby pan pojechać z żoną i trójką dzieci na wakacje, bo waga.

Mnie się już odechciało świata zbawiać. Czasem, jak widzę, że ktoś inteligentny i kumaty, to mu parę słów napiszę w prywatnej wiadomości. Odeślę do artykułów, które ma poczytać. 

A w temacie wagi - najnowszy Globe-Traveller ma niezły wynik. To znaczy, że da się to zrobić. https://www.facebook.com/GrupaElcamp/posts/4869147959817466 Tylko się wszyscy na około muszą przestać oszukiwać, że nie ma tematu.

 

 

Screenshot 2022-02-02 at 08.35.22.png

Edytowane przez Slawka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w przyczepach jest inaczej? Czasem ładowność odbiega zupełnie od danych a czasem tej ładowności jest raptem 160kg na pusto. Świat idzie do przodu, auta i osprzęt jest coraz cięższy, chcemy coraz więcej udogodnień klimatyzacje, komputery, dodatkowe systemy markizy itd. Słyszałem że nowe skrzynie automatyczne w fiacie są tak ciężkie że kampery powinny być homologowane na 2 osoby. 
Mogą podnieść uprawnienia, ale to niech podniosą też inne rzeczy, zakazy, ograniczenia, opłaty itd. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Voku napisał:

Mogą podnieść uprawnienia, ale to niech podniosą też inne rzeczy, zakazy, ograniczenia, opłaty itd.

I to jest to co ja często mówię - prawo jazdy C to nie problem...tylko ta cała reszta "otoczki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Voku said:

Słyszałem że nowe skrzynie automatyczne w fiacie są tak ciężkie że kampery powinny być homologowane na 2 osoby. 

Jeździłam nią w Dusseldorfie w 2019, jak zaprezentowali nowe Ducato. :) Fajna w porównaniu z poprzednią.Zapewniano mnie i we wszystkich papierach mieli wpisane 17 kg czy 18 kg różnicy. Ciekawe ile jest w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Voku napisał:

A w przyczepach jest inaczej? Czasem ładowność odbiega zupełnie od danych a czasem tej ładowności jest raptem 160kg na pusto.

Tylko w przyczepie to ja mogę mieć ładowność nawet 0kg i na wakacje legalnie pojechać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, filipert napisał:

Gorzej!

Jak zrobi C, to gdzie pożyczy kampera powyżej 3,5t?

:mlot:

:bravo: Właśnie o to chodzi. Główny problem dotyczy wypożyczalni, czyli pewnie z 80% rynku sprzedaży nowych kamperów (nie wiem - strzelam). A w wypożyczalniach tych powyżej 3,5 t w zasadzie nie uświadczysz.

Co ciekawe - im kamper na więcej osób, tym tak na prawdę na mniej. I teraz rozumiem sens piosenki: "naprawdę im więcej ciebie, tym mniej"...:D

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, danielpoz napisał:

Jakiej otoczki?

to co pisze @filipert i @Zulos o wypożyczalniach...

15 godzin temu, Misio napisał:

A wracając do samych 3,5t - to nie tylko magiczna granica "C", to inne obostrzenia, opłaty, zakazy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płaci, ale jak nie ma czegoś lub jest czegoś bardzo mało to nie tylko cena...ale oczywiście cena też...

poza tym to co pisałem zakazy, opłaty, "drogi" (ich stan, szerokość, nośność...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest to co ja często mówię - prawo jazdy C to nie problem...tylko ta cała reszta "otoczki".

Owszem jest to ok bo w większości przypadków taki kierowca nabył juz troche doświadczenia na B  

Ale nie zgodzę sie absolutnie z[mention=20868]Voku[/mention] zeby podnosić np. na 4T na B w imie tego ze ludzie chcą mieć w rozdętych duzych kamperach coraz wiecej wodotryskow bo to daje możliwość ze żótodziób ktory dpiero co zrobił B na malutkim lekkim autku moze od razu wsiąść na sporych rozmiarów i sporej masy kampera - po prostu uważam ze jest to groźne zarówno dla niego jak i on bedzie groźny innych użytkowników drogi

 Sprawa opłat i konsekwentnosci z kat PJ ok ale to inna para kaloszy niz moje bezpieczeństwo na drodze

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.